Психологически тест за работа,моля за помощ...

  • 16 198
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
Задания с чертики и всякакви геометрични фигури има по-скоро в тестове за интелигентност, а не в личностните. В последните има зададени конкретни ситуации, като целта е да се изследва твоята реакция в случая. Тези ситуации могат да бъдат пресъздавани няколко пъти в теста по различен начин. Затова трябва да отговаряш искрено. Тестовете, на които съм се явявала досега са били конструирани по този начин.
аз съм срещала и психологически с фигури. единият от въпросите беше да си избереш фигура м/у кръг, триъгълник и правоъгълник. понеже тестът беше само за упражнение - видях го някъде в нета, прочетох и отговорите и квадратът беше най-добре за отговорен, постоянен и лоялен служител, но без много въображение.
другите ги забравих Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 29
Здрасти, за МВр за 3-4 теста можеш да напишеш в google  и напиши тестове там има различни, но IQ, психо-тестовете ,ще ти свършат работа, а ако си за МО там са по-лесни, но и в МВР и МО се иска връзки нали знаеш.Всичко останало е ала-бала.В тестовете има подвеждащи въпроси например 1.Би ли убил някого.. и след 1-2 въпроса били направил всичко за да защитиш майка си. ... или пък  ОБИЧАШ ЛИ ШУМНИ КОМПАНИИ и след  някои др. въпрос ПРЕДПОЧИТАШ ЛИ ДА СТОИШ В КЪЩИ С КНИГА В РЪКА И Т.Н.

# 17
  • Мнения: 29
Забравих и математически например 12,15,19,24,30... кое е следващото число или 15,11,17,13,19... и т.н. , а за фигурите ти дават например триъгълник, квадрат, ромб се отнасят така както........... вече ти дават примери в които търсиш аналогия , много са за мен най-трудни  са с фигурите които са много ситни и ти трябва да да отделиш някакъв детаил, там оставаш без очи.но не е фатално.След писмените изпите идват устните там могат и да те мотаят с часове - целта е да теизкарат извън нерви,абе ще се справиш - без връзки едва ли.Успех

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: tannia_zlatarova
абе ще се справиш - без връзки едва ли.
Това е оправданието на 100% от неуспелите  Twisted Evil

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 702
...Между тях има "уловки", които са тестови въпроси за лъжа, има ги във всеки професионален тест, но няма как да познаеш точно кои са...

Бе, не е като да не са скрити, ама чак пък и шифърът на Леонардо не са.

Спомням си пример за подвеждащ въпрос, коментирахме видовете тестове на едно упражнение в университета:

Изтрихте ли си краката като влизахте?                (а пред вратата изобщо няма изтривалка)

Такива няма как да ги познаеш. Единственото печелившо поведение е да си искрен.

Успех!

# 20
  • Мнения: 2 716
Това, което може да те подведе е лъжата. Имаш около 100 въпроса, от които някои са зададени с няколко формулировки. Ако лъжеш, имаш шанс да объркаш. Но по-важен ти е устния тест.
Аз съм го държала. Просто трябва да бъдеш спокойна.
Най-важното е, при устния тест, да държиш ръцете си спокойно. Успех!

# 21
  • Мнения: 3 405
Т.нар. Лъжа няма да я подведе, защото психолозите знаят, че високите стойности по скала "лъжа" не значат, че човекът е патологичен лъжец, а че иска да се покаже обществено значим (опс, издадох се  Sunglasses)

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Т.нар. Лъжа няма да я подведе, защото психолозите знаят, че високите стойности по скала "лъжа" не значат, че човекът е патологичен лъжец, а че иска да се покаже обществено значим (опс, издадох се  Sunglasses)
Laughing тцтцтц  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 29
Цитат на: tannia_zlatarova
абе ще се справиш - без връзки едва ли.
Това е оправданието на 100% от неуспелите  Twisted Evil
нзпротив на успелите и в двете сфери и не само в BG

Общи условия

Активация на акаунт