Едно въпросче за петите

  • 3 067
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Ами аз лично спрях да ходя на старата козметичка, която работеше само с кюрета, преди около 5 години. След това смених две, които работят по "другия" начин - с разни джаджи, дето приличат на зъболекарски инструменти и които се стерилизират.

Питала съм тази, при която ходя в момента използва ли кюрета. Каза, че има тежки случаи, в които краката не са пипани от 20 години и ако прилича на копито, няма как да свали удебелените участъци по друг начин, щото с тия инструменти ще трябва да ги стърже с дни.

Аз самата не съм от най-редовните, ходя веднъж на няколко месеца, н въпреки това си е едно много приятно изживяване - с масаж, топъл компрес и всякакви глезотии. Седя си на едно като шезлонг, чета си списание, а девойката ми прави краката меки и нежни. Много обичам.

# 16
  • Мнения: 5 299
Рязането с кюрета се практикува все още, и си е съвсем в реда на нещата. С ел. пила не може да се изчисти мазол. Съвсем не е ужасно, ако се направи както трябва. "Друг" начин няма. Освен това всякакви инструменти се стеррилизират. Аз лично имам стерилизатор, който е най-сигурният начин за дезинфекция(убива всякакви бактерии на 100%). Убедена съм просто, че са много малко маникюристките, които са мърляви от към хигиеннна гледна точка.
Мехлемите(отлющващите пасти) не са много подходящи за обикновенни мазоли. Съдържат силицилова к-на, и здравата кожа около мазола изгаря. Препоръчват се за по-сериозни случаи.

Трябва да съм луда да не спазвам хигиената на високо ниво - най-малкото заради себе си. Да не говорим, че съм зарината с какви ли не дезинфектанти-за ръце, за ианструменти и т.н/

И пак много зависи в какво състояние са краката на човек, защото аз досега почти не съм виждала хубави крака, които да не са ужасно мазолести. То 1овек ако няма проблем, няма да отиде на педикюр, защото всеки може да се лакира сам.

# 17
  • Мнения: 2 631
Тази тема взе да придобива ужасяващ характер  #Crazy

# 18
  • Мнения: 794
А каква е цената на крема Шол? И дали може да се използва за напукани пети?

Майка ми много страда от това...

Извинете за офф-а!

# 19
# 20
  • Мнения: 583
А и това кюре можеш да си го купиш, и сама да си отстраняваш одебелените места по краката . Не е никаква философия.

# 21
  • Sf
  • Мнения: 808
Моите крака са хубави Simple Smile И пръстите, и петите, и въобще... Бях пускала преди тема за това как се грижим за ходилата си Simple Smile

От години всяка вечер под душа изтъргвам добре с пемза, после ги мажа с подходящ крем и в дебели памучни чорапи  Grinning Лятото рядко я правя тази процедура с мазането с крем, поради разбираеми причини, но примерно преди лягане все още се намъквам в памучни чорапи Simple Smile А лятото най се изхабяват петите от ходене боси Simple Smile

А за дезинфекцирането на уредите за педикюр зависи как козметичката  си гледа на работата.

# 22
  • Мнения: 27 524
Тази тема взе да придобива ужасяващ характер  #Crazy

 Joy  Joy Joy

За мен при подобен проблем следва смяна на обувките. Хубави, удобни и качествени обукви не правят подобни проблеми. Дори високите, като изключим неразумно високите  Grinning
Аз пък сега имам УЖ хубави, ниски, ортопедични леки обукви, които са наистина супер удобни, но.... появиха ми се и на двете стъпала нещо като малко кокоши трънчета. Сигурна съм, че е от обуквите  Confused

# 23
  • Мнения: 1 941
този крем на Шол може ли да се използва за напукани пети?

Майка ми много страда от това...
И аз имам същото питане, заради същия проблем??? Да не й изгорят петите ???  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 076
Аз пък сега имам УЖ хубави, ниски, ортопедични леки обукви, които са наистина супер удобни, но.... появиха ми се и на двете стъпала нещо като малко кокоши трънчета. Сигурна съм, че е от обуквите  Confused
Уф,и при мене се получи така...трябва да ида до аптеката да питам за някакво мехлемче,или може би от лепенките да си купя.Понякога ме наболява леко,като ходя боса.

# 25
  • Мнения: 96
Наскоро бях прочела във форума,че една мама използва вазелин(някакъв в черна опаковка) за след баня.Не можах да намеря същия,но все пак си купих,всеки път след баня си мажа стъпалата с него,а веднъж-два пъти в седмицата търкам и с пемза.Петите ми станаха меки като на бебче  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт