Мами в Швеция

  • 47 325
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
didi4:
http://www.babyproffsen.se/
http://www.barnenshus.se/

би трябвало да получваш минималното майчинство, както и детски
така че, не се притеснявай за детето
а и има много неща втора ръка: http://www.blocket.se/li?q=&ca=14_s&c=29&w=3

лека бременост и раждане


coffeemate, добре дошли и успех
по принцип не би трябвало да ти направят проблем
при много хора само единият партньор работи
може би зависи какъв доход има месечно
най-добре питай
ние тук можем само да гадаем и да се надяваме

гледам, че анита ме е изпреварила с по-конкретен отговор


alisa_se, защо ще причинявате това на детето си
тук има политика срещу такава интервенция
даже може и да ви реагират кофти, защото това желание ви поставя в една друга категория, която все още се опитват да интегрират
не се поставяйте в такъв филм е моето мнение
но все пак вие си решавате
надявам се всичко да е минало добре с раждането и да ни зарадваш скоро с хубави снимки

лека седмичка на всички

# 256
Благодаря, ще отида другата седмица и ще видим какво ще ми кажат. Той работи в строителството, тревожи ме това че е болен от 3-4 месеца и не работи, здравната каса му плаща болнични, дано това да не е голям проблем. Аз си търся работа в интернет, но като не знам езика още е доста трудно Confused все още не съм завършила следването си в България и нямам диплома,  нямам представа какво бих могла да работя, но търся, може и да изскочи нещо Simple Smile

# 257
  • Мнения: 39
Alisa_se, Joel е права според мен. Аз само попитах в един форум и веднага ме "НАПАДНАХА". Хората тук изоббто не го вазприемат.
Coffemate, какво си у4ила?

# 258
Все още уча - компютърни системи и технологии, имам още една година  Wink , с компютри досега съм работила само 6 месеца като програмист, друг опит нямам. Утре ще ходим в общината, за да видим дали ще ни разрешат да продължим да живеем в този апартамент, договора изтича след три месеца, а общината си го взима от хората който ни го преотдадоха и не можем да го подновим с тях. От другия понеделник започват да идват хора за оглед  Sad . Така ми се иска да останем да си живеем в този ... дано да стане, утре пак ще пиша  Simple Smile

# 259
  • Мнения: 69
Благодаря за линковете Joel, както и за добрите пожелания.

coffeemate ще ти стискам палци за апартамента. newsm10

Лека и приятна седмица на всички.

# 260



alisa_se, защо ще причинявате това на детето си
тук има политика срещу такава интервенция
даже може и да ви реагират кофти, защото това желание ви поставя в една друга категория, която все още се опитват да интегрират
не се поставяйте в такъв филм е моето мнение
но все пак вие си решавате
надявам се всичко да е минало добре с раждането и да ни зарадваш скоро с хубави снимки

лека седмичка на всички
[/quote]

Мила Joel, благодаря ти за загрижеността. Аз не мисля, че причинявам нещо лошо на детето си! Дори според последния доклад на Световната Здравна Организация и ООН
обрязването при момчетата предпазва от спин. А от хигенична гледна точка наистина е нещо много важно! Много добре зная, че в Швеция има много противници на тази интервенция, но
повярвай ми това е нещо, което не е опасно, безболезнено е при бебета и се извършва от повече от 3000 години. Аз смятам, че родителите имат право да се информират по повод обрязването на тази кожичка и да решат дали това е добре или не за тяхното дете. А проблемът идва ,от там, че в много малко болници се предлага нещо такова!И тогава се налага да търсиш други източници за информация....Не е ли по-добре ако може тази процедура да се предлага в болниците, както всяка друга Thinking?

лека седмичка

# 261
  • Мнения: X
alisa_se, извинявай, не съм искала нито да те обидя, нито засегна
освен данните, които цитираш, има и други
но не им е тук мястото
да не превръщаме хубавата тема в безсмислен спор

единственият аргумент в случая е, че ние НЕ притежаваме телата на децата си
ако те искат, сами си решават дали да им се направи такава интервенция
едно бебе няма как да даде съгласие

но както казах, в случая важи единствено вашето мнение и желание
щом сте се навили, ще си намерите и решение

за сега най-важното е всичко с бебето и майката да е наред

лека вечер

# 262
  • Мнения: 1 294
Иначе след цялата тази процедура се надявам да ни дадат жилище по-бързо но не се знае колко бързо (да не вземе бебка да излиза по-рано Laughing), знае ли човек.
Диди, извинявай ако е станало ясно в друг пост и съм пропуснала, ама кой точно се предполага да ви даде жилище, че ми стана интересно?  newsm78
Алиса, моето мнение е (не че си го искала, ама аз да си кажа), че нищо в тялото ни не е излишно и щом сме родени с него значи има някакво смислено предназначение. А за обрязването, и момиченцата са обрязвани по хигиенни причини дълго време ама, слава богу, вече има бани с течаща топла вода.

# 263
  • Мнения: 69
palachinka не не си пропуснала мила, по скоро аз съм се изразила неправилно. Имах предвид, че като бременна ще бъдем с предимство при наемането на жилище, т.е. няма вечно да сме последни на опашката. Сега се получава така, че моя мъж се регистрира първи след като е излязло конкретно жилище, а след час вече е 101-ви на опашката, което ни вбесява  #Cussing outи така все не стига ред до нас. Между другото какво стана с вашият апартамент ако не е твърде нахално да попитам Laughing. Това е от мен за сега.
Айде чао.

# 264
  • Мнения: 1 294
Диди, изпаднах в още по-голямо недоумение? Каква опашка, какво предимство при бременност? Сигурно системата в Швеция е съвсем друга. Тук като искаш да наемеш си наравно с всички други, и хазяина избира на кой да даде.
За какъв НАШ апартамент говориш, може би ме бъркаш някой друг?

# 265
  • Мнения: 1 107
Момичета и на мен ми е интересно това с наемането на жилище, но се обърках малко като четох - нещо не разбрах как е цялата процедура, защо си първи регистриран, а после се отзоваваш на 101 място newsm78....може ли да го обясните по-подробно? Мерси  bouquet

# 266
  • Мнения: 69
 BlushpalachinkaАз още се срамувам, объркала съм те с coffeemate.
обещавам да се срамувам до довечера, дано да е достатъчно.
В моя защита само да кажа, че докато свикна да не се предоверявам на паметта си ще взема да родя............, ама наистина съм станала много разсеяна. Извинявам се.
А иначе аз сигурно няма да мога да обясня много добре това със жилището, затова моля някоя от по старшите мами да обясни, но ще кажа това което знам от мъжа ми. Моля ако давам грешна информация поправете ме.
Мъжа ми е регистриран в общинска, ако се не лъжа, фирма за отдаване на жилища под наем. От там когато пуснат някакво ново жилище трябва да се регистрираш че те интересува офертата, като имаш право да проявиш интерес само към 3 жилища седмично, както и само за 3 да си се записал изобщо. Когато дойде крайната обявена дата за това жилище гледат кой се е записал и започват да канят за огледи. Ако 1-вият да речем се откаже се обаждат на вторият и така, докато го дадат. Ако обаче имаш някакви социални причини, понякакъв начин те избутват напред в списъка. Това се случва и ако си регистриран от много време и те не са ти намерили жилище. Моичкият е регистриран от около 3 месеца, но това е малко време изглежда. И така, познати там но бяха казали че когато официално вече се регистрирам там и че съм бременна (а същото прочетох и в сайта на фирмата, не че говоря и дума шведски, но имаше на руски Grinning), ще се ползваме с предимство и сравнително бързо ще ни дадат жилище.
Това е дано да не лъжа някого, но ако лъжа и мен са ме лъгали. Отделно разбира се търсим и от частни обяви, но там искат доста доходи да доказваш и незнам какво си още.
Абе цялата работа на мен ми звучи както едно време беше у нас в БГ, само дето те си имат и крал пък ние си нямахме (щото той дойде по-късно Joy)
Ох, най-накрая го написах че от 45 мин се мъча, че сина ми 2 пъти се връща от училище все нещо забравил (и той като мен разсеят).

# 267
  • Мнения: 1 294
Единствено си го обяснявам ако всички имоти под наем да са обвързани в обща система и за хазяите да няма, искам не искам, а да вземат наред този, който е на първо място според някакви критерии. Ама нещо не си го представям, та и аз за това питам  newsm78 .


Аха ясно, значи нещо подобно. Е, успех тогава.

# 268
Доколкото съм запозната, ако жилището не е твое (да си си го купил), а плащаш наем на общината (или на фирмата която е построила и поддържа квартала) имаш право със съгласието на общината да го преотдадеш на някой друг да живее в него (жилище втора ръка) за най-много година. После можеш или да се върнеш да си живееш пак в него или да се откажеш от апартамента. Ако някой се откаже викат на оглед хора от началото на списъка. А в списъка се записваш, за да получиш жилище директно от общината (първа ръка), по-евтини са и няма да те гонят всяка година, а си живееш в него докато ти е кеф и не си купиш собствено.
didi4, нямаме шанс да задържим апартамента в който живеем сега Sad
приятеля ми е регистриран в системата за жилища от както е в Швеция (1 година и нещо), намери си жилище втора ръка и живее в него почти година, след 2 месеца трябва да го освободи. Искахме да продължим договора и да го вземем първа ръка, но категорично ни отказаха. Понеже той е регистриран в района повече от година и е болен му дадоха документи, които да попълнят докторите му и да ги пратим на социалните че да му дадат жилище по спешност. Една жена ни обясни че веднъж месечно се събират районни управници и политици и разглеждат тези "жилища по спешност".
didi4, би ли ми казала къде ги отмятате тези жилища? приятелят ми беше платил за регистрация в един сайт, но аз никога не съм влизала в него.

# 269
  • Мнения: 69
coffeemate много кофти че няма да ви оставят жилището  Cry. Айде да се надяваме поне че ще ви одобрят достатъчно бързо , че да не се чудите какво да правите.
http://www.bostad.stockholm.se/ Моя мъж е регистриран ето тука, но не можеш да разгледаш жилищата ако не си регистриран и съответно платил.

Общи условия

Активация на акаунт