Къде се сменя памперса?

  • 4 906
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
В България не съм виждала да има. На протеста в Плевен това ни беше едно от исканията - да има поне якъде из градската градина или центъра една такава стая за смна на памперси и за кърмене да речем...

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Има и в България - в Макдоналдс, примерно, в някои от новите МОЛ-ове... Лиско, нали уж те водиха из МОЛ-овете, мари, не видя ли?
Няма обаче в Била, да речем. Няма и на кого да се оплаче човек от това. Меганевъзмутим им е персоналът и само вдига рамене, като ги заядеш. И Книга за оплаквания нямат.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Те в Била и тоалетна нямат.

# 18
  • Мнения: 5 577
Ами много просто стой си у вас,за да не ти се налага да сменяш памперси по кафетата.


Не си права, аз никога не съм сменяла памперс по кафетата и не съм си стояла в нас. Няма връзка в изказването ти, ама изобщо.

# 19
  • Мнения: 4 841
В тоалетната на ХИТ-Младост и в тоалетната на Патиланци има. За друго място май не се сещам. Всъщност докато сина ми ползваше памперси не ми се е случвало да му ги сменям на открито - просто така си бяхме съставили режима на излизания и прибирания, че си му ги сменях в къщи, или на гости. Пък и никога не ми се е случвало да го "забърша с мокра кърпичка" - винаги при смяна съм го измивала с водичка.
Естествено, всеки с вижданията си - виждала съм много деца, които ги преобуват "в движение" по парковете. Но това със заведенията за хранене си звучи гадничко. То и аз не съм гнуслива, ама в такава ситуация определено бих направила забележка.  Едно е на пейка в парка, друго - на масата  Shocked .

# 20
 И аз сменям-все още памперси къде ли не,но някъде настрани,не под носа на хранещи се хора.Чак за интимност при децата ми се струва прекалено,те още нищо не разбират.Тогава как изпишвате децата навън,в духа на тази тема?Означава ли момиченцата да ситскат,понеже при момченцата е по-лесно?

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами много просто стой си у вас,за да не ти се налага да сменяш памперси по кафетата.


Не си права, аз никога не съм сменяла памперс по кафетата и не съм си стояла в нас. Няма връзка в изказването ти, ама изобщо.

И аз не съм сменяла. Но по причина, че не ми се е налагало. Или да ми се е наложило 2-3 пъти. Децата си имаха режим и аз просто го следвах.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 13:16 от ДЕ ВАня

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Памперсът се сменя някъде на закътано. Не мога да си представя, че ще оставя дупетата на дъщерите ми пред погледа на някого. Независимо дали този някой яде, пие кафе или просто си ходи по улицата. Ходенето по нужда е интимен акт - както аз не си показвам задника наляво и надясно, така и децата имат нужда от дискретност.
Сменям "дъщерите' със "синовете" само.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 677
Впрочем, къде в България има такива стаи?
Въпросът ми е съвсем сериозен. В моловете?
Другаде?

В хипермаркетите "Хит" има.

# 24
  • Мнения: 3 634
Мисля, че места за преобуване има в повечето нови обществени и административни сгради. Или поне в тоалетната има широк плот около мивката, който може да се използва с подобна цел. Обаче е гадно, че няма такива места по парковете. Защото колко често се води бебе в бизнес-центъра?!

# 25
  • Мнения: 1 455
В Хит освен,че има стая за преповиване на бебета,подаряват и памперс.
Не обичам да сменям памперси на вън,оставям ги така децата и се прибираме,не винаги веднага,но ги търпят.
Присъствала съм на такива гледки и само веднъж ми стана неприятно на едно кафе.По ми е гадно ,когато някое дете си свърши работата близо до площадката или кафето. Stop

# 26
  • Мнения: X
Абсолютно никога не съм сменяла памперс на обществено място. Случвало ми се е само в колата.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 039
Случвало ми се е да сменям памперс навън - в количката или в колата.

# 28
  • Мнения: 2 211
Сменяла съм памперси навън, но винаги някъде по - настрани и далеч от хорските очи.

# 29
  • Мнения: 583
Много отдавна мина този период с памперсите, но никога не съм сменяла на място, където хората пият кафе или се хранят. Въпрос на такт и култура е да разгологъзиш бебето си, и да започнеш да го бършеш пред множество хора. Винаги можеш да намериш място, където да извършиш тази процедура. По същата логика и майката може да клекне и да си свърши работата пред хората. Просто човек трябва да се съобразява, и да преценява къде, и какво трябва да прави. Това показно сменяне на памперс е простотия. Ако си в градинка може да се отдалечиш и да го смениш, ако си в някое кафе също има начин как да го направиш. А в хипермаркетите колко пазарувате, че да трябва да се сменя памперс? 

Общи условия

Активация на акаунт