Алергична кашлица-кажете какво са ви изписвали,моля!!!

  • 93 027
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 153
Ние сме при Малячкина, но и Петришка била добра.

# 121
  • Мнения: 1 640
За Малячкина не съм чувала добри отзиви-казват,че нямала подход към малките си пациенти, а при Петришка сме ходили два пъти.Не зная доколко вярно и коректно поставя диагнози,но поне е човечна,ще ви изслуша,ще се опита да ви помогне,отговаря на задените й  въпроси.Обаче май на всички деца едно и също изписва-Синкулер,но пък ние имаме полза от това лекарство,така че съм доволна.Този октомври  детето няма алерг.кашлица/да чукна на дърво/,ходи на градина,даже цяло лято й спрях Синкулера,защото нямаше проблеми. 
  А други свестни алерголози във Варна да знаете?

# 122
  • Мнения: 1 935
Благодаря Елица,определено ще го заведа при една от двете, Peaceно преди това смятам да мина през още един специалист УНГ, но детски.Можете ли да ме насочите? Между другото преди малко говорих отново с личната-каза да му капя Виброцил и ако не се оправи на и го заведа в сряда Sick.След толкова капки за нос без полза,защо отново,пък и за задна хрема ми се струва че няма да има ефект

# 123
  • Мнения: 2 070
Благодаря Елица,определено ще го заведа при една от двете, Peaceно преди това смятам да мина през още един специалист УНГ, но детски.Можете ли да ме насочите? Между другото преди малко говорих отново с личната-каза да му капя Виброцил и ако не се оправи на и го заведа в сряда Sick.След толкова капки за нос без полза,защо отново,пък и за задна хрема ми се струва че няма да има ефект
вземи Коларгол,за момента ще ви свършат работа

# 124
  • Мнения: 2 237
Искам да ти кажа, че при нас положението е същото.От съвсем мъничка е с атопичен дерматит,малко след това се появи и задна хрема с ужасна кашлица.Преди няколко дни пак получи пристъп на такава кашлица.Пили сме какво ли не.Дори не мога да ти изброя.Ефекта е нулев.Мисля че най-добре е просто да оставя детето си да го израсте и да на е ятъпча с лекарства.

# 125
  • Мнения: 87
Моят син започваше да кашля при всяка мъгла или промяна на времето. Пробваха лечение с всевъзможни сиропи, но кашлицата му само се подтискаше и не му минаваше от нищо. Докато не започнах да му давам "Зелена енергия" на Аквасорс. Изненадах се колко бързо му повлия(всеки организъм е различен но явно налучках неговото лекарство). Спрях и всички сиропи, абсолютно всички, които не са на билкова основа. Кашлицата му, която букв. продължаваше с месеци и която казаха, че ще се излекува като порасне,защото е на алергична основа, буквално изчезна. Продължих да давам переодично водорасли и детето ми почти спря да боледува. Сега не му давам почти никакви хранит добавки и слава Богу, е здрав.

# 126
  • Мнения: 1 935
Искам да ти кажа, че при нас положението е същото.От съвсем мъничка е с атопичен дерматит,малко след това се появи и задна хрема с ужасна кашлица.Преди няколко дни пак получи пристъп на такава кашлица.Пили сме какво ли не.Дори не мога да ти изброя.Ефекта е нулев.Мисля че най-добре е просто да оставя детето си да го израсте и да на е ятъпча с лекарства.

При вас положението е доста по сериозно-дано скоро се оправи детенцето.Владко не е имал такива проблеми и сериозни боледувания за 3 и половина години.Пил е само 3 пъти АБ,последният път този септември и от тогава та чак до сега-2 месеца.Не знам как да му помогна.Днес само с доктори говоря.След изказването на педиатърката попитах друга позната докторка.Тя каза,че освен да промивам добре нослето чак в гърлото да слязат секретите,друго не трябва.капките няма да помогнат.Препоръча и Есберитокс за подсилване на имунитета.Не мисли,че е на алергична основа,но разбира се не може да е сигурна.

Моля ,ако някой се сеща за ДЕТСКИ УНГ във Варна,да пише Praynig

# 127
  • Мнения: 1 640
 По отношение на хремата-много капки сме опитали,помагаше частично Виброцил,както и Макситрол,и Ксилометазолин.Но най-вече съм доволна от една простичка и препоръчана от д-р Чамурлийски процедурка-промиване/чрез впръскване/ на нослето  с разтвор на сода и сол в преварена вода.Още след първия опит има резултат.Днес сутринта отново промих нослето на детето и така го пратих в градината.А вчера ми се върна със зеленикави сополки.

