Как започнахте работната си кариера?... Размисли и страсти...

  • 1 612
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Започнах горе долу със завършването на висшето си образование ( просто си продължих задължителния студенстки стаж). Чувствах се несигурна все пак, защото ми беше първата работа. Бързо свикнах, но пък и се радвам че правих периодично крачки напред, така че непрекъснато научавам нови и нови аспекти на работата си и сферата, в която работя.
Не съм имала страх, гледах какво става около мен и се учих в движение. Кураж си имах достатъчно, наученото в университета се оказа 80 % достатъчно за работата ми. Останалите проценти са предимно за общуването с хората, на което човек се учи май цял живот.

# 16
  • Мнения: 6 167
аз работя от 15 годишна, разбира се първо по малко в разни магазинчета, после като студентка имах период на работа в кафене и тн.
истинска работа започнах веднага след като завърших университета. намерих си място в бан.
помня, че пърият ден ми дадоха бюро.. и като го отворих, отвътре изщъпурка една хлебарка.
после колежките си извадиха сандвичоците да обядват. бяха много мили, едната беше голяма християнка.
малко по-късно си тръгнаха.
аз се качих в тролея и се разплаках за пропиляните години учене. 3 месеца по-късно напуснах.

следващото място беше съвсем различно и от тогава досега историята е дълга. Laughing

# 17
  • Мнения: 14 490
съвсем случайно и то на работа която никога не съм и мислила че ще работя, па макар и по специалността.
засега ми е единствена. научих един урок и то много важен - готиния колектив може да не ти позволи да видиш че отдавна професионалното ти развитие е надолу а не нагоре.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз пък започнах да работя преди да уча.
Мислех да почина година и да запиша медицина...
Взех на шега да работя в магазин за мебели - само като консултант-продавач.
Обаче много ми хареса, започнах да гледам как проектантите чартаят, смятат, проектират цели къщи. Запалих се яко!
за съжаление все още не съм го изучила, но занаят не се дава, а се краде.
А аз крадох много  Blush

# 19
  • Мнения: 3 405
Аз от малка работя. Летата поработвах по месец, месец и половина като сервитьорка. Като студентка също, на 4 часа в Ректората (едно кафе на СА "Д. А. Ценов). Беше готино  Grinning
После започнах да правя това, което винаги бях искала -  да работя в телевизия. За съжаление малката кабеларка не ми даде това, което очаквах и реших да стана майка.
Започнах сегашната си работа преди около 3 години - в рекламния отдел на голяма фирма, по специалността си - магистър съм по маркетинг. Имах професионално развитие до един момент, и когато зациклих на едно място реших да стана майка на още едно бебе Grinning
Сега поработвам по малко за фирмата, гледам бебето и завършвам магистратура по психология.
Имам и една нереализирана магистратура - финансов мениджър, без никакъв стаж в тази област.
За сега съм удовлетворена от постигнатото, но знам, че след като взема дипломата си по психология ще искам да вървя нагоре, просто не мога да стоя на едно място.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 826
Кариера нямам.Това е силна дума за моите скромни 20 год.Работя от 16-17 годишна и от тогава не съм спирала.В началото работех по заведения.Смених няколко ....изпитвах и страх,и срам,и обида и какво ли не ... Работата беше тежка - физически и психически,защото не ме удовлетворяваше.После пробвах и в други сфери - недвижими имоти,застраховки........
Не ми се отдаде,не ми хареса.Махнах се.Сега работя като компютърен оператор в голяма аптека.Харесва ми.Но има някаква празнина  Confused
Честно казано смених доста работодатели,но не съжалявам за нищо.Когато започна да ходя на една работа с нежелание и да броя минутите до края на раб. време, просто спирам да я върша. Stop
Все още не съм открила какво наистина искам да правя,но с времето и това ще стане и се моля да намеря своето местенце......  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 405
Все още не съм открила какво наистина искам да правя,но с времето и това ще стане и се моля да намеря своето местенце......  Laughing

Нещо за себе си  Grinning

# 22
  • Варна
  • Мнения: 826
Това не го разбрах newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт