Въпрос за водата

  • 1 158
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 273
Аз кърмя и давам вода от първия ден!  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 46 518
Трябва ли да се дава на новородените бебета вода? ...

Не. Не трябва.

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз давах вода от самото раждане, детето ми обича да пие вода. В началото я давах, за да си плакне устичката след хранене, а сега когато стана топло сама си иска.

Аз кърмя и давам вода от първия ден!  Crossing Arms

Общо взето на същия принцип сме. Все още се кърмим.

# 18
  • Мнения: 3 069
Разбира се, че се дава водичка.Задължително след хранене за да се изплакне устичката.Това предпазва от образуването на афти.
Давала съм на Вики вода между храненията да пие колкото поиска.
За количеството се посъветвай с педиатъра.

# 19
  • Мнения: 676
Аз давам вода от първия ден у дома.
smile3501

# 20
  • Мнения: 1 029
Опитвала съм да й давам първите месеци по малко преварена чешмяна вода, но тя категорично я отказваше. Някъде към 9-10 месец започна да пие по 80-100 мл на ден.

# 21
  • Мнения: 1 364
Давах вода след хранене, да си изплакне устата.

# 22
  • Мнения: 1 733
Предложи му вода. Ако не иска, не го насилвай.

# 23
  • Мнения: 867
Не трябва, макар че още има педиатри които казват да се дава. Водата само запълва коремчето. Необходимата течност бебето си набавя от кърмата или АМ.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294
Не се дава вода в тази възраст  Naughty
Аз лично не съм давала.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
Предложи му вода, а ако има нужда той ще пие. Моя син е на 8 месеца и пие по около 30мл на ден, не го насилвам, колкото толкова. Важното е детето да е добре  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми пропи вода около годинката. Започнах да му предлагам след като го захраних в 8месец, но не прояви интерес.

Малкото бебе не прави разлика между вода и мляко. И уиски да му предложите няма да ви откаже  newsm24. А в кърмата и в АМ има вода и тя е достатъчна за малкото бебе.  Peace

# 27
  • Мнения: 466
А защо аз го кърмя и той пак иска вода  newsm78 след като не трябва да се дава вода когато се кърми

# 28
  • София
  • Мнения: 248
На тази възраст моето бебе пиеше вода, но за количество не мога да ти кажа. Беше на кърма и добавка АМ. Предложи му водичка ако не иска не го насилвай.

# 29
  • Мнения: 576
Рая е кърмена точно 1 месец, но и до сега не пие вода(с много редки изклюяения, когато е много горещо)

Общи условия

Активация на акаунт