Инфо за мамите подготвящи изследвания за ясли

  • 4 206
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 412
               Миналата година почти всички лаборатории минаха на заплащане на изследванията за ясла и детска градина точно през август и септември,а след това отново зачитаха направленията.Така,че личните ви лекари може и да не ви лъжат.Нашата ни беше дала направления и от ХЕИ не ги уважиха.Лабораторията на Позитано правеше изследвания с направления и успяхме там.Всички имаха и различни цени за едни и същи изследвания.А за Васермана - най-добре е да се пита в ХЕИ.Една година не им трябва,а друга - глобяват ако го няма.Освен това много от сестрите в ДГ не са наясно кога го искат и кога-не.  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 456
Да допълня само, че до две годишна възраст изследванията следва да си ги платим?- или около 40 лв.
и от кога се плаща???

другата седмица ще правя на малкият ми син и личната ни лекарка каза, че се плаща само за кръвните изследвания /2 лв/, всичко останало е безплатно. той е на 1г. 4м.
на големият ми син също не съм плащала, нищо друго освен кръвните изследвания, но той беше на 2г и 3м, когато тръгна на ясла.

Абе незнам откога, но ние правихме изследванията Юни месец за приема през Юни и си платих лично.Исках си  от лекарката направление , ама цъ. Понеже изпаднахме в безкрайни спорове се наложи да се обяда в НЗОК, та и оттам ми потвърдиха това, което вече съм споделила за профилактичния пакет.
Ясно е , че има начин да се минат дори и на дечица под две години с направление , но като не иска нашето педи, а изслдевнията ми са нужни не мога да я накарам насила я! Close

# 32
  • Мнения: 668
Сигурно е от стриктните и отговорни хора, които не обичат да заобикалят наредбите, което е наистина похвално.

Извинявай за острия тон в преди, но не знаех, че е такава наредбата на НЗОК, мислех, че тя ти иска неправомерно пари!

И не се ядосвай за 40-те лв., важното е детенцето ти да се чувства добре в яслата и да го гледат добре!

# 33
  • Мнения: X
извинявай коя е тази ваша лаборатория? и ако пускам малката на ясла след 20 септември каго да направим изследванията?  какви са тези кръвни изследвания?
при нас искат:
скоч лента
фецес, хелминти
седамент
микробиология: дезинтерия, салмонела и коли бактерия
и бележка че не е вконтакт с болно дете.ще ми кажете ли каво значи седамент, това ли е кръвното изследване?

# 34
  • София
  • Мнения: 3 684
:
Значи ще трябва да ходя до педиатърката ни за талонче и до лабораторията, за да ни снабдят с 'уредите' и после да действам вкъщи и чак после да им занеса, вероятно на същия ден, в който са взетои, нали  Blush

Ами да. По скоро на следващия ден, защото детето вече ще се събудило и пишкало и секрета за глисти няма да е съвсем годен.
Кутийката с взетия секрет от акото (плътно затворена) може да се съхрани за известно време в хладилник. До колкото ми казаха не било фатално. За урината знам, че няколко часа също може да престои в хладилник.

Урина в хладилник със сигурност знам, че не се слага. Винаги когато съм правила изследвания на децата през зимата от лабораторията са ме предупреждавали, да я нося я в джоб, я в чанта, за да изтива в студа. Става негодна за изследвания. Предполагам, че и за акото се отнася.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 456
:
Значи ще трябва да ходя до педиатърката ни за талонче и до лабораторията, за да ни снабдят с 'уредите' и после да действам вкъщи и чак после да им занеса, вероятно на същия ден, в който са взетои, нали  Blush

Ами да. По скоро на следващия ден, защото детето вече ще се събудило и пишкало и секрета за глисти няма да е съвсем годен.
Кутийката с взетия секрет от акото (плътно затворена) може да се съхрани за известно време в хладилник. До колкото ми казаха не било фатално. За урината знам, че няколко часа също може да престои в хладилник.

Урина в хладилник със сигурност знам, че не се слага. Винаги когато съм правила изследвания на децата през зимата от лабораторията са ме предупреждавали, да я нося я в джоб, я в чанта, за да изтива в студа. Става негодна за изследвания. Предполагам, че и за акото се отнася.

Най-добре като се взимат материалите за изследванията от лабораторията да се попита.
Аз питах и това ми казаха и това направих. Изследванията си бяха наред. Като си спомня и мои изследвания съм държала за малко в хладилника и предишни на детенце, нямаше никакви отклонения.
Не знам какво да кажа - различни клиники различни съвети.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 456
Сигурно е от стриктните и отговорни хора, които не обичат да заобикалят наредбите, което е наистина похвално.

Извинявай за острия тон в преди, но не знаех, че е такава наредбата на НЗОК, мислех, че тя ти иска неправомерно пари!

И не се ядосвай за 40-те лв., важното е детенцето ти да се чувства добре в яслата и да го гледат добре!


Дай боже повече такива стриктни хора, ама за други неща.
Аз не се ядосвам за 40 лв, а затова, че те принуждават да ги плащаш. Не стига , че чакаш и плащаш за място да ти приемат детето, ами изадължителните изследванията да плащаме.
Цялата работа такава, ами давай да върви.... да са ни живи и здрави дечицата! Party

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 16:11 от muzka1

# 37
  • Мнения: 3 336
Момичета, и аз да се включа, нашата сестра в поликлиниката се опита да ми каже ,че вече веднъж съм взимала направление за изследване на изпражненията на децата, защото имаше съмнение за салмонела, но доктора каза, че това е било диагностично, а не профилактично и че имам право 1 път в годината да взема направление за профилактично изследване и ми даде и за кръв и за урина и за изпражненията и скоч лента той ми даде. За справка  кръв и урива им пускаха в началото на годината.Не знам вашите доктори защо така постъпват Rolling Eyes

В нашата ясла искат васерман на единия родител, а на тази мама дето й искат и на двамата изобщо не схващам смисъла, нали ако единия е болен и другия е болен Laughing Защо да се дават двойно пари за изследвания ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт