Забавления, колажи и ретуш - 4!

  • 31 130
  • 541
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11 327
Joy Много е яко Вечерницееееееее, а като не можеш да правиш скрийншот, разказвай сега как го направи  Mr. Green
Ползвах две снимки от архива си.
Основата е едно драконово дърво, което снимах в Сан Диего - много отблизо, където се разклонява нагоре. Много интересна кора имаше.
Ползвах и една снимка на Мирел от миналата година.
Двете снимки поотделно ги минах през един екшън за чернобяло обръщане. След което копирах снимката на Мирел върху дървото. Първо изтрих с мека гума краищата, където и се виждаше още косата, след което ползвах печата и копирах от дървото малки участъци - най-напред с 160 пиксела големина, после само 80, за да докарам до леко изпъкване на самата кора върху лицето. Опасити съм оставила 90 %. Върху тях слагах печата.
Дано ме схванахте.

Сега за слоя дето не можа да го намериш - при мен като падне меню Лейър ми излизат подред Нов слой с подменю, Дублициране на слой, Изтриване на слой. Има черта и следват - Свойства на слоя, Стил на слоя с подменю, смартфилтър и пак черта. Следват - нов запълващ слой с подменю и след него идва това, за което питахте - създаване на нови настройки на слоя, като подменю излиза всички опции за обработка на една снимка - Нива, филтри, контраст и тн.
Дано да разбрахте нещо

# 91
  • Мнения: 11 327
Значи забравих да допълня, че на мястото, където исках да се вижда кората сменях на слоя, на който е дървото, копирах участъка, активирах слоя с лицето и слагах печата на същото място. За по-лесно даже можете да затварят другия слой да не се вижда, като кликвате на окото.
Стана ли ви ясно нещо изобщо? Thinking ooooh!
Хич ме няма по обясненията.
Научете ме как се прави скрийншот и ще взема да пускам вече уроци hahaha hahaha hahaha Joy

# 92
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вечерница, много странно.
Тук, в работата съм със 7-ца и падащото меню Лайърс ето как изглежда

http://mimivi.multiply.com/photos/hi-res/5/14?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F5%2F14

Просто никъде не виждам ето това Create new fill or adjust level

# 93
  • Мнения: 11 327
Мира, виж опциите на New fill Layer i New adjustment layer.Там някъде трябва да е.
Не мога да съм ви много от помощ, щото аз боря немски термини.

# 94
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мира, виж опциите на New fill Layer i New adjustment layer.Там някъде трябва да е.
Не мога да съм ви много от помощ, щото аз боря немски термини.
Аха, ето къде е ключът от палатката - просто ти написа така New fill Layer i New adjustment layer, така се появява и във фотошопа, а не както онези от урока са ги написали Create new fill or adjust level /ето, точно тук грешах!/ Ама като не разбирам добре английски, затова стават грешки!

Твоят урок ми се вижда по-лесен, пък и доста ефектен като краен резултат. Ще взема да се помъча по твоя начин, а ако имам въпроси - пак ще досаждам, де! Embarassed  bouquet

П.П. Дамянти къде изчезна? Да не се е справила с колажа и дървото да я е глътнало? Laughing

# 95
  • Мнения: 11 327
Аз продължавам да преобръщам децата в си в малки чудовища (те са си такива, де Joy)

http://debelanata69.multiply.com/photos/hi-res/20/37?xurl=%2Fpho … 2Fphoto%2F20%2F37

# 96
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вечерница, ауу, какво храстче само... А ако покажеш и устата?!? newsm78 Или оставиш само очите, без нищо друго около тях?!? newsm78

# 97
  • Мнения: 2 926
Използвайки Pen Tool, рисуваме пътечки около ирисите на очите. Правим селекция от пътечките и създаваме за нея коригиращ слой. От менюто Levels, и след това Create new fill or adjust level. Увеличаваме яркостта на светлите и средните тонове по всички показатели. След това правим селекция на коригиращия слой (Ctrl + ляв бутон).


Ето с тази част от занятието нещо не се справям. Не откривам Create new fill or adjust level. Когато не открия нещо в моя фотошоп винаги се чудя дали пък не е за някоя друга версия на фотошопа...?
И аз до тук стигам  Embarassed Blush Къде ли не рових и щраках и не намирам такова меню  newsm78
Трябва да се извади от Windows____ Layers


И после там ,където е долната стрелка се намира това нещо
От там с е избира Левелс в случая.
Този урок признавам си не съм го правила .

# 98
  • София
  • Мнения: 6 743
П.П. Дамянти къде изчезна? Да не се е справила с колажа и дървото да я е глътнало? Laughing
Тук съм си аз, хиля се на творенията на Вечерница  Joy и яко ми се е запалил фитила по това обучение - чудя се какво да направя  Crazy  Crazy  CrazyАко можеше някой да реши вместо мен  Mr. Green  Twisted Evil

Довечера като заспи дребния ще пробвам на спокойствие дали мога да го направя на дърво по метода на Вечерница  hahaha

# 99
# 100
  • Мнения: 2 863
Дамянти, ще стане не се  отказвай, ако ти е утеха и на мен не ми стана, но нямах нерви да го мъча повече и го зарязах:)
Вечернице, черно бялото много ми  хареса, на храста бих искала някак си да се вижда и устичка....
Дяволина, както винаги- прекрасна работа:)

# 101
  • Мнения: 11 327
Сега за храста да си кажа - снимката поначало си беше такава - от носа нагоре hahaha
Едно време (разбирай преди година) така снимах хлапетата. Както на по-късен етап китките Joy
Аз само се уча. Да знаете, де.
Не търсете кой знае какво майсторство в тях.
Тя Джали вече ме знае. Упорита като магаре на мост Joy

# 102
  • Мнения: 11 327
Ето го поправен. Дори махнах екшъна, с който го бях минала за финал

http://debelanata69.multiply.com/photos/hi-res/20/39?xurl=%2Fpho … 2Fphoto%2F20%2F39

# 103
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Нещо специално за Дамаянти. Това е моят скромен опит за колажа с дървото:



Не перфектно, но ми липсва опит!
Малко страшничко излезе моето дръвче  newsm78

# 104
  • Мнения: 2 863
Вечернице, така е в пъти по-добре, харесва ми много Hug

Общи условия

Активация на акаунт