Алергична кашлица-кажете какво са ви изписвали,моля!!!

  • 93 031
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 935
Ох,дано всички нацелим най-подходящото и възможно най-безвредното за дечицата,че милите душички се измъчиха PraynigЩе пиша дали има промяна при Владко като го взема днес от градината,че отгоре на всичко в неговата група има Варицела Sick

# 136
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Здравейте,
моят син имаше тежка алергия с асматични пристъпи, денонощна кашлица, много силен секрет от очите, задна хрема и други екстри.
слагахме капки в нослето кортизол или кортико-стероиди(от които нямаше подобрение), правехме инхалации.  Правеше постоянно бронхити, даже веднъж получи колапс на белия дроб, беше страшно. Дишаше тежко, а нощем хъркаше много силно.
Тогава ме посъветваха да го водя да тренира ски или кънки на лед. Трябвало да е на влажно и студено място без неща които ще провокират алергията.
От 4години тренира фигурно пързаляне. Микроклимата на пързалката има целебен ефект за асматици и дечица с тежки алергии или хронични бронхити. Въздухат на 1 метър от повърхността на леда е по чист от този на Витоша, без бактерии.
Сега вече няма оплаквания, расте здрав и умен. От предишния период му остана само синузита, леката хрема от време на време, която минава от промивки с физиологичен разтвор. Боледува рядко. Има самочувствие и няколко медала.

# 137
  • Мнения: 1 935
Здравейте,
моят син имаше тежка алергия с асматични пристъпи, денонощна кашлица, много силен секрет от очите, задна хрема и други екстри.
слагахме капки в нослето кортизол или кортико-стероиди(от които нямаше подобрение), правехме инхалации.  Правеше постоянно бронхити, даже веднъж получи колапс на белия дроб, беше страшно. Дишаше тежко, а нощем хъркаше много силно.
Тогава ме посъветваха да го водя да тренира ски или кънки на лед. Трябвало да е на влажно и студено място без неща които ще провокират алергията.
От 4години тренира фигурно пързаляне. Микроклимата на пързалката има целебен ефект за асматици и дечица с тежки алергии или хронични бронхити. Въздухат на 1 метър от повърхността на леда е по чист от този на Витоша, без бактерии.
Сега вече няма оплаквания, расте здрав и умен. От предишния период му остана само синузита, леката хрема от време на време, която минава от промивки с физиологичен разтвор. Боледува рядко. Има самочувствие и няколко медала.



Радвам се за вас Hug , че сте намерили решение и то здравословно.Желая ви все по-малко болест и все повече медали!!!

# 138
  • Мнения: 3 146

Страхотна информация, като поотрасне моят, ще гледам и аз да го запиша, въпреки че "Славия" е много далече... Къде ходи твоят син?

# 139
  • Мнения: 2 070
iveeeta ,радвам се за вас.аз пък чета ,че плуването също е подходящ спрт за деца с алергии.
при нас няма как да тренираме ски,или фиг.пързаляне.

# 140
  • Мнения: 152
Като бебе синът ми приемаше "Зиртек". Имаше лечебен ефект, определено. Но преодоля проблема, когато от панелния апартамент се преместихме в слънчева къща. Оказа се, че алергенът е бил плесен и мухъл по стените на стаите.

# 141
  • Мнения: 29
Да споделя и моя опит.И на моето дете му поставиха диагноза АД,алергична кашлица и конюнктивит.Къде ли не го водих,какви ли лекарства не му давах,но промяна нямаше.Събуждал се е със залепнали очи и лаеща кашлица,която е през 20,30 секунди.Най накрая ми писна и му смених личната лекарка и се преместих при хомеопат.Но най-вече спрях да го тъпча с всевъзможни лекарства.На 2,5г вече беше пил 13 пъти антибиотик(все ми казваха-без антибиотик няма да стане),Кларитин,Кетотифен,Перитол,Идумед,Зиртек,Фликсоназе и всякакви др сиропчета.От тогава(сега е на 5) не е пил антибиотик,а само сироп за кашлица и лекарства за смъкване на температура.Така,че моя съвет е колкото се може по-малко лекарства и търпение.Аз лично давам Синекод(той е за подтискане на кашлицата,отхрачващите сиропи я стимулират още повече) и някакъв на билкова основа.Също така и инхалациите помагат много.Понякога се налага да комбинирам и с капки за очи.

# 142
  • Мнения: 29
elica vekova ,КАПКИТЕ КОИТО ПРЪСКАМЕ СА КОРТИКОСТЕРОИДнавреждат ,и още как..и ние сме били на Фликсотид,докато не спрем хремата обаче,не спира и кашлицата.при нас хремата е водеща диагноза,всичко е следствие от нея
И при нас уж хремата беше водеща диагноза,а се оказаха очите.Защото,колкото и да лекуваме хремата и кашлицата,инфекцията в очите си остава и пак тръгва надолу.Пуснете секрет за изследване от очи и носле и може да излезе нещо.

# 143
  • Мнения: 2 070
с очите за сега няма проблем.не сълзят не се зачервяват.за нослето ,утре ще пусна едно бактериално изследване,че миналата година ни откриха стафилокок.сега сутрин пръскам Тетрисала и я пускам на градинка.има сополки ,но не се дави,а това е основно при нас

# 144
  • последна надежда
  • Мнения: 243
при нас проблема с очите беше голям, имаше възпаление, което третираха с два курса антибиотични капки. Не се повлия и ни препоръчаха почистване на очичките с пълна упойка. Нямаше запушени слъзни канали.  Аз отгазах и това възпаление постепенно отшумя.
Съпругът ми е имал алергия и още преди да се роди знаехме че е вероятно идетето да има. Вероятността е 50%.
Също много ни помага ходенето на море, при него най тежките пристъпи са май-юни, за това всяка година ходиме на море през месец юни. Спиме на бунгала на първа редица от морето и много добре се повлиява.

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 11:05 от iveeeta

# 145
  • Мнения: 153
За 3 години ходене на алерголог, не са ни открили никога бактирии и не сме пили АБ нито веднъж, и мен най - много ме е страх от давещата суха кашлица, но и при нас всичко идва от носа. Всякакви миризми я дразнят и ние гледаме да ги избягваме! И всичко е наред, щом не и мирише на нещо!

# 146
  • Мнения: 29
Ние живеем близо до морето и гледаме половината лято да сме там.И на нас летните месеци са ни най-тежки,но явно го дразнят цъфтежите.Септември,октомври хремата започва да отшумява.

# 147
  • Мнения: 153
Няколко лекари от Варна, за които съм чувала, че са добри!
Д-р Кирязов - 0888 34 92 69 - детски
Д-р Михаил Костадинов - 0888 30 60 70 - детски
Д-р Петров - 0888 30 65 31 ( белодробни заболявания, алергии и т.н.)
Д-р Кертикова - 30-23-21 (курортна поликлиника)
Д-р Румяна Веселинова - 0888 43 01 87 ( пулмолог )
Надявам се да са ви от полза, разпитах майките, които познавам, кой при кого ходи и от кого е доволен!

# 148
  • Мнения: 21
Ние сме с подобна кашлица - детенцето ми е на 2,4 год.От 4 месеца почти не е спирал да кашля-стига до задух през нощта ,не повръща.Правихме снимка на белите дробове - нищо.Опитали сме почти всичко:цетиристад,ципротол,аериус,зиртек.Всичко в комбинация с вентолин,за съжаление понякога с урбазон или метилпреднизолон .Диагноза алергия от влага ,мухъл ,прах и т.н.Личния ни каза , че това преди време се е казвало спазмичен бронхит заради спазъма ,който правим през нощта.В крайна сметка ни казаха , че има два варианта да го израстем или да прерасне в астма.За сега сме се позакротили със зиртек и от време на време вентолин.Стигне ли се до сериозен задух бърза помощ и урбазон.Случвало ни се е два пъти за четири месеца.От една седмица сме горе долу добре,да не чуе дявола.През последния месец се пазим като от чума от урбазона и метилпреднизолона.За сега сме успели.Надявам се да го израстем.Като станем на 3 смятаме да правим тест за алергия,въпреки че не им вярвам много.Да вметна само едно нещо още- антибиотиц сме пили един единствен път в началото - Clacid , курс от 8 дена.Мисля че помага.Но повече не бих направила подобен курс.Дано сте намерили някакво решение. newsm10 smile3511

# 149
  • София
  • Мнения: 98
пролет и есен дъщеря ми пиеше кларитин мисля се казваше

Общи условия

Активация на акаунт