Най-старши

  • 5 460
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 793
от 1 г. и 8 месеца съм тук

# 31
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ще стане малко повече от годинка.....с малки прекъсвания.... Wink

# 32
  • Мнения: 1 072
Златната среда водиме... от 4 г и 4 месеца сьм при жабите Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 278
Вера станаха 3 месеца.

Араузкееееее, какви са тия цици, дето пак си ги турила, бре? Тоя път поне си се посвенила да ми пльокнеш по една мартеничка отгоре, та така барем минават в категорията софт  Wink .

# 34
  • Мнения: 1 502
Аз точно след 25 дена, т.е. на 1.04. правя 7 години в Исландия. Писах се в от 6-до 7г., но май трябваше следващата категория.

# 35
  • Мнения: 4 399
И аз к'во, пак сред най-дъртите изпаднах.   newsm27 Не Че не си го знам, де...  Confused
За статистиката, 8-9 години, повеЧе 9 отколкото 8. Засега съм единствената в тая категория, направо се Чувствам самотно  Sob , няма ли да се присъедини още някой, да прави компания.  dazzler1   ura

Как бързо минава времето, обърнеш се и близо 10 години са зад гърба ти... Аз запоЧнах от Германия, сега съм не знам тоЧно къде, физиЧески в Австрия, за всиЧко останало малко в Австрия, малко в Германия, но така или инаЧе все Чужбина.

# 36
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Demetra
Вера станаха 3 месеца.

Ароузкееееее, какви са тия цици, дето пак си ги турила, бре? Тоя път поне си се посвенила да ми пльокнеш по една мартеничка отгоре, та така барем минават в категорията софт  Wink .


Е сега...баба Марта трябва да се уважи подобаващо  Wink

# 37
  • Мнения: 3 634
Аз па влизам в последната категория... над 9 години... и по-точно, на 8 юли ще станат 13 години от как съм дошла тука. И още 2 години и ще съм прекарала по-голямата част от живота си в чужбина...  Връщане на зад няма... поне додето се пенсионирам.

# 38
  • Мнения: 318
Ха, и аз съм от старите пушки, на 1 октомври стават 12 години от как напуснах  България!

# 39
  • Мнения: 444
След няколко месеца стават 6 години.Тежкото е, че все още не сме се прибирали в България.

# 40
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: idaraiza
Тежкото е, че все още не сме се прибирали в България.


напълно те разбирам как се чустваш - аз се прибрах в българия за първи път 6 години след като я напуснах. децата ми не знаеха къде отиват, баща ми не беше виждал петгодишната си внучка, аз не познавах снаха си и тригодишния си племенник. имах чуството, че отивам на абсолютно непознато място, непрекъснато се стрясках, че до мен се говореше на български и първите 4-5 дни като влизах в магазин или някое друго обществено място поздравявах с бодро hello! и на 6-тия си намерих задача в щатското посолство, за да си поговоря с някой на английски... на 10 ден след като вдигнах скандал в един магазин за обувки, защото отказваха да приемат обратно скъсалите се на втория ден от купуването им сандали, се почуствах в свои води и никога ненапускала българия...
мъжът ми тогава отказа категорично да дойде с нас. на следващата година едва го накарах да ни придружи, съгласи се само защото не искаше да остава отново сам и да яде варени 20 минути яйца, сурови чушки и taco bell 5 седмици. по същия начин една седмица гледаше като попаднал случайно на марс, а на тръгване съжали, че не сме се настанили в европа за да можем да си ходим до българия поне веднъж годишно...
тази година обаче май се очертава да е третата от новата поредица невъзможност за гостуване в родината  Sad  ....

# 41
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Laura
Аз си мисля, че съм най-старшата (по възраст)...

ти пък! човек е на толкова, на колкото се чуства! като цифра и аз не съм много след теб, обаче онази торта преди две седмици, на която не можах да събера всичките тия свещи не беше моята!!!

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: миз
...
напълно те разбирам как се чустваш - аз се прибрах в българия за първи път 6 години след като я напуснах. ....имах чуството, че отивам на абсолютно непознато място, непрекъснато се стрясках, че до мен се говореше на български ..

Подобно се чувствах и аз през есента, след 4-годишно житие-битие навън. Толкова странно ми беше, че всички около мен говорят български, да не казвам как се притеснявах как ще се държат с нас на границата и после по пътищата (все пак колата с немска регистрация) не можах изобщо да разпозная най-големият ми племенник, щерката на бившият ми шеф, абе..резил.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Една година

# 44
  • Мнения: 4 390
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: миз
...
напълно те разбирам как се чустваш - аз се прибрах в българия за първи път 6 години след като я напуснах. ....имах чуството, че отивам на абсолютно непознато място, непрекъснато се стрясках, че до мен се говореше на български ..

Подобно се чувствах и аз през есента, след 4-годишно житие-битие навън. Толкова странно ми беше, че всички около мен говорят български...


И аз се чувствах по същия начин, когато след 3 г. отсъствие си отидох. Първите дни гледах като застреляна, че отвсякъде се говори на български, подскачаше ми сърцето всеки път. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт