Кой ритка в НОЕМВРИЙСКОТО коремче - момиченце или момченце?

  • 10 371
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Мими 22, явно съм пропуснала някой твой пост,в който си споменала, че нетната ти заплата е над 1400. В случая наистина си ощетена и ще си взимаш 90 процента от 1400  Simple Smile  Извинявай, не съм искала да се заяждам.
Май наистина е най-добре тези въпроси да ги разискваме в счетоводния форум.

# 16
  • Мнения: 5
благодаря- сега ще и се обадя да попитам

# 17
  • Мнения: 3 205
Аз ще купувам само ваничка (втори път тази грешка с обикновена ваничка няма да допускам и ще взема анатомична), кошара и количка, комплекти чаршафчета и одеалца. Друго всичко си имам от Иво, включително и дрешки за изписване. Повечето му бебешки неща от първите месеци са обличани по 1-2 пъти, защото той растеше като наторен с оборски тор милия и ходех да пазарувам на 2 седмици. В чуденка съм за количката каква да е, че съм много претенциозна. Засега съм се насочила към Чико Кортина, плюс столче за кола, но до края сигурно 10 пъти ще си сменя мнението...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
... защото той растеше като наторен с оборски тор милия и ходех да пазарувам на 2 седмици ...
Joy Joy Joy
как ти го роди главата? Joy Joy Joy

И аз имам доста дрешки, но моят юнак е пролетно бебе и гардероба май ще трябва да се смени. Забравих за количката...имам една Маг Ингланд Принцес, но ми се искаше нова...харесала съм си на Джордани едно моделче. Ама пък не ми се дават пари пак за количка...ще видим. Само знам, че количките ги троша за отрицателно време с моите преходи. Уж купувам много здрави и прехвалени, а им виждам сметата за 2-3 месеца.
Ваничката миналия път беше анатомична и този път пак ще си взема такава. Старата се спука от ползване Simple Smile Стойка си имам.

# 19
  • Мнения: 804
lonita, твоя случай а абсолютно същия като моя. Термина ми е на 10.11, а се осигурявам на 1400 лв. от май месец.  Затова от май до октомври никакви болнични - само платен отпуск. И ако си добре трябва да работиш до 31.10. Болничен от 45 дни няма да ползваш - него го губиш, защото ще си пуснеш болничен от 01.11, т.е. вместо 45 дни ще ползваш само 7 (нали термина ти е на 7.11). Ако счетоводителката ти се прави на отворена и ти казва, че задължително трябва да излезеш в 45 дневен болничен преди термина ти и кажи да прочете чл. 30 от Наредбата за медицинска експертиза, точка 1. Дано само сме здрави, да осъществим плановете си  Wink
Аз мисля да пазарувам в средата на осми месец. Но вече нямам търпение. Crazy

# 20
  • Мнения: 3 205
... защото той растеше като наторен с оборски тор милия и ходех да пазарувам на 2 седмици ...
Joy Joy Joy
как ти го роди главата? Joy Joy Joy


Щот е кърмен, ако беше на АМ, щях да го пиша азотен  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 98
и аз още не съм дори се и заглеждала за покупки..рано ми се струва..
към осми месец..поне избор има много

# 22
  • Мнения: 3 416
И аз още не се заглеждам по магазините за покупки на бебо-мисля към 6-7 месец евентиуално да започна да действам.
По въроса за парите-като чета какви заплати вземате ме е срам да кажа колко взимам аз.....

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз за сега само чета и се информирам,но към 8 месец ще почна да пазарувам,но скоро мога да обиколя магазините,толкова много неща трябва да се купят поне да си харесам легло и количка на първо време
Няма какво да те е срам,аз преди да изляза болничен взимах 220,а сега болничния ми е към 100,защото ме осигуряват на 125,общо взето и така ще се оправим.Нашия тати в София взимаше около 1000,а сега около 500 в тоя смотан Плевен

# 24
  • Мнения: 8
Здравейте, мамчета!!! Честит празник!!! Да са ни живи и зрави и родените, и неродените рожбички, и мнооооого да ни радват!!!  bouquet
Вие как сте? Сега гледах снимките ви и много ви се радвах. Даже се изкуших и аз да сложа 2-3 наши снимчици. Мишунка, страхотна булка си! Дес, дъщеричката ти е истинска принцеска, искам и аз такава!!!  bouquet
Ма големи сте бърборани, за 4-5 дена изписахте темичката!  Laughing Обаче ми направи впечатление, че все по-малко се оплакваме от неразположения, което е прекрасно!!!  Hug
Ние в понеделник бяхме на ЖК и видяхме малкото диваче. Беше във вихъра си и махаше през цялото време с ръчичка. Доста останах разочарвана обаче от лекаря си. Струва ми се, че претупа прегледа. Измери само диаметъра на главичката на бебо. С две думи повече ми говори за мен, отколкото за бебенцето. Любимия твърди, че се вманиачавам, ама... знам ли... Щеше ми се да разбера повечко. Накрая ще се метна до някой друг и ще мирясам  Laughing
Иначе за покупките... Ние уж се бяхме зарекли да не купуваме предварително миналия път, ама пусто не устисках и в края на 7мия месец се юрнахме по магазините. Да, ама бебо едвам си влезна в комплекта за изписване, щото никой не предвиди че ще се роди като двумесечно бебе  Joy
Стела В, ти ходи ли на ендокринолог?
По въроса за парите-като чета какви заплати вземате ме е срам да кажа колко взимам аз.....
И аз така...

