дали да търсим специалист

  • 3 051
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Благодаря на всички за споделения опит и съветите.Успокоявам се, че при доста деца е имало и има такива кризи.Отвратителното е, че аз се чувствам гадно .Всичко , което ме е възмущавало у някои майки - навикването на детето и шамарите - сега го правя  Sad.Не такава майка искам да съм.Всяка вечер си обещавам да съм по-твърда и спокойна, но не се получава.Днес пак ще пробвам.

# 16
  • Мнения: 967
При захласване,наистина трябва да се сепне,например с плискане  с вода или плесване,за да се получат обратни рефлекси.Моят племенник често се захласваше,спираше му дишането за секунди,когато се удареше и ревнеше.Опасно и страшно е това захласване.
  По темата-дано да е период на капризи и тръшканици.Не зная дали ,ако се обърнеш към психолог, ще ти помогне предвид това,че детето е още малко и вероятно не говори съвсем добре,за да обясни как се чувства.

Като малки и ние имахме същия проблем, направо се бях шашнала. Докато на една баба на улицата и дожаля и каза, че лицето се забърсвало с мокър парцал при истеричен пристъп. Направо свърши чудеса, да е жива и здрава тая баба. Навън използвах мокри кърпички Mr. Green. Много отрезвяващо, мно-о-о-го!

# 17
  • Мнения: 3 116
Радмила, мерси за споделения опит с кърпите, ще взема да пробвам  Thinking

Иначе по време на криза действам така, обръщам гръб и я оставям да реве, не се опитвам да успокоявам докато положението не стане критично, не се опитвам да обяснявам защото няма кой да ме чуе (това го научих както от собствен опит, така и от книжката "Изкуството да бъдеш родител". Чак като се успокой започвам да обяснявам защо не трябва така или я питам защо е била ядосана. Опитвам се да я накарам да си излее чувствата навън  Thinking

За съжаление тъй като не съм идеалната майка, с желязните нерви, не винаги устисквам положението и от време на време раздавам шамарчета по дупето или пък си изпускам нервите и започвам да крещя  Sick

# 18
  • Мнения: 967
ritka, не се шашкай бе човек, само трябва да се запази спокойствие (лесно е да се каже отстрани  Sunglasses ), че малките подушват адреналина като кучета  Grinning и само повече се въодушевяват.

Аз имах приятелка с дете с такъв зловещ бебешки пуберитет, че моята красавица само с нейното недишане и посиняване нищо не беше сравнение с другото. То не даваше да се облича, правеше такива истерии и почваше да се мята неистово. Няколко пъти си удари главата в парното в антрето като ни бяха на гости. Та майката го слагаше на земята, затискаше го с коляно  на гърдите и така с две ръце го обличаше. Изглеждаше зловещо, но жената си го предпазваше от големи травми. И това мина след време, всичко се нарежда.

Хубаво е да знаеш, че винаги има някой дето е по-зле от теб  bouquet!

# 19
  • Мнения: 27 524
Всичко изчетох и направо съм стресната  Shocked И Криско наближава тази взривоопасна възраст и искам да попитам тези изблици на доказване дали са задължителни?  Tired

# 20
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми, покрай новороденото бебе, не успя да прихване от този първи пубертет, но СИНЪТ ми ...., оооо, твоята Йоанка е ангел, щом само по два пъти на ден изпада в такива изблици. Моето дете беше станало нарицателно в градинката. За другите хора не знам, но АЗ се страхувах от него и не исках да оставам сама с него. Бях решила, че отглеждам нервно увредено дете. Но ... постепенно този период отмина. Всички се въртяхме на пета около него и спазвахме някакви умопомрачителни ритуали, които, ако бъдеха в най-малка степен дори нарушени, той изпадаше в непреодолима и нестихваща истерия. Колко бой е изял, милият! Сега е слънчицето на мама.

# 21
  • Мнения: 3 116
Радмила, по принцип съм спокойна  Hug, но на моменти ми избиват балансите   ooooh!

Блонди, като гледам дечурлигата около нас, всички минават през този етап, кое по-леко, кое по-трудно  Thinking Спокойствие му е майката  Hug

# 22
  • Мнения: 920
Всичко изчетох и направо съм стресната  Shocked И Криско наближава тази взривоопасна възраст и искам да попитам тези изблици на доказване дали са задължителни?  Tired
Задължителни са в рамките на нормалното.
Моят племенник беше по-нервно дете и докторът му даде успокоително. Което естествено, не му се даде.  На нормално, здраво дете.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
И аз мисля, че никой не го подминава този пуберитет, включително и нашия Вики, който по принцип е кротко дете.

