Среща на кърмещи мами в София

  • 3 253
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Искате ли да се срещнем в сряда, 11 ч, в сладкарница Orange на Графа?  И да помислим за подходящо място, ден и час за подобна отворена среща всяка седмица, където кърмещите могат да идват и да се срещат наживо?

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Аз съм за.
Само да не стане много студено пак и да ни развали срещата!

# 2
  • София
  • Мнения: 10 309
Няма да дойдат работещите мами.... може би, ако промениш деня и часа...

# 3
  • Мнения: 3 161
На практика няма ден и час, който да е удобен за всички. Избрах делничен ден, за да не е пълно кафето. Като се затопли малко, не пречи да се виждаме в парка през уикенда. Все пак надявам се да има поне няколко свободни и ентусиазирани мами, готови да дадат старт на това начинание. Моля, ако имаате желание да дойдете, пишете тук, за да знам все пак дали има смилъл да го правим. Става дума за среща, не за демонстрация на кърмене, макар че на никого няма да направим забележка, ако реши да кърми публично!  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 10 309
Е... приятна среща тогава  Wink

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз съм ЗА, обаче незнам във въпросния ден дали ще има кой да дойде да гледа бебка и как ще сме с часовете за кърмене... Но ще направя всичко възможно да наглася нещата и да дойда

# 6
  • Мнения: 1 391
харесва ми идеята, но и аз още не зная плановете си за този ден-  ще се опитам!  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз съм за.
Ако видите нещо дебело, което се търкаля, това съм аз. Laughing

А в коя част на Графа се намира тази сладкарница?

# 8
  • Мнения: 1 391
харесва ми идеята, но и аз още не зная плановете си за този ден-  ще се опитам!  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 161
Цитат на: dalala
Аз съм ЗА, обаче незнам във въпросния ден дали ще има кой да дойде да гледа бебка и как ще сме с часовете за кърмене... Но ще направя всичко възможно да наглася нещата и да дойда
Ама аз предлагам да се видим с бебетата! И ако им е време, ще си ги кърмим там. Зависи къде живеете и как сте с транспорта де. По-сложно е с часовете за спане ми се струва, но не знам как да направим час, удобен за всички. Ако има други предложения, кажете (аз само във вторник не мога). А мястото е на Граф Игнатиев, м/у пл. Славейков и пл. Гарибалди, последен етаж на книжарница Ориндж.  Nad_tab, съжалявам, надявам се да намерим подходящ ден и час и за среща с работещите!

# 10
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, ако ще взимаме бебетата, няма проблем. Остава да не са някои виелици и снегове и аз съм там Laughing

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: marissha
Аз съм за.
Ако видите нещо дебело, което се търкаля, това съм аз. Laughing

А в коя част на Графа се намира тази сладкарница?

уф, олекна ми- мислех че само аз ще се дотъркалям:))

Всъщност не ме бройте - болни сме , а и дори да се оправим няма на кой да разчитам за транспорта:)
Приятно изкарване

# 12
  • Мнения: 439
Идеята е супер Grinning . Приемате ли полу-кърмещи мами Wink . Не знам дали на първата среща ще мога да дойда, но ако има и други след това, ще направя всичко възможно да се присъединя Simple Smile . Ние сме в Люлин и транспорта ме затруднява, но като се постопли, няма да има проблеми Grinning

# 13
  • Мнения: 1 568
Мами, идеята е страхотна!
Единственото, което ме притеснява е транспорта. Тати е на работа по това време, а аз още не съм опитвала да се кача в маршрутката или в рейса с количка. Иначе ми е удобно на Графа и ще се радвам много да се запознаем и да обменим опит.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 493
ами аз може би ще дойда. засега нямам планове за този ден и час. живея съвсем наблизо. стига времето да е подходящо за излизане...

емем, а да те питам ти сигурна ли си че там не се пуши? щото с бебетата... нали се сещаш...

# 15
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Ееех, как ми беше необходима една такава среща преди няколко месеца...
Аз също няма да мога да присъствам - изпълнявам програма за увеличаване на кърмата и по този случай се цедя на всеки кръгъл час.  Grinning
Приятно изкарване на присъстващите.

# 16
  • Мнения: 4 629
Страхотна идея. И мен обаче ме притеснява транспорта  Embarassed.  А също и това дали се пуши?  Ще помисля за някакъв вариант на придвижване и пак ще ви пиша дали ще дойда.

# 17
  • Мнения: 3 161
Благодаря за интереса към срещата, както и за въпросите. Обадих се в Orange Center - има зона непушачи (то в ненатоварено време сигурно ще сме само ние така или иначе), даже организират детски и бебешки партита, но... след няколко седмици. В момента са затворени. Поканиха ни, когато отворят.

Дотогава... ако времето позволява, разбира се, можем да променим мястото на срещата с няколко метра и да се срещнем в МакДоналдс на пл. Славейков. Със сигурност не се пуши. За предпочитане на 2 ет, по-спокойно и уютно е, но ако има мами с колички - може и долу. Ако искате пък вие дайте идея за друго място (централно, за да е удобно на всички), широко, непушачи? Или пък да изчакаме някой уикенд, за да ни докарат татковците с колите?

Важното е да го направим сравнително скоро, за да не се отложи до безкрайност. Не е нужно да сме много за начало, просто трябва да направим "прощъпулника" и после надявам се ще бъде по-лесно...

Чакам вашите мнения и предложения.

# 18
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз предлагам да го отложим малко - със седмица сигурно ще е добре или 2 - иска ми се времето да се оправи и да стане топличко, тогава ще мога да дойда с количката... пък можем и да се срещнем направо някъде навън, май ще е много по-удобно с бебетата

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: emem
Дотогава... ако времето позволява, разбира се, можем да променим мястото на срещата с няколко метра и да се срещнем в МакДоналдс на пл. Славейков. Със сигурност не се пуши. За предпочитане на 2 ет, по-спокойно и уютно е, но ако има мами с колички - може и долу. Ако искате пък вие дайте идея за друго място (централно, за да е удобно на всички), широко, непушачи?


там също е добра идея от гледна точка на това, че не се пуши и е в центъра. още по-удобно ми е даже... но като гледам освен мен никой друг май няма да има възможност през седмицата...  момичета давайте тогава конкретни предложения с място и дата и час.

# 20
  • Мнения: 967
Предложението за среща е много добра идея  Grinning  и със сигурност ще се включим, само да не е студено и мястото да е достъпно за количка!

# 21
  • Мнения: 1 341
Идеята за срещата е супер, но аз предлагам да я отложим до затопляне на времето. Сега има ужасни вируси и не  е хубаво да се събират малики деца заедно. Не ми се сърдете, а ме разберете. Много трудно се оправихме от вируса с високата температура. Чисто и просто в това грипозно време трябва да пазиме децата

# 22
  • Мнения: 1 568
Момичета, а как в Макдоналдс на втория етаж ще се качим с количките? А и там през седмицата точно на обяд е лудница!
Аз имам 3 предложения:
1. Кафето в ЦУМ - въпреки че е на втория етаж можем да качим количките с асансьора, има салон за непушачи, просторно е и има достатъчно място за много мами с много колички. Освен това те са свикнали с много жени на едно място предвид това, че всеки вторник там има лекция на списание 9 месеца и се събират много бремелинки. В такъв случай обаче срещата не трябва да е във вторник преди обяд.
2. Кафе Импресо - бул. Дондуков 14 /до английското посолство/. Кафето е на нашите кумци, голямо е, единия салон е за непушачи, има страхотна градина през лятото, така че ако срещите ни станат традиция можем да сядаме отвън. Винаги мога да запазя места. Единственото, което ме притеснява е, че е малко хладно вътре, тъй като парното не може да затопли толкова голямо помещение.
3. Наистина може да изчакаме малко и да започнем да се срещаме из паркове и градинки на въздух. Грипната епидемия съвсем не е затихнала, въпреки че по-малко се говори за нея.
Казвайте какво да правим! На мен лично много ми се щъка вече! Най-удобните ми дни са вторник, петък и неделя, тъй като тати не е на работа и може да ни транспортира.  #Milti

# 23
  • София
  • Мнения: 2 493
гласувам за кафе Импресо. Мисля е добра идея. А това че не е много топло не мисля че е проблем, защото те бебоците са си навлеченки за навън и е по-добре да не е много топло да не се претоплят... а ние... ами имаме си якета, а и препдолагам не е чак такъв кучи студ.

# 24
  • Мнения: 5 228
И аз бих дошла с удоволствие, но се опасявам, че още не е преминал грипа и не ми се води бебка на места с много хора. Иначе идеята е супер.

# 25
  • Мнения: 1 568
Цитат на: Yanche
гласувам за кафе Импресо. Мисля е добра идея. А това че не е много топло не мисля че е проблем, защото те бебоците са си навлеченки за навън и е по-добре да не е много топло да не се претоплят... а ние... ами имаме си якета, а и препдолагам не е чак такъв кучи студ.

