1 см. + разкритие в 30 седмица?

  • 5 043
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Отиди пак на доктор щом чувстваш болка или изобщо някакво неудобство.
Аз бях с 3см., полуизгладена, центрирана шийка в 31г.с., лежах седмица в болница, където ми вливаха какво ли не и ме бодяха всеки ден, а после още 3 седмици буквално залепнах на леглото вкъщи и в крайна сметка родих в 35 седмица. Не е шега работа и мен, ако питаш 4 часа лежане дневно са ти малко. Знам, че е ужасно депресиращо  и скучно, но го направи заради бебока в теб, който определено не е готов още да излиза. Само лежане Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 721
Много се притеснявам и си мисля ако продължава това напрежение да се консултирам ,но днс го няма и съм малко по спокойна! НА мен ми казаха,само че шийката ми е леко скъсена и мека..

# 17
  • Мнения: 5 362
А тези които са имали такова разкритие лекарите казаха ли ви да не правите секс Embarassed Мен ме беше срам и не питах но си мисля че сигурно не може нали?  Embarassed Confused
Е,изтрай още малко де WinkМного мина,малко остана,както се казва.После ще наваксваш.
Те не напразно всички са ти писали-почивка,почивка и това е.

# 18
  • Мнения: 545
Здравей! Моят случай беше подобен на твоя. В 29 г.с. бях с 2 см. разкритие. Изписаха ми магнерот по схема, който пиех до началото на 9 месец. Освен това трябваше да пазя легло. Първоначално ми позволяваха леки разходки, но нещата се влошиха, имах контракции и накрая трябваше буквално по цял ден да лежа. Освен магнерот и профенид, не са ми изписвали нищо друго. Лежане му е майката, ама наистина лежане, защото в къщи все ще намериш нещо да вършиш. Трябва да се "вдигнеш на трупчета", както казваше моя гинеколог. За да те успокоя, родих в началото на 39 г.с., много бързо, за три часа от приемането ми в болница. Докторът ми обясни, че раждането е било бързо именно заради скъсената шийка на матката. Нямам и никакви вътрешни шевове именно пак поради тази причина. Така че си има и положителните страни Grinning, ако го погледнеш от тази страна - при някои родилки изглаждането на шойката продължава бая време. И най-важното - родих абсолютно здраво и износено бебе! Почивай си, пази се, сега му е времето да гледаш всички сериали, да си поспиваш и да си четеш книжки, че после ти се отелва волът, като се появи малкото зверче! Успех и по-спокойно!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
Мерси много на всички!  Hug Rolling Eyes Ще гледам да съм по спокойна и ще се моля бебо да си седи на топличко още поне най- малко както казаха лекарите до 25 юли Praynig

# 20
  • Мнения: 236
Разкритието и скъсяването на шийката се установяват предполагам след "гинекологичен" прелед (забравих точния термин Embarassed
).На мен не са ми правили такъв нито веднъж от началото на бременността.Нормално ли е това?Като видях,че авторката на темата е в 30 седмица и се поуплаших Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 5 721
Мила опасно е но пък казват,че и е голяма вероятността да се преноси бебчето Praynig Сега като лежах в болницата няколко дни имаше мами които бяха в 40 седмица и нямаха грам разкритие,така че си представи ...... Confused Иначе при мен разкритието го видяха точно след преглед,който не е от най- приятните но пък нямаше начин трябваше да се види какво е положението и от какво са болките!Знам че не е задължително сега да те бъркат,за разкритие се гледа чак най-рано в 9 месец Peace а ако има проблем както при мен ....... когато се наложи,мен ме гледаха за 5 дни 3 пъти!

Общи условия

Активация на акаунт