И пак за некролозите

  • 6 182
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
В предишната тема питах защо ние, българите, не споделяме и радостта си така, както натрапваме скръбта си?

Ооо, напротив, много можем даже да я натрапваме!  Mr. Green
Не ти ли се е случвало да не мигнеш цяла нощ, защото някой в квартала имал повод да празнува?  Laughing

# 16
  • Мнения: 24 467
Тъй де, ама по този начин не ми се натрапва радост, ами пиянски изцепки. Щото като отида да помоля за малко тишина не виждам радостни физиономии, а пиянски мутри и скандали, нищо, че поводът бил някакъв ис друг. Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Чуждата мъка трябва да се уважава /дори и начинът на изразяването й да не ни харесва/. За съжаление на всеки му идва до главата. Особено за по-възрастните е важно да направят некрологози - това ги успокоява предполагам. И аз не обичам да виждам такива по дърветата, но неудобството което ми причиняват е нищожно в сравнение с болката на близките и го приемам. И това е част от живота. Не може само да сме заобиколени от реклами, покани и съобщения за радостни събития.
И аз мисля, че българинът по-скоро натрапва радостите си. Не мога да се "отърва" от съседски купони, абитиурентски и сватбени клаксони, а наскоро под блока ни биха и тъпани Mr. Green /а от тях няма как да извърна поглед. Може би пък трябва да си запуша ушити newsm78/

Чуждите некролози не ми пречат. Не бих искала обаче да виждам имената и лицата на близките си накичени по улиците. Изглежда ми нелепо, дори обидно.
Яни, мисля, че е по-важно починалият ти близък какво е мислел по въпроса. Ако е държал на тези неща /а повечето по-възрастни хора държат/....

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 10:10 от Лекси

# 18
  • Мнения: 1 299
Плакала съм за домашно животно (котка и куче) като за близък човек.... Ще понеса обявата за кучето...Ох, не искам да помисля изобщо за некролог на близък човек  Sick

# 19
  • Мнения: 3 423
Случва се някой да си загуби котето.
Тогава ми става по-тъжно.

# 20
  • Мнения: 24 467
Пък на този с кучето можеш и да му помогнеш, току- виж си го срещнал някъде.

# 21
  • Мнения: 2 229
Не е обидно.
Сетих се за един епизод на Малкълм, където бащата се разправяше с някакво момченце, че лепяло обявата си за изгубено куче до неговата, и отвличал така вниманието хаха.

# 22
  • Мнения: 1 100
Ох, не желаех да се превръща темата в "ЗА" или "ПРОТИВ" некролозите.
Поставих ви въпроса хипотетично, ако на вас ви се случи.
Аз също не одобрявам некролозите, още повече по дърветата, но никой не пита 16 годишните. Обичам кучета, и то много. Но повече обичам дядо си и не мога да допусна такова нещо.
Естествено, че некрологът е бил пръв. Нямаше да се разсърдя, ако обявата беше от другата страна на дървото, което е доста дебело. Или поне да не беше долепена до него.

# 23
  • Мнения: 1 299
Miracle_girl, премести тогава обявата за кучето от другата страна на дървото  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Miracle_girl, а защо не преместиш обявата за изгубеното кученце на съседното дърво някоя вечер /ако се притесняваш от хората по улицата/. Габърчетата се вадят много лесно например с джобно ножче.

Ланфеар, изпреварила си ме Grinning

# 25
  • Мнения: 2 386
Не некролозите не им е мястото по дърветата.
На обявите - също..

Така, че - и един върху друг да ги лепят, пак няма да има 'крив' и 'прав'....

# 26
  • Мнения: 24 467
Пък и от къде- накъде някой ще се разпорежда с това кое ще се лепи на дървото и кое- не, че да отлепи нещо чуждо, за да стои там само неговата обява /защото некрологът си е обява/.

Не некролозите не им е мястото по дърветата.
На обявите - също..

Така, че - и един върху друг да ги лепят, пак няма да има 'крив' и 'прав'....

# 27
  • София
  • Мнения: 1 775
За мен пък е обидно да слагам некролог където и да било. Който е бил близък на човека, ще научи по друг начин. Който не е, значи не го интересува. Според мен трябва да се уважава човек, докато е жив, после и палат да му направиш... Много ми е грозно да видя некролог на дърво или врата или.... дори на кофа за боклук видях. И никой не ги събира, когато отмине събитието. Лепят се отгоре и отгоре, което ми стои, като гавра.

# 28
  • Мнения: 2 792
Случва се някой да си загуби котето.
Тогава ми става по-тъжно.
  Аз пък се чудя как успяват да се загубят, моите котки колкото и да ги губя все се прибират, аман  Mr. Green

  На мен ми е все едно, дали ще се сложи некролога до обявата или обявата до некролога.

# 29
  • Мнения: 1 233
Нищо. Ако ми е много близък роднината, най-вероятно ще съм твърде съкрушена, за да се занимавам с куче някакво си Rolling Eyes От друга страна на човека сигурно също му е мъчно за кученцето, така че нека си го търси...
И аз така мисля.

Общи условия

Активация на акаунт