Страхотно! Янче, ходила ли си там?
Ако и на другите им харесва, нека да определим ден и час. Аз пак да кажа, че на мен ми е най-удобно във вторник, петък и неделя. Иначе не знам дали ще успея с маршрутката  Cry

# 26
  • Мнения: 781
Цитат на: _smiley_
Цитат на: Yanche
гласувам за кафе Импресо. Мисля е добра идея. А това че не е много топло не мисля че е проблем, защото те бебоците са си навлеченки за навън и е по-добре да не е много топло да не се претоплят... а ние... ами имаме си якета, а и препдолагам не е чак такъв кучи студ.

Страхотно! Янче, ходила ли си там?
Ако и на другите им харесва, нека да определим ден и час. Аз пак да кажа, че на мен ми е най-удобно във вторник, петък и неделя. Иначе не знам дали ще успея с маршрутката  Cry

Момичета аз не съм ходила в това кафе, но Дондуков ми звучи добре, само кажете кога и аз да дойда Stuck Out Tongue че както ми е тръгнало може скоро да не съм кърмеща мама Sad но предлагам да не го бавиме много събитието Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами не съм ходила, но както го описваш ми звучи много добре. Освен това е хубаво че са ти познати, защото ще може да запазваш места.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз, обаче, предлагам в събота заради работещите;).

# 29
  • Мнения: 3 161
Аз пък точно в събота работя! Е, може и в неделя. Но заведенията са много по-пълни и може би ще е по-лесно да се срещаме навън напролет. А за мамите с две деца през седмицата май е по-удобно, защото голямото е на детска. За мамите с количка пък уикенда е по-удобен, защото татковците могат да ги докарат. Абе няма угодия...  Wink Предлагам да имаме срещи и през седмицата, и през уикенда, примерно по веднъж в месеца от двата вида, пък който когато успее. Но като гледам преспите навън, май тази седмица няма да успеем?

# 30
  • Мнения: 3 379
Ако срещата е в събота или неделя, ще се включа, с бебока разбира се. Но иначе... Sad съжалявам, работя до 17.30.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 249
Добре, хайде тази неделя. Вие кажете къде.

# 32
  • Мнения: 3 379
ОК за тази неделя. Аз не знам много места по центъра, затова ще отсавя на другите да предложат. Ние все в Южния парк си ходим, но ако е лошо времето не е добре за среща.

# 33
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе дават го ужасно студено точно тази неделя Sad
Моето предложение е да изчакаме още една седмица,за да се пооправи времето и да се постопят снеговете - иначе за мамите,които не са в центъра,придвижването става много трудно,особено пък с малко бебе (себе си визирам например Grinning ).
И тогава да пуснем нова тема,в която вече окончателно да определим кога и къде - дотук стана ясно,че има интерес към такава среща,което мен много ме радва и още повече ще се радвам да се срещнем наистина Grinning

# 34
  • Мнения: 3 379
Хм, като се замисля, тази събота е работен ден, така че ни остава (на работещите мами) само един почивен ден, тъй че може би наистина е добре да го отложим за другата седмица. А и щом ще е много студено Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 161
Аз лично предпочитам следващата неделя (съботната ми работа тази седмица е в неделя...) Но ако някой иска да се среща, сега, да се среща!  Wink Успех

# 36
  • Мнения: 1 341
имам предложени за място на срещата. В СОфия ленд. Там е топличко и просторно. Може да се влезе с колички, а и цигарите няма да ни притесняват. Само е проблемно за майките без собствен транспорт

# 37
  • Мнения: 3 146
И да пратите снимки от масовото кърмене!Ще е интересно. Grinning

# 38
  • Мнения: 1 568
И София Ленд ми харесва като идея. Дори ми е по-удобно отколкото в центъра.
Нооо тази неделя е Прошка! Предполагам повечето от нас или ще имат или ще ходят на гости.
Нека го отложим за другата седмица, тъкмо ще е по-човечно времето!

# 39
  • Мнения: 3 379
И аз съм съгласна за другата неделя.

# 40
  • Мнения: 781
Добре, хайде другата Неделя в София Ленд #Milti Кажете в колко часа и съм там??????Час????Да кажат мамите, чиито транспорт е по-проблемен Rolling Eyes

# 41
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
За другата неделя и аз може да се класирам...  Grinning

# 42
  • Мнения: 3 161
Някой ходил ли е скоро в София Ленд в неделя? Не е ли претъпкано? Поне колите паркирани навън стигат до Семинарията. Но принципно няма проблем, на нас ни е най-удобно там от всички предложени места (с маршрутка 32), слизаме си точно пред входа.

А къде точно (кафенето в централното фоайе ли?) и как ще се познаем, по количките ли?   People Angel

За час: как ви се струва 11?