# 128
  • Мнения: 2 070
По отношение на хремата-много капки сме опитали,помагаше частично Виброцил,както и Макситрол,и Ксилометазолин.Но най-вече съм доволна от една простичка и препоръчана от д-р Чамурлийски процедурка-промиване/чрез впръскване/ на нослето  с разтвор на сода и сол в преварена вода.Още след първия опит има резултат.Днес сутринта отново промих нослето на детето и така го пратих в градината.А вчера ми се върна със зеленикави сополки.
права си Peaceи на нас Ксилометалозина вече не действа.сега спасихме положението със солен разтвор,който си направих у нас.нослето си хърка,но спира да се дави,а от там спира и да кашЛЯ.има ли някакви пропорции ,или го правиш на око?

# 129
  • Мнения: 153
Имам една позната, която води нейния при ПУЛМОЛОЖКА незнам как се казва, но и върши работа като за алерголожка. И нейтият син има АД и кашля и т.н. и на тях им изписват сингюлер ( по принцип всички правим почивки от него през лятото ) и др. противоалергични. Трябва да я намеря и да я питам,коя е тая лекарка, но ще стане малко трудно. Трябва да я чакаля в градината. Тея дни се надявам да Ви насоча. Тя е много доволна. И аз от Малячкина, но всеки си има виждане за нещата.

# 130
  • Мнения: 1 935
Вчера отидох да купя Стеримар,че нашия привършва,но нямаха в момента и ми предложиха Хюмекс.Било същото.Взех го.Като прочетох листовката се оказа,че не е само морска вода,а  има и натриев хлорид.Накрайникът е по-хубав и струята се разпръскава по-добре.Със Стеримар до скоро като го питам малкия стигна ли до гърлото казваше" не ",а сега му влиза и в гърлото-точно този ефект търсех.Този спрей повече му харесва и на него и явно има ефект,защото вчера вечерта се позакашляше ,явно секрета най-после се откъртва и го изкашля,а преди това трябваше аз да го карам да кашля.този Хумекс явно е комбинация между Стеримар и физиологичен разтвор.За 150 мл-7,13 лв. Доволна съм,дано да прочистим напълно носа с него Praynig

# 131
  • Мнения: 3 146
Като прочетох листовката се оказа,че не е само морска вода,а  има и натриев хлорид.

Физиологичният разтвор не е морска вода. Натриевият хлорид е солта. Абсолютно същото е - физиологиечн разтвор си е, така наречената "солена вода". Така че, пръскай спокойно. Единствената разлика може да дойде от начина, по който се впръсква разтвора.
Все пак, според мен, най-ефективното (освен физиологичния разтвор), което са ти предложили тук, е Кузикром.

# 132
  • Мнения: 1 935
Като прочетох листовката се оказа,че не е само морска вода,а  има и натриев хлорид.

Физиологичният разтвор не е морска вода. Натриевият хлорид е солта. Абсолютно същото е - физиологиечн разтвор си е, така наречената "солена вода". Така че, пръскай спокойно. Единствената разлика може да дойде от начина, по който се впръсква разтвора.
Все пак, според мен, най-ефективното (освен физиологичния разтвор), което са ти предложили тук, е Кузикром.

Да,знам че физиологичният разтвор не е морска вода.И тъй като Стеримар е 100% морска вода,а физиологичният разтвор е натриев хлорид и при положение ,че в Хюмекс има и морска вода и сол т.е.натриев хлорид-затова писах ,че е комбинация м/у Стеримар  и физиол.разтвор Hug

# 133
  • Мнения: 3 146
А, ясно. Нещо не съм доразбрала.  Peace

# 134
  • Мнения: 2 070
ние пък сме на тетрисал Е,20 мл. 7.38 Confused
като спрей за нос е.иначе и Хумекс  и Стеримар сме ползвали,и на двете се развали пръскалото ,преди да е свършил разтвора и ги изхвърлих почти пълни.
вчера лекарката каза,че с нос като нашия,само ежедневна хигиена с физ.разтвор ,ще реши проблема.и ако има нужда Фликсонази.мисля да закупя небулайзер и да си правим ежедневни инхалации на нослето.май с него ефекта е по-добър

Общи условия

Активация на акаунт