Работи ли ви се?!

  • 6 551
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Това, което описвате, не мога да си
го представя. Явно неподходящи хора
подбирате и каните на интервю. Успех!

# 16
  • Мнения: 3 405
Лиске, ако знаеш какво сортиране пада. Последната автобиография, на която се "възхитих" беше на мускулест младеж по боксерки, кандидат за банков консултант  Joy

Няма и няма, от много да стават двама - трима, а покрай тях се викат на интервю още няколко. Доста често всички се оказват неподходящи.

# 17
  • Мнения: 2 550
Лиске, ако знаеш какво сортиране пада. Последната автобиография, на която се "възхитих" беше на мускулест младеж по боксерки, кандидат за банков консултант  Joy

 Joy Joy Joy Joy Joy
Надявал се е човека някоя млада мацка да му чете СиВи-то  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 39
Какво?!?Нееее! Mr. Green

# 19
И аз имам същия проблем. Пускам обяви навсякъде и когато получа отговори и обаждания аз им предлагам ден и час за интервю - те се съгласяват. На съответния ден и час аз чакам и никой не идва, никой не се обажда. Аз оставам вързана да чакам. Ако не искат да дойдат направо да ми кажат! Защо трябва да ме връзват да чакам, а пък знаят че няма да дойдат?! Не разбирам защо така?! Вярно, че позициите, които предлагам са за продавачки, но и това е нормална работа. Аз смятам, че предлагам добри условия и нямам големи изисквания. Защо хората са толкова безотговорни? Много съм разочарована...

# 20
  • София
  • Мнения: 5 605
Напускам настоящата си работа и всички поканени на интервю - 7 дами не дойдоха, а поеха ангажимент. Защо според вас?!
И при мен е така. Не знам за кой път правя интервюта за 3 длъжности и от примерно 15 човека идват 3-4. Невероятно безотговорно и несериозно. А пускам обяви къде ли не. Нито условията на работа, която предлагам са лоши, нито заплащането. Дори бих казала са доста добри. В същото време преди 1 месец наех младо момче, завършило МИО, неработило никога до сега за помощник в отдел външна търговия-8 часов работен ден, 600 лв. стартова заплата и т.н. . В понеделник той дойде и се развика защо не съм му давала отговорни сделки да води и че ако само ще пишел писма и ще отговарял на такива по-добре да отиде на море лятото, а после да търси друга работа. Е това на какво прилича според вас...!

# 21
Че на кой му се работи аз не познавам такъв човек, всеки го прави за да искара
пари за прехраната си неговата и на семейството му. Но според мен човек се е
родил за да си почива!!!
 Ако случайно ви се доработи седнете починете ще ви мине Wink
Или пък не знам дали знаете защо сърбите имат столове до леглата си:
 имат ги зада може като станат от сън да си почиват.

# 22
Добре не им се работи... Трябват им пари... и с това съм съгласна. Но как успяват да ходят по заведения постоянно, а пък нямат доходи?

# 23
  • Мнения: 1 299
Добре не им се работи... Трябват им пари... и с това съм съгласна. Но как успяват да ходят по заведения постоянно, а пък нямат доходи?

Е ти нищо не попита  hahaha Бе аз мога да вися в кафето и на минерална вода....

# 24
  • Мнения: 9 865
Буба, надявам се, че не се сърдиш! Rolling Eyes

Значи положението навсякъде е едно и също. И това дето го пишат по списания като "Мениджър", че имало глад за добри кадри е вярно.
Мен ме озадачава факта, че се отказват преди да разберат въобще какво е. Със сигурност няма да се разочароват, ако дойдат да видят. То ясно, че на никой не му се бачка, ма като ще си търсиш работя търси я сериозно.
На мен също ми се е случвало 2-3 пъти да реша да не се явявам на интервю, но съм се обаждала винаги, че няма да отида за да не чакат напразно хората.
И на мен повече ми се учи и затова спирам с работата, мога да си го позволя сега, но не мога да се махна ако не намерим заместник Simple Smile!
И друго нещо: идват десетки биографии, от тях на първо четене отпадат поне 2/3, а после се отбират само най-добите и пак нищо.

Въпрос към работодателите: Как ви действа, ако при позвъняване на мобилен вместо сигнала 'свободно' чуете последният хит на Ивана?! И това ми се случи - кандидатката не дойде Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 370
Естествено, че ми се работи. Никога не съм си позволявала да не отида на интервю , да закъснея или да не спазя уговорка.
От един месец съм с нова работа. На втория ден от започването ми се обадиха за още интервюта от други места, където бях кандидатствала. Бях абсолютно искрена и не подведох ни една от трите страни. Така съм научена, не знам, може би е въпрос на поколение? newsm78
Но! Държа на определена сума-нето. Ако по някакъв начин разбера, че предлаганото от фирмата е по-малко-просто им давам дискретно да го разберат, така че да не стигаме до взаимна загуба на време.

# 26
  • Мнения: 1 038
След като съм кандидатствала за някоя работа,никога не съм си позволила да не отида на интервю.Според мен е неетично да не се явиш на среща.Много мразя несериозните хора,когато се каже нещо се прави,много е тъпо да се офлянква и да се измисля несъществуваща причина за да не идеш.А ако не ми се ходи на интервю просто казвам,че няма да се явя!

# 27
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
"Мечтая за пенсия още от детството"
Ама пък това няма нищо общо с отговорността на поемането на ангажименти. За уговорено интервю в конкретния случай.

# 28
  • Мнения: 3 423
В понеделник той дойде и се развика защо не съм му давала отговорни сделки да води и че ако само ще пишел писма и ще отговарял на такива по-добре да отиде на море лятото, а после да търси друга работа. Е това на какво прилича според вас...!
Младежът е инициативен!
Има цели в живота! Не го мързи!
Знае си цената. Мотивиран е.
А във фирмата ви скучае. Ако
искате да го задържите, дайте
му отговорни сделки и го наблюдавайте.

# 29
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Неявяването явно е повсеместен проблем. При нас обаче има и по-тежки случаи:

1.Минали по две интервюта, договорени всички условия, събрани документи (медицински, свидетелства за съдимост, копия от документи), уговорена дата на подписване на трудов договор, колежката от "Личен състав" чака на полусъединител да регистрира договора в НОИ, колегата, чийто заместник търсехме, вече поема новата си длъжност (не говорим за работи с голямо текучество) и ... човекът просто не идва, не се обажда, нищо! След една седмица го открихме по телефона - изникнало му нещо, не бил в града Shocked.

2. Този път договорът е подписан, регистриран в НОИ, трябва да започне от понеделник, трудовата книжка дори му е у нас, просто не дойде. У тях една жена вдигна телефона и ни каза, че още се чудел! Ами оставихме го да се чуди, дори не дойде да си вземе трудовата книжка, та се наложи да му я изпращаме с куриер след две седмици.

И в двата случая не става въпрос за 18-20 годишни хлапета, а за зрели мъже на 35 и нагоре, с професионален опит и квалификация, със семейства и деца. Просто ми е умонепостижимо, както и на всички колеги, впрочем.

Общи условия

Активация на акаунт