Инфо за мамите подготвящи изследвания за ясли

  • 4 200
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 456
Sajaliavam za latinizata- izchezna mi kirilizata.

Validnostta na izsledvaniata e edna sedmitsa - potvardiha ot laboratory.

# 16
  • Мнения: 773
Благодаря за бързия отговор.  bouquet
Значи сега трябва сигурно да подам само молбата за прием и да заявя, че ще тръгне от септември.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 456
DA!


Otgovora na Zdravnata kasa za izledvaniata e:

Podobni izsledvania ne bili vklucheni v profilaktichen paket za dezata do 2g.i sledva da e zaplatiat lichno ot nas.
Ako lekarkata e pechena mojela da dade za krav i urina napravlenie, no za drugite ne.

Neznam koi e prav i koi kriv v tazi situation!

# 18
  • Мнения: 39
И моята лекарка ми каза,че изследванията са платени.Излизали някъде около 40-50 лв.Но въпреки всичко повечето ги пускат с направление,явно си имат начин.На мен ми даде направление

# 19
  • Мнения: 912
Какво представляват двата секрета - от изпражненията и скоч лепенка? Последно трябва ли Васерман или зависи от яслата?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 456
Стъкълцето със скоч си го взимаш от лабораторията или от аптека. Аз си го взех директно от лабораторията на 25 поликлиника в Младост3. Секрета  си го взимаш сама в къщи, но трябва някой да ти помага. Процедурата се прави след ставане преди детето да е пишкало и преди сутрешния тоалет.
Слагаш детенце по корем на коленете си, отлепяш скоча от стъкълцето ,разтваряш мъничко бузките на дупенцето и залепящ СКОЧА така че да се полепи по него секрет от анусчето.
След това го залепяш обратно на стъкълцето, така, че секрета да остане прилепен към стъкълцето.Това изследване е за глисти.
Другото изследване е от изпражнението на бебето. Пак от лабораторията си взех специална кутийка със шпатулка на капачето. Взима се от акото на бебето съвсем мъничко (лещено зърно) върху шпатулката и се носи за изследване.

Ако съм прекалила с обяснението си , моля да ме извините , но съвсем наскоро чух абсурдно обясняване на тази процедура на пясъчника от една мама на друга.
Та за всеки случай реших да предам това което са ми казали подробно и на вас от лабораторията, че тази мама каза , че никой не й бил обяснил какво да направи. ooooh! Peace

За Васермана е до решение на яслата. В нашата не искат!
Според нашето педи ХЕИ било категорично, че е задължително.
Но като не искат няма да се натискам я!

# 21
  • Мнения: 753
Благодаря, муска 1, не се извинявай че си обяснила подробно, на мен ми беше страшно полезна.  bouquet

# 22
  • Мнения: X
тези изследвания в частни лаборатория ли се прави ли къде в хеи?може ли някой да опише точно какви изследвания искат за яслата?

# 23
  • Мнения: 912
Muzka1, страшно благодарим за подробните обяснения- точно от такива се нуждаехме!  Heart Eyes  bouquet
Значи ще трябва да ходя до педиатърката ни за талонче и до лабораторията, за да ни снабдят с 'уредите' и после да действам вкъщи и чак после да им занеса, вероятно на същия ден, в който са взетои, нали  Blush

# 24
  • Мнения: X
къде ще ги правиш? в коя лаборатория в софия?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
Нашата педиатърка не ми даде направление. Всичко си платих- двата вида секрет,урина и кръв.
Отговора й беше, че детето нямало две години и до тази възраст трябвало да си платя. Доколкото разбрах от другите мами възможност има, стига педито да иска.
Иначе от НЗОК ми потвърдиха, че тези изследвания не били от профилактичния пакет за децата до две годишна  възраст и следва да се заплатят.

Дано твоята педиатърка поиска да ти спести около 40 лв.  Peace
Резултатите стават готови за около три-четири дни в нашата лаборатория , а валидността им е не повече от 10 дни. Консултирайте се с конкретната ясла/градина каква валидност признават и правилно пресметнете времето за изследванията съобразено с деня на тръгване на детето , така, че да са валидни.

Ще ви трябва и контактна бележка от педито, ден или два преди да тръгнете на яслата/градината.
Ако вече сте правили и дали в детското заведение подобни изследвания не се налага да правите нови поради това, че заведението е било в лятна ваканция!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 456
:
Значи ще трябва да ходя до педиатърката ни за талонче и до лабораторията, за да ни снабдят с 'уредите' и после да действам вкъщи и чак после да им занеса, вероятно на същия ден, в който са взетои, нали  Blush

Ами да. По скоро на следващия ден, защото детето вече ще се събудило и пишкало и секрета за глисти няма да е съвсем годен.
Кутийката с взетия секрет от акото (плътно затворена) може да се съхрани за известно време в хладилник. До колкото ми казаха не било фатално. За урината знам, че няколко часа също може да престои в хладилник.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 456
тези изследвания в частни лаборатория ли се прави ли къде в хеи?може ли някой да опише точно какви изследвания искат за яслата?

Изследванията могат да се направят във всяка лаборатория, особено ако си нямаш талонче от педито.
Иначе какви точно по-добре потвърди в конкретната ясла/градина.
 

# 28
  • Мнения: 668
Да допълня само, че до две годишна възраст изследванията следва да си ги платим?- или около 40 лв.
и от кога се плаща???

другата седмица ще правя на малкият ми син и личната ни лекарка каза, че се плаща само за кръвните изследвания /2 лв/, всичко останало е безплатно. той е на 1г. 4м.
на големият ми син също не съм плащала, нищо друго освен кръвните изследвания, но той беше на 2г и 3м, когато тръгна на ясла.

# 29
за колко време стават изследванията за яслите

Общи условия

Активация на акаунт