Случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца?

  • 4 587
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Някои деца ме дразнят така, както и някои големи хора  Confused Понякога и без особена причина

# 76
  • Мнения: 3 491
На мен ми се случва понякога.
Дразнят ме не толкова децата, всъщност, а родителите им. Не може да изведеш детето на кафе и да го зарежеш на отглеждане на персонала и на останалите клиенти. То идва, забива поглед в чашата ти и започва да разпитва "Какво пиеш", "Може ли да опитам", "Как се казваш" и т.н. Отива на друга маса, после на следваща и така до безкрай. Разбирам естественото детско любопитство, но моите не са опознавали света по този начин Mr. Green
Е да, на такова нещо и аз бих се издразнила. Не обаче ако видя, че някой прави забележка на детето.
Всъщност сещам се, че и мене се е случвало да ме дразни дете заради родителите. Имахме в предното жилище, студентското, една съседка индийка, еманципация на еманципациите, докторат правеше, не можеше да се оправя с детето си (на 4г.) тогава, и го беше пуснала абсолютно на произвола, по цял ден навън само.  При това и майка й живееше у тях, да им готви и шета явно. Ей, призляваше ми на моменти. Ние нямахме навик да се заключваме, и това дете направо си отваряше вратата и влизаше у дома. И започваше да тършува и пипа навсякъде: "Ами това какво е? Ами може ли да си го взема у дома?" Отваряше си хладилника, пипа, взема си, държи сметка защо сме нямали еди кое си кремче. С една друга съседка ни беше писнало. Аз го питам: "А майка ти знае ли те къде си?" - "Ами не". Казвам му "ходи да кажеш на майка си къде си, да не се притеснява (на нея дали въобще й пукаше, не знам). Щом излезеше, заключвах вратата. След малко обаче се чука, пак това дете :"Майка ми каза, че няма нищо против да стоя тук." Не беше виновно детето, но се дразнех. И на майката се дразнех, и на целия им род.

# 77
  • Мнения: 1 555
Да доста пъти ми се е случвало да ме дразнят други деца и особено тяхните родители, които не хаят въобще за постъпките, отношението и държанието на собствените си деца. Пусна ли ги там на само тек и нека другите малко се позанимават с тях ! А колко случки има, има да си пиша цяла нощ !

# 78
  • Мнения: 999
Има такова дете което ме дразни, и то на моя много близка приятелка. То е на 3г и половина и щом моята дъщеря поиска да си играе с нея и я пипне, тя се крие в майка си защото "дъщеря ми искала да я бие", а дъщеря ми е два пъти по дребна от нея. Тя просто е голям егоист и не дели нищо с никой и е свикнала тя да е център на внимание.Затова ме дразни. Но то май тя не е виновна за това. Близките и постоянно и казват колко е красива, не че аз не го казвам на дъщеря си, но поне не и го набивам постоянно в главата.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 074
Да, дразнят ме чужди деца, ако се случи да дразнят нарочно собственото ми дете. Дразня се и на моето дете, че от 2 седмици опикава килима в хола.
Много неща ме дразнят, но това е май заради хормоните.

# 80
  • Мнения: 3 153
Естествено, че ме дразнят на моменти! Всеки се дразни, който казва, че не го дразнят-просто не е виждал деца.

# 81
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Има едно дете в градината на сина ми, което говори неща, които небива да знае дете на 4 години. Съответно синът ми също ги повтаря, което не ми е приятно. Дразни ме и синът ми да казва, че въпросното момче му е приятел... И други такива. А момчето, което "говори глупости" /така го нарича синът ми/ въобще не е виновно. Децата ни учат това, на което ги учим ние. Копират думи, мимики, поведение от нас... Много трябва да внимаваме какво правим и казваме пред децата си, за да не изпадаме в неудобни ситуации...

# 82
  • Мнения: 3 491
Естествено, че ме дразнят на моменти! Всеки се дразни, който казва, че не го дразнят-просто не е виждал деца.
Или е гледал прекалено много деца.  Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 351
Децата-не.Дразнят ме родители непукисти!Те никога не виждат грешките на своите деца,но ако недай си боже другото дете се опита да отвърне на побойника веднага виждат и чуват и надават вой.През другото време си бъркат в носа и евентуално"не така бе маме-е-е".Направо се вбесявам от такива хора. Twisted EvilВсе другите деца са виновни,но тяхното НИКОГА!

# 84
  • Мнения: 872
Случвало се е много пъти, и не само деца...

# 85
  • Мнения: 3 929
Забележки правя, само ако някое дете умишлено нарани моето. Иначе се въздържам.

# 86
  • Мнения: 2 441
Не ме дразнят чуждите деца, защото не съм отговорна за тях, а дори и да вдигат шум все пак той е за предпочитане пред шума от ремонтите на съседите например. Интересува ме поведението само на моите деца и не смятам, че трябва да върша работата на чуждите майки.

# 87
  • Мнения: X
Ооо, дразнят ме и още как! Но още повече ме дразнят родители, които стоят, пушат, пият кафенца и на всеки 30 мин се сещат, че са навън с детето си, а то през това време може да е сритало примерно моето или пък блъснало, а наскоро и наплюло, но те хабер си нямат.
Как да не се дразня!

Общи условия

Активация на акаунт