Системи за предизвикване на раждането и кърмене!!!

  • 2 461
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 394
на мен пък една акушерка ми каза, че кърмата идвала по-късно от системите. аз бях на система, но проблем не съм имала.

# 16
  • Мнения: 108
И на мен ми сложиха някаква система за по-бързо получаване на разкритието, но не знам каква точно беше. Всеки случай мноооого бързо действаше - за 1 час направи разкритието от 1.5 см на пълно (10 см), но за съжаление с неизгладена шийка  Sad и се наложи секцио по спешност.
Както и да е - по темата да отговоря - започнах да кърмя още 10 часа след раждането и проблеми не съм имала никакви. Продължавам между другото да си кърмя - на поискане и без заместено хранене или пък дохранване.
 Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 293
системи за  засилване на контракциите получих и при двете раждания, а при първото и хапчета за разкритие - и двата пъти и коластрата, и кърмата се появиха навреме. кърмя досега.

# 18
  • Мнения: 4 242
И двете ми раждания бяха с вливане на окситоцин и мисля простагландин, в продължение на 3-4 часа, първия път след препълване не се спасих от зъл мастит, втория отново зверско препъване но с помощта на таткото спасихме положението.
Аз лично смятам че има зависимост, но е точно обратната на тази която смяташ ти.

# 19
  • Мнения: 136
На мен ми наливаха много системи, и ФОТ, и окситоцин, и глюкоза. Имах проблем с кърмата, но не с недостиг, а със свръхпроизводство, което никак не е приятно - постоянно чувство на тежест, цедене през половин час и така цял месец. После се регулира, де, но от постоянното подуване гърдите ми станаха на нищо  Sad

# 20
  • Мнения: 4 242
На мен ми наливаха много системи, и ФОТ, и окситоцин, и глюкоза. Имах проблем с кърмата, но не с недостиг, а със свръхпроизводство, което никак не е приятно - постоянно чувство на тежест, цедене през половин час и така цял месец. После се регулира, де, но от постоянното подуване гърдите ми станаха на нищо  Sad

Само дето при много майчета така и не се регулира, понеже те се стряскат виждайки "колко трудно е кърменето" и разбира се спират, или ги нападат запушените канали, мастит, безсъние поради бясно цедене и още и още...  Crazy
а за ставането на нищо на гърдите, стават и още как Confused

# 21
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Благодаря ви момичета, от вашите отговори излиза, че наистина след системи би трябвало да има свръх производство на кърма. Но наистина от моите приятелки, повечето (да не кажа всички) не са имали кърма изобщо след системата. Може би тия момичета не четат тоя форум щото хранят бебетата с АМ, де да знам. Пък може и наистина системите да не пречат на кърменето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт