Бременна на море

  • 5 092
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 096
Бременна в 3 месец ходих на плаж. Беше август и водата беше топла. Казаха ми че студената вода е опасна за това избрахме това време. На плаж ходихме сутрин до 10.30 и следобед след 16ч. Стоях под чадър и направих най-хубавия тен в живота си. Не съм изгаряла а равномерно почернях. Яд ме беше че мъжа ми ме спря да се гмуркам за миди, а водното колело го отказах по мое усмотрение че много ми прилошаваше.

# 61
Много добра идея, само че зависи кой къде ходи на плаж. За водата това и на мен го казаха лекарите, в 5-ти месец съм. Ти къде жишееш, кой плаж имаш предвид, аз обичам по спокойните

# 62
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Гинеколога ми каза да не ходя на плаж м/у 11.30- 16.30ч., да стоя под чадър и да не си излагам корема на слънце.

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз ходих в 7 месец миналата година и беше супер,къпех се без проблеми в морето,разбиа се в голямата жега по обяд почивах в квартирата и след 5-6 часа отново на плажа.Не се притеснявай и всичко ще е наред  bouquet

# 64
  • Мнения: 393
  Аз ходих на море в края на 4 месец,бях с цял бански,не съм се пекла на слънце и влизах в морето само когато беше спокойно.Нямах проблеми.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И на мен много ми се ходи-но пътуването ме притеснява.Как мислите кога е по удачно в средата на 8 или в началото на 9-месец? newsm78 За бански мисля да ползвам някоя тънка рокличка Embarassed

# 66
  • Мнения: 2 015
Бях в 7-ми месец, когато отидох на море.Пътувах 300км., на плаж бях както и минали години.Банския ми беше на части, но сбърках, защото ми изгоря коремчето понеже вече стърчеше.Редовно влизах във водата, където се чувствах много добре, а и бебчо също.Та и нали се препоръчва плуването.

# 67
  • Мнения: 6 461
И през двете ми бременности ходих на плаж.
Използвах бански на части.
Използвах задължително плажно мляко .
Седях толкова колкото исках,разбира се не съм прекалявала.
Прекарвах доста време във водата...действаше ми доста тонизиращо. Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 177
Здравей,пред мен стоеше същата дилема миналата година лятото,бях се побъркала от страхове .но реших -отидохме в 5 -я месец когато е най-безопасно,взех необходимите лекарства,телефони,,проучихме лекари и болници в най-близкия голям град/Бургас/.до обяд си ходихме на плаж,след обяд сън и след 16,00 часа отново на  море,ползвах цял бански,капела и слънцезащитен крем,плувах и се чуствах страхотно.

# 69
  • Мнения: 144
Аз 2 пъти съм била бременна на море. Къпя се в морето, много обичам да плувам... НЕ влизах във водата само като има вълни. Не съм се заразила с никакви гадинки . На слънце не стоях, само под чадъра, ама аз и небременна не се печа... А за банските - бях даже с прашки  Embarassed Отрази ми се много добре морето Peace  Обаче тая година искам да се цопна небременна  Crossing Arms
Grinning

# 70
  • Мнения: 3 634
Сега се върнах от море. Беше буйно и не се къпах, но пък в бсейна си влизах най-спокойно. Чувствах се изключително приятно. Бях с бански половинки и мъжа ми каза "Най-сладкия хипопотам!"  Joy

# 71
  • Мнения: 520
Ходих на море като бях в 5 месец. И аз много се чудех дали да ходя, но след това не съжалявах.Много гот си изкарах. А и нали плуването е полезно.Малко беше кофти жегата, ма кат се цопнеш в моренцето...  РАЙ!!!

# 72
  • Мнения: 3 886
И с двете си бременности бях на море с  първото бях ок оло 3-4 месец а с малката 5 месец Peace

# 73
  • Мнения: 421
Аз разпитвах доста за бременност и море...или пък ползване на солариум.Казаха ми (няколко лекари и инфо в нета),че е опасно да не се прегрява!  Ако си вдигнеш телесната температура може да стане зле.Иначе в басейн е абсолютно забранено да се къпем,нооо в морето може на воля ! Simple Smile  и ако водата е над 25-6 градуса е добре. За слънцето - фактора няма кой знае какво значение.Ако стее ползвали фактор 15 да се вдигне на 20 и като се стои сутрин до 11... и вечер от 16ч е добре Simple Smile

Причтно изкарване на всички които заминават за морето! Аз лично ще се възползвам от плача след десетина дни Simple Smile и ще съм със сътария бански с прашка  Blush

# 74
  • Мнения: 2 908
Бях в 6-ти месец като ходих миналото лято.Нямаше проблеми и с пътуването, и с къпането.Ходехме от 9 до 12ч и след това от 15.30 до към 18ч.И стоях все под чадъра или във водата,като гледаш да не те удрят вълните в корема-това е. HugБях с обикновен бански от 2 части.

Общи условия

Активация на акаунт