Как отглеждате детето си - като "куче" или като "цвете в саксия"???

  • 3 039
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Радос, този пример с циганетата не ми допада, интересно как никой не ги трае, но се привеждат такива примери. Има хиляди други начини да се създава имунитет, вместо да се въргалят в боклуците.Не съм от майките, които чистят със спирт играчките, непрекъснато мият ръцете с мокри кърпички и пр., поощрявам я да си играе с камъчета, тревички, цветенца, клончета, но никога не бих й дала да пипне някой боклук и да го занесе в кофата, не смятам, че децата трябва да се въргалят в градинки, пълни с фасове, презервативи, счупени стъкла / в Германия не вярвам да е така мръсно/ и да бъдат оставени на самотек да си чупят главите. Никога не съм я ограничавала за нищо, но смятам, че навън трябва да има правила, навън не е безопасно като вкъщи, всъщност не виждам нищо лошо в това детето да се учи да се пази чисто, да държи на играчките и дрехите си, да не се лежи по земята, ако някой го възприема като  задушаване много съжалявам.

# 16
  • Мнения: 8 999
По-скоро като кучета ги гледам. На петата минута в градинката, моите деца са най-мръсни и изкаляни - непрекъснато "варят" супи на пясъчника и правят кюфтета от кал. От известно време обаче, забелязвам, че дъщеря ми проявява признаци на "момеене" - все повече обръща внимание на чистотата на дрехите си, пази си обувките и не гази в калищата, търчи през пет минути на чешмата и си мие ръцете, реше си косата - с една дума започва да прилича на човек, а не на праисторическо чудовище, излазило от пепелта на изстинал вулкан или от блато. Но .... това е така, когато си играе с нейните приятелки. Когато няма други момиченца и се налага да споделя играта на брат си и неговите авери, се превръща в прасе за секунди.
Благодаря на техническата революция за това, че е измислена пералнята и качествените препарати.

# 17
  • Мнения: 3 146
Като цвете в саксия - айде засипете ме сега с камъни Grinningне я оставям да събира боклуци от земята, да гали кучета, да се въргаля в опикания пясъчник, все още не ходи много стабилно и не я пускам да се отдалечава много от мен. Обличането няма общо в случая.
И аз така и това, макар да не го навличам. Не смятам, че прасешкото поведение е гарант за самостоятелност...

# 18
  • Мнения: 804
"Куче" в саксия  Laughing

Давам пълна свобода, но в очертан от мен периметър.
Отстрани на моменти изглежда, че съм прекалено либерална и "мека", но аз предпочитам да има 10 правила, които се спазват с кеф, отколкото 100, които се спазват със страх (и които с кеф се нарушават в първия удобен случай).
Цапа се, въргаля се, катери се, разхвърля - но после се мие, преоблича, подрежда.
Доволна съм от постигнатото до сега и мисля, че детето ми расте щастливо и уверено - както в себе си, така и в мен.
При нас беше така. Сега и двамата са вече възрастни хора, здрави, уверени, самостоятелни и същевременно много привързани към нас, защото винаги сме били приятели.

# 19
  • Мнения: 234
Аз съм на мнение,че всяко нещо си има граници.Така и със свободата,която се предоставя на децата.Те все пак са деца и надали могат да преценят кое от действията им е правилно и не вреди по някакъв начин за здравето им.Затова,колкото и да не се харесва на повечето тук от вас,аз съм от тези"лошите майки"дето контролират децата си малко повече.Не тичам със спирт и мокри кърпички подир тях,но има правила,които съм определила и които се спазват.Не позволявам въргалянето по земята,пипането на улични кучета и катеренето по места,опасни за сериозни наранявания при падане.Що се отнася за обличането,мисля че няма нищо общо с поведението.Децата си гледам нито като "кучета",нито като"цветя в саксия".Не ми допада прасешкото поведение,както се изказаха други.Не мисля,че като са свободясали някои дечурлига ще станат по самостоятелни и отговорни от тези,които спазват някакви правила.Не намирам нищо лошо в това,децата да се пазят чисти,вместо да шляпат из локвите и да пипат буклуците.Всеки разбира се си има собствено виждане за нещата,така,че това си е лично мое мнение и начин за възпитание.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Е,никой не говори да се въргалят във фасове и пумийни ями.А за седенето на земята в пясъчника,за боричкането по тревата в парка...,ей за такива неща,които са огромна радост за децата.

# 21
  • Мнения: 1 555
И аз записвам синът към страната на "кученцата"  newsm62
Но да ти кажа аз колкото чужденци съм виждала по морето тяхните дечица си седяха кротко и мирно до тях и се ровеха в пясъка, докато моят дивак ровеше навсякъде другаде, но не и в пясъка, но да си кажа така си го обичаме и такъв си го искаме !!! newsm68
А за обличането определено не съм го обличала дебело и никога не е бил навлечен, за да не може да се мръдне и да чукна на дърво детето досега не ми е боледувало !

# 22
  • Мнения: 550
Така като чета, май си гледам детето като "цвете в саксия".И в къщи и навън си имаме ясни правила и се стремя да бъдат спазвани.Е,не изпадам в истерия когато си избърше устата в  ръкава,но не го оставям да ходи изцапан .Мие си ръцете и лицето сам.Прибира си играчките,носи сам дрехите си до пералнята,все неща елементарни свързани с личната хигиена.Разбира се много още има да учи. Навън нещата стоят по друг начин.Не давам да се пипат боклуци,фасове,пясъчника е достъпен само след,като съм го огледала за акита,ако има такива просто си тръгваме и си играе на друго място.Винаги нося мокри кърпички,дори шише с вода за миене,ако се изцапа с нещо гадно. newsm78Ох май съвсем съм се  вманиачила,но така стоят нещата Simple Smile

# 23
  • Мнения: 819
Не мога да отговоря на точно така поставен въпрос, тъй като 2-та възможни отговора за мен са крайности. Циганите ги отглеждат като "кучета", но не мога да се съглася, че нищо им няма-напротив, болниците са пълни с тях, най-вече инфекциозна. Всичко си има граници.Не съм разрешавала на дъщеря ми да се търкаля в локвите, нито да лази по тротоара в прахта .Давам този пример, защото познавам такава майка- разрешаваше всичко ,детето и винаги беше мърляво,калните ръце в устата-защото трябва да си създава имунитет  Shocked Личицето на това дете до сега е цялото в пъпки, от най-малкото се изрива.Дава му се пакет семки и да ги яде с калните ръце както може и т.н., пример бол.Забележки почти никакви, да беснее на воля.Само искам да кажа, че повечето майки избягват да седят близо до тях.Не прави хич добро впечатление.
Другата крайност също ми е непонятна, също съм виждала- до първи клас детето се държи за ръчичка, да не падне от пързалката.
По отношение на хигиената съм по-стриктна.Ако и дам да яде нещо навън, а преди това е играла в пясъчник, естествено, че ще и избърша ръцете с мокра кърпичка, не мисля, че това е крайно.За сметка на това от 1-годишна се качва на пързалка сама/ като съм стояла до нея, разбира се, но без да и помагам/.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами,според тези описания,май като паленце го гледаме и ние Joy Joy Joy

Ходи леко облечен,давам да цапа в локвите,като нося по няколко комплекта за преобличане в чантата.Рови се в пясъка,играе си с боклучета.И така нататък.
Всички негови приятечета са така.Не виждам нищо лошо Wink

Друг е въпроса,че като видя дете,цялото омазано със сополки,с храната от сутринта по блузката или пък напишано и мокро/2 пъти съм ставала свидетел на такива гледки,а майката не се вълнува хич от това,че детето й е мокро посред зима Sick/,тогава се възмущавам.Ей това е гледане през пръсти,а не другото Wink

# 25
  • Мнения: 319
Бебчето ми е все още малко, но се надявам да не е като "цвете в саксия". От сега го оставям през деня да спи в количката на терасата. Някои смятат, че съм луда, ама на терасата си спи 3-4 часа непробудно, а в стаята ми се буди през 15-20 мин.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Краси,и Калоян на тази възраст спеше в количката или кошницата на терасата Wink
Досега не ми е боледувал,освен някоя и друга настинка,да чукна на дърво Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
Като цвете в саксия - айде засипете ме сега с камъни Grinningне я оставям да събира боклуци от земята, да гали кучета, да се въргаля в опикания пясъчник, все още не ходи много стабилно и не я пускам да се отдалечава много от мен. Обличането няма общо в случая.

И аз така, ама не мога по друг начин, от вътре ми идва... Никога не отделям поглед от децата докато сме навън, но за мен така е по-добре, отколкото да изскочат внезапно на улицата или да си разбият главата, падайки от някоя катерушка...

Ама как да го пусна да лапа всичко от земята при тези бездомни кучета в София. Баба ми я оперираха от кучешка тения (2 кг. - наложи се да изрежат 2/3 от черния й дроб) и никак не беше приятно. В същия ден оперираха и 4 дечица от същото, едното на 2 годинки...

# 28
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Друг е въпроса,че като видя дете,цялото омазано със сополки,с храната от сутринта по блузката или пък напишано и мокро/2 пъти съм ставала свидетел на такива гледки,а майката не се вълнува хич от това,че детето й е мокро посред зима Sick/,тогава се възмущавам.Ей това е гледане през пръсти,а не другото Wink


е, не става въпрос да ходи в сополи и напикано и храната от сутринта да му е по бузите (това си е супер лоша хигиена) и естествено, че преди да се храни с нещо му се бършат ръцете от мърсотията, но хубаво ли е да се вика по него на всяка крачка да се пази да не се изцапа!!!

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Така като чета, май си гледам детето като "цвете в саксия".И в къщи и навън си имаме ясни правила и се стремя да бъдат спазвани.Е,не изпадам в истерия когато си избърше устата в  ръкава,но не го оставям да ходи изцапан .Мие си ръцете и лицето сам.Прибира си играчките,носи сам дрехите си до пералнята,все неща елементарни свързани с личната хигиена.Разбира се много още има да учи. Навън нещата стоят по друг начин.Не давам да се пипат боклуци,фасове,пясъчника е достъпен само след,като съм го огледала за акита,ако има такива просто си тръгваме и си играе на друго място.Винаги нося мокри кърпички,дори шише с вода за миене,ако се изцапа с нещо гадно. newsm78Ох май съвсем съм се  вманиачила,но така стоят нещата Simple Smile

  Въпроса е не дали ходят мърляви ... Crazy,малко са хората които не им пука ако децата им са като циганета.Това,че моите ровят в пясъка и галят кучетата,не означава,че веднага след като забавлението свърши ръцете не се измиват старателно. Не ходят с едни и същи омацани дрехи.Не значи,че живеем в кочина. Mr. GreenПодреждат си стаята,вечер преди да си легнат старателно сгъват дрехите,подреждат си пантофките и т.н

Общи условия

Активация на акаунт