Бременна на море

  • 5 084
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
От морето не може да хванеш гъбички, а и плуването е супер полезно, не само за твоя тонус, но и за правилното обръщане на бебето (плува се по корем).
Само с печенето е проблем - трябва да се внимава, да се стои повече на сянка и да се ходи на плаж само сутрин и вечер.
Аз с предишната си бременност доста време изкарах така на морето, а и сега планирам нещо подобно.

# 16
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
За море няма проблеми да се къпеш,ама за басейн знам че не ехубаво .Там водата нее течаща и може а се лепне някой гъбичка.
Инъче и аз предната  бременост бях постоянно на плаж и си плувах -чувствах се добре..Само когато имаше вълни не влизах.

За това лято ще видим дали ще ме огреее да се накисна щото таткото се мръщи нещо  #2gunfire #2gunfire

# 17
  • Мнения: 251
И аз ходих на море, когато бях в 8 месец.  Нямала съм никакви проблеми и си изкарахме супер.

# 18
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
О, отивай.Аз ходих в 7 - ми месец и седях 2 пълни седмици....

# 19
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Как ви завиждам за моренцетоооо. Ако и аз карах по-нормална бременност, щях да се навия да пропътувам толкова километри... само като се сетя за усещането - пясък между пръстите на краката, плисъка на вълните ...еххх, разтапям се. 

Пътувайте на задната седалка. Аз дори в града като ходим някъде, сядам вече отзад. Определено е по безопасно.
Повече сенчица, течности, слушайте тялото си   grinning039 и приятно изкарване!

# 20
  • Мнения: 793
Ходех, почти всяка седмица на плаж нямаше никакви проблеми  Peace Обичам да плувам, така че и във водата доста си по киснах и бира пих  Laughing За пътуването ходих в деветия на планина на 300 км от Варна, доста добре си се чувствах в колата  Peace

# 21
  • Мнения: X
Отидох в началото на 4-ия месец. Преди тръгване прокървих, но след консултация заминахме. В Плевен пак на лекар и в Бургас пак, че кървенето продължаваше. Но след 1 ден на легло почивката си продължи както му е редът. Ходех си на плаж, влизах в морето, но не съм се пекла. Подейства ми супер и ако сега бях бременна не бих се колебала. Рабира се е хубаво да се направи консултация с лекар.

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз ходих на море в 5 месец. Пътувахме през деня, като тръгнахме рано сутринта. Опънах си един чаршаф на задната седалка на колата и си взех възглавница. Местих се от кълка на кълка и пътуването мина съвсем спокойно. На морето бяхме първо на Несебър, после на Созопол и накрая на Арапя. Ходех на плаж до 12 часа и след 17 и си седях под чадъра. През останалото време или бях в квартирата или под някоя сянка. Къпах се в морето като се постоплеше водата, защото ние ходихме през Юни и още не бяха жеги. Изкарах си страхотно. Не съм имала никакви проблеми.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Ходих в 5-ти месец и изкарах страхотно. Къпах се в морето, разбира се Hug Басейните не са препоръчителни, че може да има разни буби в тях. Пази се само да не слънчасаш, иначе всичко е наред! Моята гинеколожка беше против, но аз не я послушах, и не съжалявам. Имах лека бременност, и морето ми се отрази много зареждащо!

# 24
  • Мнения: 3 634
Аз пътувам за морето следващата седмица. Искам да кажа за колана...Днес пътувахме с мъжа ми, бях с колан (прочетох, че е задължително в моята книга, имаше и инструкции откъде да минава  newsm78) и минахме през някакви неравности (нещо, което аз наричам скокчета). Колана ме дръпна жестоко за седалката и болката беше много силна.

За себе си знам, че ще пътувам без колан. Мисля, че ако имаш възможност да са ти изпънати караката, а не свити също е добре.

Относно другите притеснения помни, че и в Бургас се раждат бебета. Peace

# 25
  • Мнения: 179
Миналата година ходих бременна в 6-ия месец на море, чувствах се прекрасно, влизах във водата, но не съм прекалявала, под чадър стоях главно, но аз по принцип не обичам да се печа много, с бански половинки бях  Simple Smile Даже се снимах на плажа с една земя на врата  Mr. Green Приятна почивка!  Peace

# 26
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз ходих на море миналата година като бях бременнав 6тия месец, дори карах през целия път, защото на мъжа ми му беше изтелка валидността на книжката, нямах никакъв проблем, пекох се, плувах, палувах Embarassed, много е приятно и за теб и за бебето стига да нямаш някакви проблеми с бременността, аз бях с бански половинки, не ми харесват целите бански!!
Относно колана аз винаги слагам независимо бременна или не, защото спасява човешкия живот!!!! Naughty

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ами аз съм на морето и не ми се е налагало да пътувам освен растояния от 100-120 км.Не слагах колан,защото не ми беше удобен.А иначе на плаж си ходих често.Последната ми баня бе 2 седмици преди да родя.Чувствах се много добре,но не влизах навътре във водата а само се плациках до коленете.

# 28
  • Мнения: 690
Аз заминавам след двадесетина дни и ще пътуваме чак до Варна  Peace С цял бански, без печене и пряко излагане на слънце, под чадър  Peace

# 29
  • Мнения: 1 233
Бях на море във втория месец. Не се къпех много, стоях само под чадъра. На плаж сутрин до към 11 и после след 16.

Общи условия

Активация на акаунт