Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
А всички части на шишето на Др. Браун ли слагате в стерилизатора за МФ?

Продавачката в магазина ми каза, че не можело частта с тръбичката, което ми се стори безумно. За какво тогава изобщо да стерилизирам другите части?

Аз при всички положения възнамерявам да сложа всичко, пък ако се развалят - ги хвърлям и това е!

# 16
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз ползвах шишетата на Браун за дъщеря ми и ги стерилизирах в МФ,нищо им нямаше.
А за измиване не ползвам веро,а бебешки сапун.
PS Слагах всички части в стерилизатора.

# 17
  • Мнения: 1 531
мисля, че през частта с тръбичката не минава мляко/вода така или иначе... само въздух...
но да де - всички части ли??? и аз незнам, щото на мен си ми пише НИЩО в парен стерилизатор 
Close

# 18
  • Мнения: 3 116
От край време ползвам залъгалки на Нук и си ги стерилизирам по 8 мин. в стерилизатор за микровълнова печка. Нищо им няма.
Аз също ползвам само Нук - силиконови залъгалки и си ги изварям в стерилизатор в МВ.Нищо им няма.  Peace

И аз така ги стерилизирах, за пръв път чувам че не можело да се стерилизират в микровълнова  Shocked

# 19
  • Мнения: 236
Да попитам тук,за да не пускам нова тема-стъклените шишета по същия начин ли се стерилизират като пластмасовите?

# 20
  • Мнения: 2 242
не знам конкретно за Браун каква е причината, но предполагам е свързано с бисфенол А
Ако искаш по-разгледай тази тема Вреден химикал в шишетата на Avent и Dr. Brown  

Виждала съм отговор на Авент на писмо на разтревожена майка  Mr. Green и пишеха че за предпочитане е студената стерилизация (в горната тема ще разбереш защо)

# 21
  • Мнения: 1 448
Що не ги стерилизираш с течността или таблетките на Чико?  Hug

# 22
  • Мнения: 1 531
извинявайте, че връщам темата, но много се надявам на нови мнения   bouquet  щото ги стерилизирам шишетата и залъгалките вече седмица и продължавам да се притеснявам да не би да ги повреждам и нещо да вредя на бебенцето си Heart Eyes 

а иначе не ми се иска студена стерилизация, щото е на доста примитивен и миризлив принцип и не е за всеки ден и най-вече, щото си купих електрически стерилизатор точно, за да не съм на студена  Close

а шишетата на др.браун, които не са бифри, имат ли бисфенол?
 

# 23
  • Мнения: 2 210
Шишета на д-р Браун ползвам вече повече от година и след абсолютно всяко хранене ги стерилизирам в МВ! Няма абсолютно никакъв проблем. Стерилизаторът ми е на д-р Браун. Частите се подреждат идеално - всички. Направено си е много удобно!
Стерилизирай смело Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 230
Имам опит само със залъгалка на Нуби - тотално се прецака...около бибата имаше една "възглавничка" пълна с гел и тя се разтече... Изхвърлих всичко, че и мен ме гони параноята Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 531
за сведение, след като толкова се вълнувах у и питах и вие отговаряхте, да сведа инфо, че тук на сайта им си пише, че може да се стерилизират  Peace  Flutter  Whistling 
само дето туй в листовката ми кво беше тогава, просто незнам
  Crazy

# 26
  • Мнения: 689
От край време ползвам залъгалки на Нук и си ги стерилизирам по 8 мин. в стерилизатор за микровълнова печка. Нищо им няма.
PeaceИ аз така.
На Нуби веднъж прецаках една залъгалка, но по края и имаше някакъв гел за масажиране на венците. Ако е от по-обикновените биби, предполагам че няма да имаш проблем. Водата, която се събира се изцежда, като стиснеш самата силиконова или каучукова част, така че не се притеснявай.
Шишета на д-р Браун не съм ползвала, но щом останалите мами казват че няма проблем - стерилизирай смело,

# 27
  • Мнения: 2 652
И аз ползвам такива шишета - стерилизирам в ел.стерилизатор и нищо им няма.

А залъгалки имам на Авент - не ги мия с препарат, защото наистина се пълнят с пяна. За да не се пълнят с вода, когато стерилизирам ги поставям със силикона нагоре, защото водата се пълни откъм пластмасовата част. Отделно си ги изтръсквам добре.

Да попитам тук,за да не пускам нова тема-стъклените шишета по същия начин ли се стерилизират като пластмасовите?

А къде изобщо могат да се намерят стъклени шишета?

# 28
  • Мнения: 2 242
А къде изобщо могат да се намерят стъклени шишета?
никога не съм имала проблем с намирането - има почти във всеки бебешки магазин предлагащ шишета
аз ползвам Чико, но има и други марки

# 29
  • Мнения: 2 652
А къде изобщо могат да се намерят стъклени шишета?
никога не съм имала проблем с намирането - има почти във всеки бебешки магазин предлагащ шишета
аз ползвам Чико, но има и други марки
Всъщност никога не съм и търсила, защото си мислех, че няма. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт