За и против "пенсионерите" на работното място

  • 1 987
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 724

Кое е смешно ? Че някой на 25 год. има достатъчно мозък да стигне дотам ли !
Възрастта няма никакво отношение , всичко се свежда до отделния човек - едни усвояват бързо , адаптират се лесно ... други и години да им обясняваш все не вдяват .


Абе, рожбе, смешното е, че чак толкова вундеркинди на глава от населението в България няма. Просто няма!
Ако завършиш висшето си образование (бакалавър + магистратура) на 24, кога ще навлезеш в професията, кога ще се изпедепцаш, че и старши експерт да станеш?  newsm78 Или генерален директор?
Това става само с парашутизъм, а там не подбират по IQ, а по съвсем други критерии...  Whistling

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За моята професионална област съм против.


Недей, че да не ти кажа пък аз за една позната, която е от няколко години пенсионерка и ....
Како Сийке, аз пък да ти кажа, че всеки математик, особено по-възрастните минаха през някакви курсове и сега имат право да преподават информатика. А аз с магистърската си диплома не мога да си намеря такава. И от опит вече в две училища мога спокойно да кажа, че тези курсове не са ги научили на нищо, децата знаят повече от тях и те на нищо не ги учат. Та за специалистите изключения могат да се направят, но разни пенсионерки да ми заемат място и нищо да не вършат не съм съгласна.

# 32
  • Мнения: 25 724
Лилянче, аз за учители нищо не казвам!  Peace
Говорех за компютърни специалисти, програмисти, а не за учители.
Първите изкарват парите си със свършена конкретна работа, вторите - те са на бюджетна ясла. Нищо лично към учителите, ама си е така. Кадърен, некадърен - получават една и съща заплата.  Peace

# 33
  • Мнения: 3 423
В ранната ми младост познавах един
съветник в една парламентарна комисия.
Като ми е разказвал как е завършил университет
и как се е издигнал, спрях да си задавам въпроси
защо, аджеба, намирисва под опашката на коня.
То не било от коня. Как ще ни е читава политиката,
като такива хора като моя познат са съветници.
Тогава и той беше на 24. Иначе отракано копеле.

# 34
  • Мнения: 25 724
В ранната ми младост познавах един
съветник в една парламентарна комисия.
Като ми е разказвал как е завършил университет
и как се е издигнал, спрях да си задавам въпроси

О, това не е нищо!  Laughing Близката история познава и къде-къде по-кадърни тийнове - без университет в намсиколко борда на директорите, даже скоро го споменаваха тук в някаква тема. Ама има важно условие - майка ти да не е коя да е, а шефката на Тотото.  Mr. Green Оттам явно се църка акъл на корем...  Joy

# 35
  • Мнения: 234
Определено съм против.Когато човек се е пенсионирал,мястото му е в къщи.Нали си получава пенсията.Колкото и кадърни и добри да са в своята област-няма незаменими хора.Ако е възрастен човек,но все още непенсионирал се и е останал без работа,естествено е,че ще си търси друга докато се пенсионира.Живот и здраве ,когато аз стигна до този момент-си взимам пенсията и да не ме търсят повече за работа.  Flutter

# 36
И аз съм против... малко са тези които са в час...редовно си патя и вдигам зверски скандали щото ми е писнало да ми губят времето с простотий... последно една епикриза чаках над 40 минути от лист и половина и накрая аз си я дописах и никоий дори и охраната не посмя да ми противоречи... Предпоследната простотия беше добавянето от една пенсия на 1KW на едната кола и ми се получава няква разлика от близо 30 лева и никой не може да ми обясни защо... след собствено разследване което ми отне почти целия ден се оказа че бабката като преписвала незнайно защо цъкнала още един отгоре... ?!!!! останалото време ми отне да доказвам че грешката е в тях... Айде да се поразчисти малко....

Общи условия

Активация на акаунт