Ех чужбина, ех Англия!Или преценете дали нашето здравеопазване е толкова зле!

  • 36 182
  • 495
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Леле, Биляна, много ми стана мъчно за всичко, което си преживяла Sad  Не допусках, че е възможно... Желая ти бързо и пълно възстановяване  bouquet
А за тези лекари, нямам думи...
Ако нямаш нищо против, ще пусна линк към темата ти в онази тема в "Майки", в която обясняват колко е лошо да си майка в БГ и колко е прекрасно да си такава в чужбина Tired

# 31
  • Мнения: 3 098
Биби  Hug реших да пиша и тук в Клюкарника,за да те адмирирам за темата.
Мислех си след таз годишния"здравен туризъм" по България да пусна една такава тема,но пък колкото пъти да съм писала,4е здравеопазването в България е ка4ествено и на ниво,винаги са посрещали думите ми с насмешка.Така 4е се отказах.
Наистина само 4овек който е живял и се сблъсквал с отвратителния на4ин на работа,безкрайната некомпетентност и безхаберие на "лекарите" в 4ужбина,би те разбрал напълно.
В Испания е също толкова жалко и траги4но положението.Само,4е там и в 4астните прехвалени клиники,освен да ти се усмихват и така и да не разберат проблема какъв е нищо друго не правят.Прегледите също са ужасно скъпи,миналата година плащах като арабин,за да ми кажат в крайна сметка,4е имам един орган за махане. Shocked
На дъщеря ми от септември до януари имам една папка с изследвания,рецепти и какво ли не и проблема така и не се реши тук.Помогнаха на детето ми ОТНОВО в България.И се държаха 4овешки с нас,никой не ми е блъскал детето,докато му разпори ръката. #Cussing out
Така 4е моля се да не допуснат промени в на4ина на подготвяне на здравния персонал в България.Моля се и да не тръгнат като колегите си по Европа да лекуват,защото тогава ни спукана работата.Те тук са на принципа естествен подбор,който оцелее. Close
 
Желая ти да превъзмогнеш вси4ко слу4ило се с теб,Биби. Heart Eyes Hug

# 32
  • Мнения: 27 524
Ако нямаш нищо против, ще пусна линк към темата ти в онази тема в "Майки", в която обясняват колко е лошо да си майка в БГ и колко е прекрасно да си такава в чужбина Tired

Аз се опитах да пиша там и да дам мнение, знаейки, но и криейки всичко това, а и знаейки, че тук не е много по-различно, но... бъди сугурна, че пак ще се търси вина в Биляна, съпругът й и кой знае какво още.  Confused

# 33
  • Мнения: 508
Били ,много си те обичам.Говорили сме си много пъти и знаеш мнението ми за английските лекари.Прегръщам те силно и ти желая бързо възстановяване.Знаеш колко често боледуват децата ми благодарение на Невниманието на прехвалените английски лекари.Желая ти много сили Били ,на теб и семейството ти Hug

# 34
  • MUC
  • Мнения: 297
Боже, ужас! Биляна, съжалявам за това, което те е сполетяло и ти желая бързо възстановяване - и физически, и психически!

А по темата за здравеопазването в прехвалената Западна Европа имам и аз да разказвам... Приятеля ми месеци наред го подмятаха по лекари, по-точно той не се отказа да ходи и да настоява за изследвания, докато разберат, че има Лаймска болест. При това вече в сравнително напреднал стадий. Имаше поражения по периферната нервна система, но дори и след като установиха какъв е проблемът, му дадоха термин за лумбална пункция за след няколко седмици... Е, и той вдигна ръце, хвана рейса и се прибра в България. На следващия ден, след като се прибра там, беше приет в болница. Почти 3 седмици на антибиотик, половината време венозно. Откриха и поражения по черния дроб от междувременно прекарана с усложнения мононуклеоза, която отново никой не беше открил в Германия. Излекуваха го. Оплютите български лекари...  Tired Докато немските месеци наред му предписваха чайчета и витамини...

# 35
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ако нямаш нищо против, ще пусна линк към темата ти в онази тема в "Майки", в която обясняват колко е лошо да си майка в БГ и колко е прекрасно да си такава в чужбина Tired

Аз се опитах да пиша там и да дам мнение, знаейки, но и криейки всичко това, а и знаейки, че тук не е много по-различно, но... бъди сигурна, че пак ще се търси вина в Биляна, съпругът й и кой знае какво още.  Confused
Какво общо има това да си майка  в чужбина с темата тук?Тук се говори за здравеопазване а не за това къде  е хубаво да си майка.
Аз съм майка в чужбина- и съм много щастлива даже.
Биляна, съжалявам за трагедията която те  е сполетяла и вярвам на всичко което си написала.Желая ти бързо възстановяване и положителен резултат  за в бъдеще.
Сигурна съм че във всяка една страна се случват подобни неща.
Август 2005 година загубихме 1 -ят си син в 28 г.с- няма да се впускам  в подробности.Целият персонал на болницата беше толкова мил и грижовен.Бяха ми направени 2 видеозона, настаниха ме в отделна стая далече от тези където са майките с бебета за да не се разстройвам повече.След като всичко мина ме пратиха на всеки един възможен специалист в болницата- от гинеколог, до хематолог.Хематолога ми написа направление  да видя професор хематолог  в Университетска болница- Кеймбридж( Аденбрук), която е едно от водещите мед. заведения в страната.Всичко това без да съм платила нито едно пени- NHS only.Там бях посрещната от самият професор- бяха  ми взети всякакви изследвания, пункция на костен мозък  и тн.Всичко това за няколко часа.Когато си тръгнахме от болницата имахме всички кръвни резултати, единствено костният мозък дойде след 4 седмици.От тогава до сега съм посещавала редовно на 3 месеца доктор преди да забременея.Когато забременях ме наблюдаваха от близо- през  цялата бременност ми  се правеха растежни видеозони- 12гс,20,28,32,36,37,38 и два преди раждането.Не мога да се сетя за един път когато накои да се  е отнесъл с мен  с пренебрежение.Понякога ако съм чакала 15 мин повече за доктора са ми предлагали  напитка.
Може би съм една от малкото късметлийки случили на такова внимание, но факта е факт и аз не мога да  бъда негативна в моят случаи.Знам че здравеопазването не  е перфектно и че има много проблеми, но пак казвам  не  е лошо навсякъде.Що се отнася  за Джи пито ми- ако искам да го видя трябва да се обадя  сутринта в 8.30 и ако съм  била от  първите обадили се ще видя доктор 9.05 същия ден.Никога ама Никога не са ми отказвали да ме видят в дена  в които съм искала.Никога! В съседният град обаче знам че не  е така- имам приятелки които чакат 2-3 дни за да си вземат час за доктор.
А що се отнася  до това дали съм щастлива майка тук- Да! За мен е важно семейството ми да  е добре за да съм и аз щастлива.И на остров Тимбукту да съм ако те са с мен  ще съм Щастлива!
Не бих казала че БГ би ме направила по-щастлива отколкото съм сега.
Вили

# 36
  • Мнения: 1 220
 Биляна, съжалявам за преживяното! Възстановявай се бързо и само хубави моменти за
напред!!! Hug

# 37
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Настръхнах  #Cussing out #2gunfire #Crazy #Cussing out #Cussing out

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам за случилото се.
За съжаление, обаче, може да се случи във всяка една държава да проявят немарливост. Не знам кое е по-страшно: да нямаш пари да си платиш лечението, да нямаш връзки, за да получиш наистина лично и качествено отношение, да лежиш в мизерия, да чакаш два месеца за нещо, да са студени, да не ти дават лекарства и т.н. Наистина не знам кое е по-лошо....

Знам за много случаи тук за хора с рак, инсулти и инфаркти, които все още живеят пълноценен живот благодарение на навременната намеса и рехабилитация след това. За много излекувани  хора с психични заболявания и зависещи от алкохол или наркотици. За невероятният начин на живот, грижа и лечение на хора с недъзи.