# 25
  • Мнения: 62
в понеделник сме на лекар на 4Д.много се вълнувам.как ще изчакам до тогава.ще разбера най-накрая какво е със сигурност бебчето и как му се развиват органите.някоя от вас вече ходила ли е на 3Д или на 4Д?аз се записах в частна клиника.при доктор мазнейкова.за прегледа ще ми вземат 70 лв.поне така пишеше в ценоразписа на клиниката.

# 26
  • Мнения: 804
sladurka, това, че се осигурявам на толкова пари не означава, че взимам толкова. А питате ли ме колко ми е разликата между осигуровките, които ми внася шефа и тези които аз си доплащам #Crazy Добре, че има от кой да взема тези пари назаем. Но после дори след като ги върна, ще си гледам спокойно детето девет месеца - само да ми е здравичко.
marusj, и аз съм на 3Д в понеделник и се чувствам като теб  Joy
Лека вечер на всички!

# 27
  • Мнения: 1 100
Ох, аз не знам как бих пазарувала в осми месец и днес ми стана лошо, докато бях навън и така се задъхвам, че по-нататък не ми се мисли. А още не съм качила и един килограм. Не ми се поверява тази задача на свекървата или мъжа ми, защото то си е невероятно удоволствие.  Mr. Green Само легълцето и количката ще купят след като се роди бебчо.
Хайде, ако има настоящи мами на зимни бебета да кажат какви колички ще ни трябват, аз си мислех, че ще се разминем със зимната количка, но май ще трябва. Много ми е странно да се разхожда бебето при минусови температури, след като аз не бих си показала и носа навън, но свекървата каза, че всеки ден трябва да се разхожда, независимо от времето  #Crazy. Извинявам се ако говоря пълни глупости, но си мислех с бебо да се появим навън напролет, когато ще може да седи в спортна количка. Дотогава - само в кошче за кола  newsm78 :

# 28
  • Мнения: 3 205
Канела, много зависи каква е зимата. Ако е топла като тази - хич и няма да ти се седи вкъщи. Иво, откакто е роден, е с лятна количка, през зимата просто беше в чувалче. Въпросът е количката да има легнало положение, оттам нататък - варианти много: порт бебе, чувалче към самата количка, отделно чувалче. НИе бяхме с отделно чувалче - голям пухен спален чувал на ТСМ, Иво го пъхах целия вътре (облечен с боди, чорапшогащник и памучно космонавтче отгоре), без да промушвам ръцете през отвора за ръце. Никога не му е било студено, а като го закопчавах за сън - само нослето му се виждаше  Laughing Даже не сме ползвали шапка и ръкавички.

За заплатата - аз съм от ниско осигурените. Даже когато влезна в сила през януари новия закон за удължаването на болничните, не ходих да си пускам молба в работата, макар че ме хващаше "увеличението". Просто изчислих, че дали ще ми дават 180 лв болнични или 180 лв майчинство ми е все едно и не си струва да ходя до Пловдив и да си губя времето. Да е жив и здрав мъжа ми.

# 29
  • Мнения: 3 416
Момичета нека ви се оплача за пореден път-много ми е нервно днес,всичко ми подскача от нерви CryВ работата имам една нервна злобаза колежка,която внася толкова напрежение и в без това напрегнатия раб.ден-направо е психо и психясва и мен,не ме е пощадила един път откъм емоции,за капак на всичко пък майка ми е редовно така...Един,ама един път не ме е пощадила само се сърди и недоволства от мен каква неблагодарна дъщеря съм,занимава ме само с нейни проблеми нон-стоп,а когато нещо се отнася до мене винаги го е забравила,защото нейните проблеми са на 1-во място....и винаги за довиждане ми казва как е дигнала рекордно кръвното и ще получела нещо! Ето одеве беше поредния ни скандал-дойде вкъщи да обсъждаме неин проблем за който опитах да и помогна и дадох съвет как да постъпи,за да няма пшовече проблем..тя побесня как все не съм я разбирала,не съм и вярвала и коло съм била проклета...съотвено на мене ми кипна и азах какво мисля,как един път не съм я занимавала с мой проблем,а само слушам и се тормозя с нейни...вртъна се каза,че повече няма да я видя и съм била неормална и съм я мразела цял живот...Всичко ми подскача от нерви,пила съм валериан,но не помага-сега я мисля дали е добре,щото тя верно е хипертоничка и трябва да се пази.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт