Как изтърпявате бебешкия плач?

  • 3 115
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Като подлудееш, иди пий една вода или изпуши една цигара - 5 мин почивка помагат с нови сили да се върнеш при бебо и да го гушнеш - все пак го боли милото, не го прави нарочно, за да те дразни  Peace

Правя нещо подобно- отивам някъде, където не го чувам , и
се старая да се поуспокоя в рамките на десет минутки, после пак си го гушкам.
Иначе усеща, че съм напрегната, и се дере по-силно,направо порочен кръг..
            Но пък ми е гузно да го оставям сам да плаче .

# 16
  • Мнения: 1 555
Не съм слушала "невъзмутимо" а се опитвах да помогна,с каквото мога.Най-малкото беше гушкането и успокояването-ефект имаше.

Правилно  Peace а и все пак става въпрос за едно беззащитно малко бебче, на което никой освен собствената му майка неможе да му помогне !!!

# 17
  • Мнения: 1 896
Гушкане и гърда, люлеене, масаж на коремчето - тези неща при нас помагаха, макар и не безотказно. Естествено, че не може да се слуша невъзмутимо. Нали затова сме им майки - да ги утешаваме.

# 18
  • Мнения: 541
Гушкане и гърда, люлеене, масаж на коремчето - тези неща при нас помагаха, макар и не безотказно. Естествено, че не може да се слуша невъзмутимо. Нали затова сме им майки - да ги утешаваме.

Peace
Само да добавя ако имаш  много домакинска работа и не може да го носиш постоянно може да си ушиеш или купиш слинг, тук има точно как се прави. Така бебето доволно и ти си свършила всичко.

# 19
  • Мнения: 1 924
А откъде мога да купя слинг- не знаех, че се предлагат на нашия пазар.

# 20
  • Мнения: 3 367
..не знам дали ленти1ката ти е правилна,но ако бебето е на по-малко от седмица за колики не може да става дума според медиц.книги..не 1е това отговаря на въпроса ти,бебетата реват и за добро и за лошо,това им е 1 на1ин да си казват какво искат и не искат...НО-колики има само при 5% от новородените и се проявяват след 3-4 седмица..
*
имахме шезлонг,седяха в него го безкрай и ги клатушкахме;нямаха "колики",нито едно от близките бебета тук нямаше такова нещо,аз не вярвам много на тази диагноза дето така свободно я раздават в Бг
*
не се свиква с рева, и абитуренти да са-пак все едно 1е са бебоци ако пла1ат..

# 21
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И пир нас нищо не помагаше и ме избиваше на агресия, затова оивах в другата стая за малко да се поуспокоя и с нови сили се заемах да успокоявам бебка.Търпение му е майката. Пожелавам ти да минете бързо този период ние - месец и поливина само Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 677
Никога не ме е избивало на агресия. Нито пък съм имала проблем с "изтърпяването" на плача. Единствено ми е било мъчно, когато имаше колики, и се чувствах безпомощна, че не мога с нищо да му помогна.  Sad
Но това е период, който като всички останали, отминава и се забравя. Така че насочвайте любовта си към детенцето. Нито то, нито вие имате нужда от агресия.  Wink

# 23
  • Мнения: 244
Понякога е ужасно да ти крещи на ушите и ти писва,но няма начин #Crazy

# 24
  • Мнения: 291
А откъде мога да купя слинг- не знаех, че се предлагат на нашия пазар.

Ако си от София, има един малък магазин на Сан Стефано, след Оборище по посока Заимов.
А за коликите - докторите казват, 4е колкото по-рано започнат, толкова по-бързо ще свършат. При Боби започнаха около 10тия ден и бяха много силни до края на първия месец, след което поотшумяха. Осигури си ИНФАКОЛ, масажирай коремчето, въоръжи се с търпение, гушкай го повече, поплаквай си с него и се вярвай, че максимата за времето ще е валидна и при вас. (М/удругото, коликите свършиха, но го нападнаха газове #Cussing out, след което очаквам зъбките, така че, мила, най-добре е да се свиква с плача ...)

# 25
  • Мнения: 49
Ние сме на 41дни и се скъсваме от рев. От 9-10ден имаме колики, в началото давах сиплекс, после еспумизан и помагаха срещу коликите, както и носенето на ръце, от 3дни сме с рев по цял ден, малката дори не може да заспи през деня, заспива и се буди с непоносим рев...  #Crazy  От вчера давах беби-нос, някой знае ли как се прилагат точно-дали се разреждат с мляко и по време на хранене ли се дават, няма указания...Ползвал ли ги е някой, ако е, дайте съвет, моля ви!
Аз четох във форума за MediCline baby , но сега го внасяли и един аптекар ми го обеща след няколко дни евентуално..., а дотогава... да са ни здрави нервите, че да слушаме бебето как плаче и силни ръцете, да я разнасяме и гушкаме. Свикване няма! SadА какво е инфакол и среща ли се в аптеките,аз като попитам за гел за мазане против колики и в аптеката вдигат рамене...  Tired
Ако има още нещо, което сте пробвали и не съм посочила, споделете, моля ви!
Ние освен с капките пробвахме със затопляне на коремче, гушкане, слагане по корем... всякакви начини за успокояване, а забравих- в момента й давам чай от семе от копър...

# 26
  • Мнения: 466
anette 1104 , а защо плачат тогава ? newsm78

# 27
  • Мнения: 617
Бейбинос капките давах преди хранене. Инфакол не се продава в България. Почти всичко сме ползвали но не виждах да има някакъв ефект от капките против коликите. И хомеопатични пробвах - те сякаш повече помагаха при силен рев.
Мога да кажа повече търпение, което и при мен липсва. Много нерви строших.
Но уви е така.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 451
Инфакол е лекарство против колики- продава се в Англия. При моето бебе единствено това помогна. Относно плача- аз се научих в определение моменти просто да го игнорирам.

# 29
  • Мнения: 3 069
При нас и Инфакола не помогна.Само чая от копър на ХИПП го поуспокояваше.
За свикването....няма свикване.Опитвах се да го затоплям легнал по коремче върху мен, давах залъгалка, всичко за което бях чела опитвах.
Овладей АГРЕСИЯТА СИ.
Детето не е виновно, че преминава през такъв болезнен период за него.Просто се опитвай да го облекчиш с каквото можеш и не се отказвай.

Общи условия

Активация на акаунт