Ужасно е това, което се е случило с теб и ти желая бързо възстановяване. Разбирам и негативното ти отношение към страната, което винаги е било такова. За съжаление, нашето настройка към нещата, оказва влияние върху начина, по който приемаме нещата.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 757
Специално от английското здравеопазване съм чувала само оплаквания. Ама това, което разказа направо ме срази, направо не мога да повярвам, че се случва в Европа. Айде това да те карат да чакаш за час да, познато ми е от тук. Но пък гадното отношение ме изненада. Тук в Дания определено не е така - хигиената и отношението е на ниво и предното ми раждане имам само хубави спомени брагодарение на екипа и грижите. Дано не е било късмет и сега пак да получа същото внимание и човещина - това е много важно в болезнен момент като раждане примерно.
В БГ големият плюс на здравеопазването наистина е че имаш достъп до специалист нон стоп. Верно, че трябва да си платиш, но поне го имаш. А тук и да искаш няма на кой да платиш.
В момента имам проблем със синът ми и от 5 месеца обяснявам на тия от общината, които държат специалистите и ги пускат само ако те преценят че се налага иначе и телефоните не им дават, крият ли ги не знам и аз, че искам да се срещна с психолог. А платени частни специалисти направо няма. Или и да има един двама или излязъл ваканция, или по майчинство, или все тел му секретар отговаря. Но е факт, че най-добрите работят за общината и точно тях искам да видя ама не дават  #Cussing out.
Просто никъде не е перфектно, където и да идеш трябва да се примириш с нещо. Въпросът е за себе си да избереш най-малкото зло.
Иначе за аборта - приеми че това е била Божията воля. Най-вероятно и докторите не са могли да спасят бебето в толкова ранна бременност и затова не са се и опитали. Но поне можеха да се отнесат с теб човешки и проявят професионализъм, а не да те оставят с гниещо бебе в корема. Баси, направо не мога да повярвам  #Crazy Почвам да си мисля, че са го направили нарочно, защото мразят чужденци.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 423
Биляна, съжалявам за случилото се с бебенцето ти, пожелавам ти само здраве, бързо възстановяване и едно прекрасно бебенце по - скоро.  bouquet

# 41
  • Мнения: 6 167
Биляна,  съжалявам и те прегръщам силно!

На останалите да кажа, като живееща в чужбина и имаща доста вземане-даване със системата тук  " Да не съм чула никой да се оплаква от българската здравна система!"
да не почвам, че не мога да се спра.  #2gunfire

Според мен, в Италия имат проблем със здравната система   ( новините нон стоп ни занимават с лекарски грешки и безумия на системата). В  по-богати общини са го докарали на условия, чаршафчета, внимание, усмивки и чистота.
Качеството на лекарите и начина да се добрееш до тях е под всякаква критика.
Имат голям недостиг на медицински сестри, внасят. ( което всъщност вдига качеството, не го сваля).
От година и половина съм по болници ежедневно.
Наскоро чаках  със свекър ми ( Алцхаймер има и всичко каквото се сетите) 8 часа в Спешна помощ.  И понеже получи необратими изменения , които се виждаха с просто око, от мен простия биолог, не можахме да се преборим да го вземат поне да го види който и да е лекар. ако ще и ортопед.
Една овца глупава идваше да му мери пулса и кръвното. С много широка усмивка. 8 часа възрастен човек на един стол.

Не искам да продължавам, че мога да добавя още 10-ина примера само от моето семейство.
Имало е моменти, когато на глас съм се молила да съм в Пирогов.
На мръсотията, на чакащите пиядури, на ръждясалите столове - да ме види ИСТИНСКИ лекар.

парадоксално, единственото качествено нещо, което сме получили е , че сега свекърва ми умира в 5 звезден безплатен хоспис в който всичкия персонал почти не е италиански , и в който получава максимума. да не забравяме, че хосписите са социална услуга.
можеше и да не се стигне до там, ако на тая жена, която цяла година практически не е излизала от болницата някой й беше видял разсейките  в белия дроб при положение, че правеше рентгени на всеки 1-3 месеца.

ядосах се до рев.

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 23:33 от Lennie

# 42
  • Мнения: 27 524

За първи път да те видя да проявиш емоция  Hug

# 43
  • Мнения: 3 760
Биляна, много, МНОГО съжалявам за случилото се с теб!!! И с бебенцето ти!  Cry Надявам се поне физически бързо да се възстановиш!  Hug
Историята ме потресе до втрисане. Аз поне не очаквах подобно отношение в странство. И това, което Лени пише също ме смая... Явно ако на даваш пачки не можеш да разчиташ на човешко отношение  Sad
Ох, просто нямам думи  Confused
Надявам се под наистина нежните грижи на Бг-докторите да се оправиш. И да си направите друго бебенце!
  bouquet

# 44
  • Мнения: 2 792
 Биби историята ти е отвратителна, не за първи път чувам отрицателно мнение за тамошното здравеопазване, съжалявам, че ти се е наложило да го разбереш от първо лице   bouquet
  Дано се възстановиш бързо и ти пожелавам следващите ти бременности да се прекрасни и успешни Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт