Пералня

  • 2 093
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
Пера на ръка единствено плетени дрешки. Ако се съберат повече такива ги пускам на 1/2 пране на "вълна". Пера на 60 градуса с Тео бебе или Сано Максима или ги смесвам.

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Всичко бяло пера на 60 градуса, а цветните на 40. Пера с Бонукс, макар че ненавиждам рекламите му Sick , но го ползвам от 7 години и мисля, че е много добър като за средна класа. Ако Крис зацапа много някоя дреха я запирам веднага докато е прясно лекето и оставям да изсъхне. След това пъхам в пералнята като събера достатъчно дрехи. Имаме само една единствена лекьосана блуза, която не харесвам и оставих доста изцапана с банан, който я захаби.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
В този ред на мисли, дали мога да пусна пералнята на дълги програми с предпране (т.е. програми, които по принцип са предвидени за високи градуси), но да наглася градусите на ниско (примерно, 40)? Ей този въпрос ме измъчва откак съм започнала самостоятелно да ползвам пералня... Rolling Eyes

# 18
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: boo
В този ред на мисли, дали мога да пусна пералнята на дълги програми с предпране (т.е. програми, които по принцип са предвидени за високи градуси), но да наглася градусите на ниско (примерно, 40)? Ей този въпрос ме измъчва откак съм започнала самостоятелно да ползвам пералня... Rolling Eyes

 Моята е Индезит и има предпране и за цветните дрехи. От скоро пера и с течен перилен препарат и много ми харесва, но го използвам само за цветните дрехи.

# 19
  • Мнения: 3 927
Цитат на: boo
Ей този въпрос ме измъчва откак съм започнала самостоятелно да ползвам пералня... Rolling Eyes


май се бъзикаш Wink
Ако модела на пералнята ти го позволява, да. Трябва само да имаш копче за определяне на градусите от теб, т.е. ръчно, а не тези градуси, които са заложени програмно......нямаш ли упътване?!

# 20
  • Мнения: 1 464
И аз перях с Тео бебе,ама като почнаха пюретата видях че не струва!Та нали бебешките дрешки трябва да са най-чистите и най-добре изпрани Thinking е той може да не дразни но не може грам да пере...и като прибавиш и 30-40 градуса,какво става?Само Ариел му е майката а като има петна-вениш и пред пране.Досега на ръка не съм прала а всички следи от гадни пюрета са изчезнали.

# 21
  • Мнения: 823
За да нямаш такъв проблем с чорапките, най-важното според мен е да научиш малката кукла да носи пантофки в къщи иначе оправия няма. Аз малкия дето го гледам така съм го дресирала, че като влезем у тях чака да му сложа пантофките на крачетата и чак тогава тръгва да вилнее из къщата. Преди това и неговите чорапки бяха ужасно мръсни и не се изпираха добре (даже и с Ваниш), защото родителите му го оставях да тича в къщи по чорапки.
Другото което си мисля е, че е добре да переш на по-високи градуси. Аз 40 не ползвам почти за нищо освен за вълна. Чорапи и др. подобни поне на 60 ги пускам. Пробвай и друг прах за пране, но определено, ако малката е с пантофки ще си решиш голяма част от проблема  Grinning Успех!

# 22
  • Мнения: 823
Цитат на: boo
В този ред на мисли, дали мога да пусна пералнята на дълги програми с предпране (т.е. програми, които по принцип са предвидени за високи градуси), но да наглася градусите на ниско (примерно, 40)? Ей този въпрос ме измъчва откак съм започнала самостоятелно да ползвам пералня... Rolling Eyes


Аз имах пералня Gоrenje в БГ, а тук сме с Hotpоint. Та и в двата случая си слагам дълги програми, а градусите както ми кефне и нямам никакви проблеми с пералните за сега, нито пък с прането. Но аз както казах и по-горе с 40 градуса не пера. Имам чувството, че няма да се изпере нищо.

# 23
  • Мнения: 2 531
За мазните петна  продават обезмаслители- течен препарат в различни върианти.Гарантирам ви че ще изкара всичко що има мазнина- братовчед ми си чисти двигатела на колата с него и остана поразен. За другите от рода на лютениците съм си купила една немска "сол за петна"от Метро - от бяло изкарвам лютеница без проблем!

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: boo

Имате ли някакви съвети или идеи?

П.с. Пера на 40 градуса, нормална програма, прах "Тео бебе".


Даааааа, имам!  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
Пери на 60 градуса белите дрешки с Ариел, и на 40 градуса цветните с Ариел за цветно!
Аз процедирам така - нямам никакво петно досега.  Bulb
Успех  Simple Smile

# 25
И аз съм твърдо за Ариел.Но за чорапите спасение няма,освен носенето на пантофки. Нещо с което водя голяма борба с дъщеря ми. То какви ли не пантофки и купих,ама ей на за по-бързо девойката си шляпа боса.Лятото не ме е страх,ама зимата при нас е студен пода и вечно се притеснявам.Та може да ми се смеете,ама сега върху чорапите я карам да си слага от онези дебели вълнени селски чорапи. Така и не се цапат другите толкова.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз пера на ръка със Сано максима и съм доволна.Докато събера пране за цяла пералня,много дълго става.Бебешките дрехи са като куклени,накисвам за 20мин и пера.забелязах,че в  пералнята не се изпират така хубаво петната от морков и тиква Confused

# 27
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
boo,и аз съм за вениш !:D
на  Моника коленете й стават черни от търкаляне по земята,като натъркам от препарата върху мястото и веднага бухам в пералнята,никакво запиране на ръка,аз съм мързелива Mr. Green .
а по- упорити петна натърквам със смес от течен ариел и вениша.цветно пера на 40 градуса,а бяло на 60.
този метод ми "изкара" и старо петно от неизвестно мазно.

# 28
  • Мнения: 7 821
Цитат на: boo
В този ред на мисли, дали мога да пусна пералнята на дълги програми с предпране (т.е. програми, които по принцип са предвидени за високи градуси), но да наглася градусите на ниско (примерно, 40)? Ей този въпрос ме измъчва откак съм започнала самостоятелно да ползвам пералня... Rolling Eyes


Можеш, аз така правя  Grinning . Но и пера с Таид, освен това пера бялото на 60, даже на 70 градуса.
А и нещо друго, моите юнаци носят цветни, предимно тъмни чорапки и панталони  Wink . Няма начин да не се стигне до захабяване на белите чорапки, ползвам такива само лятото  Grinning .
Улеснявай си живота  Wink  има много готини червени, зелени, сини чорапогащници за кукли като твоята, купувай от тях, а белите и жълтите остави за след две, три години  Grinning .
Успех в избора.

# 29
  • Мнения: 4 176
На мен ми пращат от америка един препарат, дето се слага в/у петното преди да се пусне пералната. Нищо и никога не пера или запирам ръчно.

Общи условия

Активация на акаунт