Да нашарим красиви Великденски яйца

  • 13 025
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Grinning Мили момичета,

Наближава един от най-красивите празници. Великден.

Нека го направим още по-красив с по-красиви яйца от всякога.

предлагам ако някой има интерсна идея за цапане с боички и тревички да я сподели тук   Wink

Аз например ги боядисвам по няколко начина:

 - на пар4е памук капя от всички бой - завивам яйцето и като изсъхне махам памука.

- също ползвам и мрежички с различни дупки. Потапям една в боята и овързвам яйцето. Като изсъхне слагам отгоре друга с друг цвят и така докато го нашаря.

- в пар4е от скъсан чорапогащник слагам листенце пак обгръщам яйцето и го потапям в избрания цвят.

А ВИЕ КАК ГО ПРАВИТЕ?  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 324
Казвали са ми един начин, но още не съм го пробвла. Тази година ще ми е за пръв път, но и на вас ще ви го кажа. Иначе яйчицата стават страхотни.

Боите се разтварят в много малко вода и с пръсти - от боята върху яйцето (от всички боички) .  Grinning Не ми се мисли за последствията върху ръцете  Grinning

Преди години правих специално чйце за любим човек. С темперни боички и четка - рисувам върху яйцето така че да се получи ефект на разлята боя. Започва от върха с по-светли и пъстри цветове и така надолу  - на няколко слоя преливащи се цветове. Може да се използват цветовете на дъгата  Simple Smile Но това е само за 2-3 яйца - за повече аз нямам нерви  Grinning

# 2
  • Мнения: 8 769
Чувала съм,че някои боядисват с желатин и стават много красиви яйца. Ако някой знае как точно-да пише, ще му бъда много благодарна! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 391
Моите трикове за яйца, освен посочените от вас, които също използвам са:

1. Рисуване с най-обикновени пастели върху сварените небоядисани яйца. Може да се рисува със всичките цветове пастели - каквито ви харесват и каквото ви хареса - много красиво става с разни орнаменти или просто фигурални драсканици, а също специално посветени яйца  с картинки и надписи за специални хора.

След като се нарисуват с пастелите, се потапят в боя по желание - там където е бил пастелът, не се оцветява. Става много красиво.

Идеята ми дойде от техниката с рисуване със свещи, само че като се рисува със свещ, нищо не се вижда, защото восъкът е често прозрачен, а пастелът идеално се вижда и е лесно, не цапа и е безвредно.

2. Много стар изпитан метод, който вероятно всички знаете, но никой досега не го е споменал - капване на олио в съдовете с бои - стават едни особени петнисти яйчица.

3. Рисуване с четка или перце върху яйцето, потопени в различните бои - също стават преливащи се красиви яйца.


Приятно боядисване!

# 4
  • Мнения: 1 290
Радвам се, че така бързо се появиха идеи за украса на яйца Simple Smile

Това с желатина и аз съм го чувала и много ще съм благодарна ако някой сподели и тази техника. Simple Smile

След украсяването на цветята ги мажа с тампонче навлажнено с олио за да са лъскавички, а в останалата зелена боя оцветявам талаш (може и лентички хартия) в кйто после гушвам яйчицата

Весело боядисване на всички Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 290
След украсяването на цветята ги мажа с тампонче навлажнено с ...

Цветята = яйцата... оказа се, че много бавно пиша Wink) Размислих се за хубави неща и цветя разбира се и хоп - изкочиха ми от пръстенцата

# 6
  • Варна
  • Мнения: 311
Aз като ги боядисаме ги шаря с лак за нокти. Имам няколко лака които си ги ползвам за рисуване върху яйцата. Получават се доста нежни цветенца и други фигурки. Щях да забравя да кажа ,че правя малки точици който оформят фигурките. Всичко е игра на цветове и фантазия.
  Laughing  Laughing  Laughing

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
ето един линк към форума в дир.бг- много подробно обяснение как се боядисват с желатин:http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=12&Board=gotv&Numbe … mp;sb=5&part=

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Аз този номер с желатина го правя с туткал (продава се в магазините за художници, и става много по ефектно от желатина). Туткала се разтапя на слаб огън и в топлия туткал се потапя яйцето (хлъзга се също като с желатина). После капвам капка от концентрирана боя и духвам върху капката. След това се повтаря с друга боя. Става нещо невероатно като се разлеят боите. След това изсъхват (това с метлата сега го научих) и се полират с олио.
А също така става и след потапянето на яйцето да се цапат с пръсти боите. После тежко на ръцете ви, но е ефектно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 311
Eдна приятелка ми каза че ще боядисва пъпъдъчи яйца Bulb . Аз смятам да пробвам сигурно ще са интересни, такива мънички и  пъстрички
  Laughing

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 728
Лалка,баба ми ги правеше яйцата с туткал и в училище винаги имах най хубавите и интересни яйца.Само че не знам как ги е правила,защото ни ги пращаше с колет!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Fun, прави се както с желатина. Като се разтопи туткала прилича точно на разтопен желатин, но е много по силно от него и не лепи толкова. Simple Smile)

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 728
Аз май няма да опитвам тези технологии,че с моето зверче в къщи се чудя как ще смогна изобщо да ги боядисам чйцата. А ние и ще пътуваме в събота и тази работа ще ч върша в четвъртък,т.е. тати няма да е в къщи да се занимава с него! Та май ще заложа на номера с олиото и четчица за рисуване(ако малкия благоволи да спи по това време!).За рисуването имампредвид че го правя с водни боички,като рисувам върху боядисаното яйце!

# 13
  • Мнения: 2 693
Здравейте и от мен!
Моите технологии за боядисване на яйца не се различават от гореописаните, но видях, че в дира някои мами боядисват яйцата с обелки от лук.

Ако ви интересува тази технология, ето ви малко история:
Технологията с лучените обелки се използва от евреите, които боядисват така яйцата си за Песах /Пасха/. Яйцата се варят цяла нощ с обелките от лука на бавен огън и стават тъмно-кафяви. Различният вкус, за който някои споменават се получава само ако яйцето се спука при варенето Laughing . Иначе се поднасят така - намазват се с олио и се слагат в огнеупорен съд. Запичат се във фурната /необелени/ и така се сервират - топли.

Дано ви харесат, ако някой реши да ги приготви така!

# 14
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен, миналата година за съжаление точно след Велик ден ми попадна един вестник с много интересни идеи за боядисване на яйца и уж щях да го пазя обаче сега умирам от яд, защото не знам къде съм го навряла Imp .............единствения начин който съм запомнила е, че вместо листенце може да се използва дантелка, една ивица която да обвие яйцето по средата и така яйцето се поставя пак в тензух или чорапогащник и после  в боята. Дантелата може да се постави и като шапчица на яйцето, не знам на картинката изглеждаше много красиво и за това смятам да опитам и този вариант!!!

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт