ИДЕЯ ЗА ПРЕДЯСТИЯ...

  • 32 999
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: daisy_g
Аз обикновено правя едно и също предястие. Само че количеството на предястието е малко, тъй като е само за "възбуда" на апетита. Лесничко е и е ефектно. А именно: купувам маринована херинга (тя нали си е на колелца навита). Карам баба да ми направи домашен хайвер (че е по-лесно Embarassed ) И редя в чинийката: за подложка лист зелена салата, от горе редя 2-3 кръгчета херинга и 2-3 топки от хайвера...
а хайвера става като се свари грис и се омеша с майонеза, лукче и лимонче (ако искаш мога да питам за дозите на съставките)
Ами това е, в нашето семейство си е хит Flutter
Поздрави
Би ли ми казала как го прави баба ти този хайвер,ако може точни пропорций,и от къде да го купя? Rolling Eyes Благодаря ти предварително. Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 912
Солена торта от палачинки. Купуваш готови палачинки. Мажеш палачинката с майонеза и редиш тънки резенчета или малки кубчета кисели краставички, слагаш друга палчинка, мажеш с майонеза и слагаш колбас, шунка, гъби, кетчуп или каквото ти се намира друго в хладилника. И така повтаряш докато свършат палачинките. Последната палачинка мажеш само с майонеза и я украсяваш като торта с резенчета от краставичка, маринована/печена чушка, маслини и/или домати.

Може да заместиш майонезата с крема сирене или цедено кисело мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 912
Ето ти снимка за Солена торта с палачинки

Също салата от царевица, рачешки рулца и майонеза. Режеш рълцата на малки парченца (с големината на царевичните зърна), сипваш царевица от консерва и слагаш майонеза на вкус.

# 18
  • Мнения: 563
Цитат на: Honda
Whistling  Embarassed

Хонда, ма ние с теб да не сме телепати  Laughing  Две неща от твоята маса все едно аз съм ги редила Shocked  платото с плодовете и сиренето ( аз винаги слагам ягоди и грозде ) и пълнените яйца с ролцата от шунка Laughing
А тайна ли е рецептата за тортата с крачетата Simple Smile  ако не, моля те дай я насам newsm20
 изглежда ми мноооого шоколадова
 eat

# 19
  • София
  • Мнения: 2 181
солена торта
най-отдолу намачквам сварени картофи,след това нареждам сух колбас(шпек салам,луканка,суджук),настъргвам сирене и кашкавал и наи-отгоре заливам с майонеза.хубаво е да престои една нощ в хладилник.отгоре може да се гарнира със сварени яйца нарязани на колелца и маслини

# 20
  • Мнения: 702
Взимаш средно големи домати, изрязваш им капаче отгоре (ако доматът им дръжка е още по-ефектно), почистваш го от семките и го издълбаваш, но не много, за да остане все пак и от месото му. За плънка имам 2 варианта-единият е риба тон с майонеза, а за втората плънка сварявам яйца, настъргвам ги на едро и ги разбърквам с майонеза, малко кис. мляко, една идея горчица, ситно настърган кашкавал, сол, чер. пипер и малко смлян чесън. След като се напълни домата така, че от плънката да се показва отгоре, се слага капачето и се сервира върху листо от маруля, полято с млечен майонезен сос,

Потекоха ми лигите това звучи страхотно preggo

# 21
Цитат на: sylvi
...
А тайна ли е рецептата за тортата с крачетата Simple Smile ..
Тя е наистина много шоколадава и никаква тайна не е. Всичко е с готови продукти (проста работа) - два готови шоколадови блата. Сиропирах ги с карамелизиран сок (1ч.ч захар я карамелизирам и слагам около 2ч.ч вода).....

# 22
А блатовете ги слепих с готови шоколадови смеси и отгоре я залях с разтопен шоколад (от тия, които ги продават за сладкиши). Крачетата съм изрязала от марципана за торти, който се продава, но малко го разточих преди това. (Симона ги изяде Laughing )

# 23
  • Мнения: 317
Благодаря за идеите !!! Започвам с приготовленията ...

# 24
  • София
  • Мнения: 3 912
Лека и успешна работа. После да снимаш и да ни се похвалиш.

# 25
Цитат на: Honda
Сега сетих и за паниран карфиол.
Карфиола се накъсва на "розички" , сварява се в подсолена вода, докато поомекне (по-бързо става със замразен, че само дето се вика се потапя във врялата вода).
....

Много е вкусен панираният карфиол.

# 26
  • Мнения: 487
Пробвайте и това:
Приготвяте си палачинки. Плънката може да бъде всякаква, зависи от вкуса ви. Слагате плънката върху палачинката и я оформяте на торбичка. Завързва се със стрък от пресен лук и се сервира върху лист от зелена салата. Може да полеете и леко с майонезено млечен сос. Embarassed

# 27
Нарязвам няколко кръгчета краставица с дебелина на резените около 1 см. Върху всяко от тях шпршцовам сирене крема и слагам клонче магданоз.

# 28
мили дами, опитайте нещо от руската кухня, което е супер.300 гр.херинга нарежете на кубчета;поръсете с 1 глава наситно нарязан кромид лук;настържете 3-4 сварени картофа от горе на пласт,намажете леко с майонеза;сега пласт настъргани сварени моркови и пак майонеза и пласт настъргано сварено червено цвекло, завършете с майонеза.(може всеки слой заленчуци леко да посолите) добре е да постои в хладилника известно време да стегне. това се нарича Риба под шуба.няма да съжалявате.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ядки, плодова салата.........

Общи условия

Активация на акаунт