# 24
  • Мнения: 1 427
Блонди, при някои деца почти не се усеща този пубертет.За съжаление, в нашия случай не е така.
baibibi, и при Йоана го има това с ритуалите.Аз също се страхувам на моменти от тези пристъпи.Ще пробвам номера с мокрите кърпи.Забелязвам , че когато започва да се дере, слага ръчичката върху устата ,сякаш всеки момент ще повърне.Изобщо все съм на тръни.Мислех да я давам тези дни на ясла , но май е по-добре да изчакам  newsm78
radmila, и при моята дъщеря има тръшкане при обличането.Онази вечер такъв цирк спретна, че баща й , който страшно спокоен и уравновесен, се уплаши.Всъщност идеята да потърся специализирана помощ  е по-скоро негова.
На всичкото отгоре, сега е станала и страшно свидлива.Нищо нейно не дава да се докосне.Вече ми омръзна да й обяснявам , че детенцето ще поиграе и ще й върне играчката.Май няма да я събирам за известно време с никой.

# 25
  • Мнения: 1 404
Изобщо не са задължителни тия периоди,познавам много дечица,които израснаха без да преминават през този ужасен пубертет на две годишните.Блонди,пожелавам ти от сърце Криско да го избегне Hug
Ния изпада в такива периоди откакто стана на година и половина,на моменти затихват,на моменти стават непоносими.Знам какво е да те е страх да останеш с детето си насаме SadЧела съм много от темите тук,но повечето деца се тръшкат за играчки или за сок,бонбони,люлки...За първи път виждам посестрима на дъщеря ми-Ния също се тръшка за разни необяснимици-стъпала първо с единия крак,а пък искала с другия,куклата и не може да върви сама Shocked,таксито спряло не пред вратата,а малко по-далече,мократа и кърпичка изсъхнала,трагедия-нова не иска,иска си старата,но да е мокра,като естествено не ми позволява да я намокря.Последната и истерия беше вчера,защото не можах да залепя дръжката на черешата обратно.
Начин да се справя с това още не съм намерила,просто се моля да отмине по-бързо и търся начини дая уравновеся първо себе си,пък едва тогава нея.Мнението и съветите на психолога ми се виждат меко казано странни.

# 26
  • Мнения: 1 404
Марианна,ами защо пък да си дава играчките,на тая възраст е още мъничка,за да играе осъзнато с други деца,може да вижда в тях потенциална заплаха и затова така да се държи.Покажи и,че си на нейна страна,че ще и помогнеш и ще я подкрепиш,така ще е по-спокойна.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всичко изчетох и направо съм стресната  Shocked И Криско наближава тази взривоопасна възраст и искам да попитам тези изблици на доказване дали са задължителни?  Tired
Не, не е задължително. Синът ми не е имал такъв период и затова сега ми е малко странно с малката.

А като стана дума за баби, онзи ден при поредното тръшване на площада в центъра, я оставих да си стои на земята и продължихме с баща й напред да вървим и точно щеше да става и една "загрижена" баба се спусна да я вдига, да й говори, че ако не слушала щяла да си я прибере, да извика баба Меца и други такива глупости. Не ми стана приятно, добре че малката не разбира още. Наложи се баща й да я вземе на ръце та да не й се лепят повече баби, защото видяхме, че и други се бяха спрели да гледат сеир. Close

# 28
  • Мнения: 2 556
Габи е карал и по-тежък от описания бебешки пубертет, а сега е едно доста кротко и разбрано 6 годишно дете. Откакто навърши 3 години стана един такъв страшно послушен и добричък. Общо взето, засега малката почти не е имала подобни прояви, макар че изобщо не се и надявам да ни се размине. Сигурно има деца, които не минават през кризата на 2-годишната възраст, но аз реално не съм виждала такива, така че...очаквам включване.

# 29
  • Мнения: 1 427
Марианна,ами защо пък да си дава играчките,на тая възраст е още мъничка,за да играе осъзнато с други деца,може да вижда в тях потенциална заплаха и затова така да се държи.Покажи и,че си на нейна страна,че ще и помогнеш и ще я подкрепиш,така ще е по-спокойна.
Това го разбирам.Иска ми се да го приложа , но това означава да не я събирам с никой.Другият вариант е да престана да се меся , когато не иска да даде нещо на някой.Ама нали все гледам да е вълкът сит и агнето цяло.Но наистина спокойствието на детето ми е по-важно от това какво ще кажат другите майки.Защото,срам е да си призная , но изглежда подсъзнателно все се страхувам от реакцията и мнението на другите.Осъзнавам , че с това изобщо не помагам на детето.Май аз съм за спе Embarassedциалист

Общи условия

Активация на акаунт