Имаме ли право да осиновим?

  • 5 392
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
 Outta Joint Мислих по този въпрос, но беше за кратко. Живея в град, в който институциите имат по една дирекция, банките по един офис и т.н. Сещаш се какво имам предвид. Като започнат проучването все ще се натъкнат на нещо, което ще развенчае мита и Embarassed  ще стане по-кофти!

Благодаря ти все пак!

Аз вече все пак добих по-голяма увереност под въздействието на професионални и непрофесионални окуражителни думи от форумите. 4470 newsm08

Ей, я се усмихнете! Няма нищо по-хубаво от лошото време  Joy!

Дидка, разгледах снимките. Да са ти живи и здрави сладурите!

# 16
Bonita и аз затова започвам да се замислям дали няма да е по-добре да се премълчи.  newsm78
Не ме е срам да го призная  Rolling Eyes, но ако това е начина да се получи, бих го направила.
Дори и в последствие, нещо с мен да се случи, до мен имам най-прекрасния съпруг и цяла плеяда от баби, дядовци, лели и т.н., които с готовност ще отгледат детето и ще му дадат много добър шанс. В крайна сметка може пък и да оцелея и да си бъдем едно малко щастливо семейство  Laughing Joy

# 17
  • Мнения: 286
Bonita и аз затова започвам да се замислям дали няма да е по-добре да се премълчи.  newsm78
Не ме е срам да го призная  Rolling Eyes, но ако това е начина да се получи, бих го направила.
Дори и в последствие, нещо с мен да се случи, до мен имам най-прекрасния съпруг и цяла плеяда от баби, дядовци, лели и т.н., които с готовност ще отгледат детето и ще му дадат много добър шанс. В крайна сметка може пък и да оцелея и да си бъдем едно малко щастливо семейство  Laughing Joy

Според мен, ако е възможно - определено е по-добре да се премълчи.

# 18
  • Мнения: 2 123
Знаете ли, понеже имам приятелка в подобна ситуация (заболяването не е онкологично, но достатъчно сериозно), затова си позволявам да пиша.
Мисля, че въобще нестава въпрос за премълчаване - давате точно толкова информация, колкото ви поискат, не повече. В медицинските, които се изискват по закон никъде няма въпрос или отметка или каквото и да е за подобни заболявания. За това като не ни питат, по добре да си мълчим - това е моето мнение.
По време на нашето проучване, изобщо не стана дума за подобни неща.

Затова мили момичета, пожелавам ви от сърце успех. Не давайте повече информация, отколкото ви искат.

Целувки от мен

# 19
Благодаря ви момичета!!!   bouquet

# 20
  • Мнения: 118
Здравей Ekna, ако от проведените медицински издследвания заключението на лекарската комисия е "годен да осинови дете" отдел Закрила на детето нямат основание да ти откажат по медицински индикации.   #2gunfire
Никъде в закона не фигурират определени заболявания, които да са предпоставка за отказ от осиновяване. Отказ може да се направи в случаите когато осиновяващият е с психични отклонения или увреждания, които по някакъв начин биха могли да навредят на детето.
Желая ти успех! newsm10

# 21
  • Мнения: 230
Ето - и аз съм една от вас. При интервютата аз не премълчах тази "подробност" от здравословното си състояние, защото бях решила, че не е редно да премълча. Реших, че в крайна сметка затова се провеждат тези интервюта - за да се преценят реалните възможности на кандидата да бъде родител, а те включват и неговото физическо състояние.
Сега съм вписана в регистрите и чакам... вече девети месец. Да, започвам да си мисля, че няма да ми откажат (те и не могат - би било дискриминиране по смисъла на закона), но няма и да ми предоставят реална възможност.
С две думи - намирам се в безтегловното състояние между ведрия оптимизъм и пълното отчаяние... вярвам, че ме разбирате.
Ще се радвам да имам възможност да контактувам с всяка от вас. Не знам как става това с личните адреси, но ще отговоря на всяка, която се включи. Определено имам нужда да поговоря с някой със същите като моите проблеми. Rolling Eyes
И искрено желая на всички здраве и успех!   Praynig

# 22
  • Мнения: 3 715
Не мисля, че деветте месеца чакане се дължат на заболяването ти. Ние чакаме вече четвърти месец и не се надяваме преди края на годината да ни предложат дете, а нямаме такова заболяване.

# 23
  • Мнения: 1 843
Още една, в профила ти има опция 'Лични съобщения'. Оттам можеш да изпращаш съобщения на избран от теб потребител.
Най-бързо можеш да влезеш в кутията си - на която и да е страница на форума, след като си влязла вече - горен ляв ъгъл от гледната ти точка - под 'ник-а' ти пише 'Имате ... съобщения, ... са нови'. Кликваш там и си готова!

Относно чакането ти, понеже не споменаваш подробности около доклада ти, виж дали не е свързано по-скоро с определени критерии зададени от теб: пол, възраст, произход, здравословно състояние(на детето).
Лично аз, се надявам да е по-скоро това, отколкото някакъв подбор свързан с преживяното от теб.
Странно е, защото - без да изпадам в подробности - аз самата съм претърпявала разни операции и съм субект на постоянни, превантивни медицински прегледи. Сега, не искам да дърпам дявола за опашката, но с вида проблеми, които имам опасността да го "закъсам" е доста вероятна. Никой не ми е искал епикриза, дори не задълбочиха темата...
Няма логика в подобна 'селекция', просто е безпочвена!
Желая ти скоро да те изненадат! Чакаме ентусизирано включване! Wink

# 24
Oste_edna,

можеш спокойно да ми пишеш на лични съобщения  Simple Smile

Не се притеснявай, мисля че е нормално да се чака и че 9 мес. не е чак толкова много време!
Спокойно   bouquet

# 25
  • Мнения: 230
Сигурно сте прави, искрено се надявам да сте прави! Наистина 9 месеца не са чак толкова много, просто понякога изпитвам съмнения, това е. Иначе аз съм оптимист и слава богу, че това е така.
Благодаря на всички за окуражителните думи. И лека нощ. Tired

# 26
Дръж ни в течение мила! Simple Smile

Ние още не сме започнали с процедурата и споделеният опит ще ни е много полезен!

Стискам палци и вярвам, че скоро ще гушнеш детенцето си  Grinning

# 27
  • Мнения: 230
Ей, момичета!

Истина е - имам насрочена среща с дете след два дни!  Party
Стискайте палци всички и НЕ УНИВАЙТЕ - ВЪЗМОЖНО Е, ДА!

Да ви кажа, аз някак си го усещах. Само че сега не усещам НИЩО, АМА НИЩИЧКО. Нормално е, сигурно, ох!

# 28
  • Мнения: 1 843
Ей тия дни са на късмет!
Браво, браво!
Аз да си кажа - видя ли?!  Grinning

Ще усетиш, сега си в шок, вярвай ми! Но ще усетиш!

Голяяяяяяяма пргръдка! И да пишеш!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
Ей, момичета!

Истина е - имам насрочена среща с дете след два дни!  Party
Стискайте палци всички и НЕ УНИВАЙТЕ - ВЪЗМОЖНО Е, ДА!

Да ви кажа, аз някак си го усещах. Само че сега не усещам НИЩО, АМА НИЩИЧКО. Нормално е, сигурно, ох!
Браво, стискам палци това да е вашето детенце  Hug.
И да не забравиш фотоапарата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт