Мнението ви - дете да носи ли раница?

  • 1 250
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Ние не сме имали багаж в ДГ. Най- много да са ни карали да донесем за някой празник продукти за сандвичи /които трябва децата да си направят/ или листа и т.н., но това е инцидентно и не го считам за "багаж", побира се в дамската ми чанта. Раница купих в първи клас.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Ние не сме имали багаж в ДГ. Най- много да са ни карали да донесем за някой празник продукти за сандвичи /които трябва децата да си направят/ или листа и т.н., но това е инцидентно и не го считам за "багаж", побира се в дамската ми чанта. Раница купих в първи клас.

Какво става, ако детето се изцапа или намокри, докато е в детската градина?

# 17
  • Мнения: 24 467
В ДГ в нашата група никое дете не е било с памперс. Имаше оборотни чорапки и бельо, даже пижамки, които се даваха, ако детето, напр., повърне или го хване разстройство и то докато си го приберат родителите, тъй като в такива случаи екстремно им се обаждаха. Освен това всяко дете в шкафчето си имаше свое бельо. Тези, резервните, се ползваха, ако наличното свърши /моят син беше се разхлабил много сериозно, а аз бях в друг град по дела, докато дойда и си го взема минаха 4 часа/. После се пере и се връща обратно. Тези неща се държаха в чувалче при учителките.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Дъщеря ми си носи раницата откакто прецених, че ходи достатъчно стабилно. На ясли не е ходила, но раницата за детската градина, както и за почивките и излетите преди това си е нейно задължение.
Моя грижа беше да я науча да контролира обема, теглото и подредбата, както и да следя раниците й да са с удобен гръб и широки подплатени презрамки.

# 19
  • Мнения: 1 931
Моите си имат раници и си ги носят сами. Според мен така е редно, не одобрявам да ги мъкна аз. Но те са леки в тях има само комплект дрехи и пижама. Освен това ги носим в Понеделник и ги взимаме в Петък, през седмицата си стоят там. Ако някой е имал инцидент и го прибирам напикан, то той си носи сам найлоновата торбичка с гащите и на другата сутрин си носи обратно малка торбичка с чистите. Водата при нас е от автомат и не нося шишета, не съм носила и чаши или други неща. Играчките също си носят сами. Ако случайно някой настоява да си носи на вън някаква торба, раница или каквото там си е решил при всеки случай си го мъкне той. Ако аз съм преценила, че трябва да им взема нещо то ще го сложа в моята чанта и тогава разбира се ще го нося аз.

И ние така с баткото.

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не виждам нищо нередно и вредно детето да си носи раницата,която обикновенно е с най необходимите неща-тоест няма нищо което да тежи в раничката. Peace

# 21
  • Мнения: 545
Ако раницата е на гърба и минава през двете рамене не е вредна, изкривяването при учениците се получава защото носят тежки раници само през едното рамо.
Това е така относно вредата - ако се носи правилно не може да навреди. Но трябва да се има предвид и тежината й, спрямо тази на детето - не може да се натовари да носи повече, отколкото може физически.
Иначе - аз съм "ЗА" това детето да си носи само багажа, така си поема отговорността за него. Дори се чудя на майки, които носят раниците на децата си ученици, водейки ги и вземайки ги от училище. Да, тежки са сигурно (това ще го видим на практика тази есен), но на гърба би трябвало тази тежест да се понесе.

Общи условия

Активация на акаунт