# 43
  • Мнения: 1 586
Ние бяхме миналата седмица - много хубаво място е София ленд за неделна семейна разходка Simple Smile В замъка има доста забавления и интересни занимания и за най-малкитте, на сцената постоянно има някакви представления. 11ч. е добро време за нас. Тъкмо таткото ще има своето лично време с малката докато се видим мамите Simple Smile

# 44
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ехе, и ние ще дойдем с Кайо!
Мамо Кенга, ще взема фотоапарат да документираме всичко, не се притеснявай Wink  Wink  Wink !

# 45
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Пак съм аз! И давайте да я направим до една-две седмици, че мисля скоро да го отбивам Кайо и тогава ще се чувстваме неловко във вашата група! Wink  Майтап, разбира се Laughing

# 46
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И ние сме там! Ама нали сме с бебетата и без татковците? #Silly

# 47
  • Мнения: 1 568
И мен ме бройте за неделя 20.03.! Но ще бъда с таткото, най-малкото защото той ще ни докара. Ако кажете обаче, че сме чисто по бебешко-женски, ще го помоля да се поразходи докато трае нашата среща.  Simple Smile Само да уточним часа! За мен 11.00 е ок.

# 48
  • Мнения: 3 379
Ние спим обикновено около 11, но ще направим изключение за ради срещата и ще поспим в колата и колкото е възможно в количката по време на срещата Simple Smile

Бройте ме и мен, само кажете къде точно в София ленд, че то си е доста голямо!

# 49
  • Мнения: 3 161
Изглежда времето се оправя и следващата неделя, 11 ч. е добър ден за първа среща на кърмещи мами. София Ленд изглежда подходящо място заради лесния достъп с колички и забавления за по-големи деца (и татковци Wink ).

Благодаря още веднъж на Дебеланата за подхвърлената идея, а също и на Адриана за изпратен линк за серия бебешки кафета в UK. Ако ви се чете на английски, можете да го погледнете: http://www.thebabycafe.co.uk/, мисля че е страхотна идея, а има и много добри линкове към други кърмачески сайтове.

До скоро!

# 50
  • Мнения: 1 568
Аз съм ЗА! В неделя 20.03. в 11.00 часа в София ленд! Централното кафе! Ще се познаем по количките  Laughing

# 51
  • Мнения: 4 414
и ние с Ния, ако не забегнем извън София, ще се наредим на среща:)

# 52
  • Мнения: 1 568
Какво става? Колко са желаещите? Ще има ли среща? Май миналата седмица имаше повече ентусиасти. Кажете, ако не ви е удобно в София ленд, да преместим мястото и датата! Или е ОК?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 493
аз имам желание и ще се опитам да дойда. Нали 11ч. в неделя (20.03)

# 54
  • София
  • Мнения: 9 472
Ние заминаваме на Мальовица с децата утре, но непременно искам да се видим и запознаем. Simple Smile
Момичета, времето се оправя вече и спокойно можем да се виждаме в някой парк...
На мен София Ленд ми е недостижимо без семеен транспорт... Wink  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 3 379
Остава ли срещата за неделя в София Ленд, Централно кафе? Нека майките, които мислят да дойдат, да потвърдят тук с по едно "идвам" Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 3 688
ИДВАМ:)

аз малко късно прочетох,но не прекалено за да пропусна..Simple Smile
МОоже ли малко помощ кое е това централно кафе?!

# 57
  • Мнения: 3 379
Ми и аз не знам кое е това централно кафе, но мисля, че ще го намерим Simple Smile

# 58
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Yanche
аз имам желание и ще се опитам да дойда. Нали 11ч. в неделя (20.03)


И аз така!

# 59
  • Мнения: 1 568
Идвам!

# 60
  • София
  • Мнения: 172
Идвам

# 61
  • София
  • Мнения: 3 688
А като не се познаваме и незнаем къде ще се срещнем как ще се  намерим?

# 62
  • Мнения: 3 161
Резонен въпрос. Аз мислех да си направим значки например "Кърмеща мама", но няма как да си ги раздадем.
Другия начин - който пристигне пръв, вади цица и почва да кърми, който го види се присъединява и поема щафетата... шегичка само  Laughing  
Имайте предвид, че там не ходят много малки бебета, така че няколко колички ще бият на очи, а и винаги можете да попитате някого дали не е дошъл за срещата на bg-mamma. Къде точно? Който е ходил скоро и може да предложи подходящо място, да каже, аз не се сещам.

Боя се че без нас обаче - имаме хрема от снощи Cry и ако не мине до сутринта, няма да идваме да ви я предаваме.

# 63
  • Мнения: 1 568
На кафето в централното фоайе има много маси. Рядко съм виждала там мами с колички. Не вярвам да не се познаем, а и винаги можете да попитате. Не мисля, че това е проблем. Нашата количка е тъмно и светло синя, а аз ще съм облечена със светлозелени дънки, черна жилетка и бежово яке. Можете да разгледате наши снимки, за да не ни объркате. Надявам се да бъдем там точно навреме, но това зависи най-вече от бебка.
До скоро!

# 64
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И ние идваме

# 65
  • София
  • Мнения: 10 309
Ама че съвпадение  Embarassed  добре че видях темата, утре бяхме решили да ходим до София Ленд... но аз ще съм с мъжа и с доста хора... нищо де, ще минем да се видим и с мамите и с бебковците!

# 66
  • Мнения: 3 161
Имаше ли среща? Пишете как беше!

# 67
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Среща имаше, бяхме 6 майчета. Смайли направи снимки и се надявам да ги качи скоро.

За съжаление, аз можах да остана малко, защото бях леко притеснена с транспорта и си тръгнах първа, а отидох последна Embarassed , ама какво да се прави, другият път повече. Времето беше супер...

# 68
  • Мнения: 3 161
Браво! Добре е за начало, сигурна съм че следващия път ще сме повече, защото времето става все по-хубаво. Дано и нашата хрема мине бързо, че да участваме!

# 69
  • Мнения: 1 568
Айдееее на снимкитееееееее:
https://www.bgphoto.net/dara

Срещата мина чудесно! Трябва пак да го направим и то много скоро! Аз се забавлявах много с бебетата и мамите. Надявам се на всички да ни е било много приятно. Времето беше чудесно. Ние с мъжа ми сме с тен на лицата  #Milti

# 70
  • София
  • Мнения: 10 309
Не можах да дойда  Embarassed  бебка взе че заспа в 10,30 и ни измести ходенето до София Ленд с 2 часа  Embarassed

# 71
  • Мнения: 1 568
Ами ние стояхме до 3  Laughing Пекохме се на слънчице на пейките до виенското колело.

# 72
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Какви сте сладки всичките Mr. Green
Много ме е яд още от вчера,че не можахме да дойдем - нашият татко баш сега намерил да сменя колата,та бяхме без превоз и нямаше как да стигнем до София Ленд Sad Но нали обещавате,че ще има и други срещи Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 274
И аз разгледах снимките и мноого съжалих, че не сме били на срещата((( Ама тази София Ленд е на края на света за мен(колата ни е в ремонт). Хайде следващия път да се срещнем някъде по-централно, напр. в Борисовата градина Thinking

# 74
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз предлагам още другата събота или неделя, ако е пак така хубаво времето, пак на среща на същото място, по същото време. И аз ще остана повече, ще се постарая да не ме ограничават с транспорта

# 75
  • Мнения: 1 391
мммм, много хубаво сте си изкарали!!
И на мен ми се прищя да съм с вас била....
хм хм - ако има друга среща пак, може да се дотатнрузим и ние с беборана

А правихте ли масовка с кърменето?! -  видях само една кърмеща мама  Laughing

# 76
  • Мнения: 7 106
Страхотни сте майчета, бебчета и кърмещ татко Wink !!!Много ви се радвах и с Евка ви изпращаме виртуални поздрави Stuck Out Tongue  Grinning

# 77
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Беше много приятно на срещата! А и времето едно хубаво, слънчево. И бебоците бяха много послушни, въобще супер беше! Снимките са страхотни, благодаря!

# 78
  • Мнения: 1 341
аз забравих Embarassed  Embarassed  Embarassed
Сетих с за срещата в 2часа. Много съм заспала. Ама нали на тати това му е времето, което прекарва с принцесата и мен, та... ми изхвърча от ума. Надявам се да ме извините, но на следващата среща обещавам, че ще присъствам

# 79
  • Мнения: 1 568
Май само аз кърмих на открито, но това няма никакво значение. Другата неделя ще има благотворителна акция на Движение на българските майки пак в София Ленд и аз мисля да отида. Може пак да се видим дори и през седмицата. Удобно ми е почти по всяко време.
Тази среща беше опознавателна и почти не стигнахме до темата за кърменето. Зачекнахме малко темата за захранването. Но се надявам другия път да имаме повече време.

# 80
  • Мнения: 3 379
Много съжалявам, че не можах да дойда. Всъщност Гого заспа и се събуди чак към 12.00 ч. Ако знаех, че ще стоите толкова дълго, щях да дойда по-късно.

На следващата среща се надявам да дойдем. Но този уикенд сме извън София, така еч по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт