какво за вас е чалга

  • 8 223
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 483
Нещо от което физически ми прилошава Sick

# 76
  • Мнения: 29
гласувах

# 77
  • Мнения: 24 467
Рядко попадам в графата на мнозинството, ама и рядко давам такива крайни отговори. Този път обаче не считам себе си за крайна.
Тотална война на чалгата!

# 78
  • Мнения: 431
Всичко, което не харесвам, за мен е чалга. Моят вкус е най-страхотният на света, всичко останало е чалга и кич. Тъй като съм с префинен вкус и съм сноб, всичко популярно за мен е кич.
Мадона е чалга и Бритни Спиърс.
Модата е чалга.
Филмите с бюджет над 5 милиона са чалга. Чалга е Анджелина Джоли + Брат Пит.
 Чалга е 'изкуството' на Кристо.
Чалга са любовните романи, Куелю и Кастанеда.
 Чалга е постановката "Хъшове" с великия надпис "Кур за султана".

Мога да изброявам до утре. И тъй като много хора ще си помислят, че се шегувам или иронизирам нещо - ми не. Истината пиша, но никой няма да ми повярва. Grinning

# 79
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
ЧАЛГАТА ЗА МЕН Е:
1.СЕЛЯНИЯ
2.НИСКА ИНТЕЛИГЕНЦИЯ
3.НИСКА КУЛТУРА
4.ПОШЛОСТ
.....НО ВСИЧКО ТОВА ПОДПЛАТЕНО С ВИСОКО САМОЧУВСТВИЕ

ИЗБЯГВАМ ДА КОНТАКТУВАМ С ЧАЛГАДЖИИ !!!!!!   И все пак като се замисля животът на чалгаджиите е много по-лек....блазе им

# 80
  • Мнения: 184
гласувах мразя чалга

но всъщност не я мразя. просто ме дразни. нямам нищо против да си слушат чалгата, но защо принуждават и мен да я слушам

на кого от вас съседите са пускали моцарт на 100 децибела посреднощ? после казвате, че нямало връзка с културата на човека

когато съседите надуват музика в малките часове,
когато пред блока спре кола с мощни тонколони и отворят врати и прозорци широко за да се насладят и другите на техния музикален вкус,
когато съседите в отсрещния блок извадят кастофона на балкона Laughing и надуят на макс - винаги това са някакви гюбеци. винаги

# 81
  • Мнения: 1 299
Онзи ден слушам една песен на Бионсе и Шакира.... дали не ги издава и тях Пайнер вече  newsm78

# 82
  • Мнения: 9 865
Защото чалгата има навика да крещи, Юл!
Обаче, ако ми беше комшийка, можеше да ме помислиш за класическа чалгарка, защото аз имам навик да надувам Бетовен и Вивалди на мах., а понякога и арии от опери на Верди. Много им се радвам, ама наисина много, което не значи, че съм капацитет в класическата музика.

# 83
  • Мнения: 1 299
Снощи при Слави Глория пя една от новите си песни....много беше приятна...изобщо не я класирам като чалга

# 84
  • Мнения: 24 467
Ами то не изпълнителят прави една песен чалга.
Чалгата за мен е грозният и пошъл текст /включително и рапърски и т.н./, кларнето с типчините за един определен етнос мелодии, а казано по- общо- тъпотията, несъобразяването с другите, високите децибели, овчият поглед, високата скорост /особено в населени места/, пиянските изпълнения и т.н.

# 85
  • Мнения: 7 474
Нпоследък избягвам да бъда крайна в оценките си. И преди познавах много хора,  които слушаха чалга, и постоянно спорех с тях. Сега се запознах с още много такива хора, и се убедих, че света е шарен, разнолик. Научих се да ги разбирам и да приемам избора им. И най-важното, вече не поставям знак за равенство м/у чалга и простотия. Никога няма да харесвам тази музика, но света не се върти около мен.

Много точно казано,Тео   bouquet 
И кой точно определя какво е простотия, и кой е критерият за това- за всеки е различен  Wink

# 86
  • Мнения: 22
Странно,но за повечето хора вече предпочитанията към стила музика се смятат за определящи за интелекта и манталитета му. Останах с такова убеждение, когато на интервю за работа преди време ме попитаха дали слушам чалга #Crazy.Направиха ми комплимент за външния ми вид и след това ми забиха този въпрос newsm78.

# 87
  • Мнения: 9 865
Странно,но за повечето хора вече предпочитанията към стила музика се смятат за определящи за интелекта и манталитета му. Останах с такова убеждение, когато на интервю за работа преди време ме попитаха дали слушам чалга #Crazy.Направиха ми комплимент за външния ми вид и след това ми забиха този въпрос newsm78.

И ти кво?!

# 88
  • Мнения: 24 467
Типа на предпочитана музика за мен специално говори много за личността на слушателя.

# 89
  • Мнения: 2 924
Странно,но за повечето хора вече предпочитанията към стила музика се смятат за определящи за интелекта и манталитета му. Останах с такова убеждение, когато на интервю за работа преди време ме попитаха дали слушам чалга #Crazy.Направиха ми комплимент за външния ми вид и след това ми забиха този въпрос newsm78.

И ти кво?!
трябваше да ги обвиниш в расизъм и в нарушаване на човешките права.Simple Smile
Майтап,майтап,но когато започнеш да съдиш за един човек по вкусовете му,
по цвета на кожата му, по това в коя държава е роден ,а не се опитваш да го опознаеш,
абстрахирайки се от твоите разбирания за красиво и естетично  се питам какво е.
Колко пъти губим ,пренебрегвайки  запознанство с наистина стойностни хора ....

Общи условия

Активация на акаунт