Кога за пъв път детето ви каза...

  • 1 494
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Когато бяха мънички, често го казваха.
Като наближиха тийнейджърската възраст - престанаха...

# 16
  • Мнения: 1 425
Днес Вики учи стихотворението Аз съм Българче обичам.....  И понеже много обича да си перефразира, малко преди да легне ми го каза така:
Аз съм Българче обичам, нашите планини зелени, мама и тати, Данито много .....
Насълзиха ми се очит от удоволствие.....

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Това бяха едни от първите думички: "мама, бича"  Grinning Едва ли е осъзнавала какво точно значат, но сега вече ги казва съвсем съзнателно... Crazy

# 18
  • Мнения: 728
Аз като кажа на моето шоши "Ела да обичаш мама" и идва милото и ме гушка,целува и казва "ооооооо"! Heart Eyes
Много обичаме така да се обичкаме и ни е много приятно! Hug

# 19
  • Мнения: 29
Това е незабравим момент.....беше на почти 2 годинки......малко беше направил някоя и друга беля и  аз се направих на много сърдита,а то милото дойде при мен и ме погледна толкова мило и каза"Дани бичи мама много.Дани слуша мама,няма прави така"Почувствах се толкова виновна....и се разплаках....а той недоумяващ каза:''не плачи мама,Дани слушка"Вече сме на 2г и 4 мес и всеки ден ми казва колко много ме обича...ох това е несравнимо чувство......ПРЕКРАСНО Е.....ех ама пак се разплаках......

# 20
  • Мнения: 4 447
Това е незабравим момент.....беше на почти 2 годинки......малко беше направил някоя и друга беля и  аз се направих на много сърдита,а то милото дойде при мен и ме погледна толкова мило и каза"Дани бичи мама много.Дани слуша мама,няма прави така"Почувствах се толкова виновна....и се разплаках....а той недоумяващ каза:''не плачи мама,Дани слушка"Вече сме на 2г и 4 мес и всеки ден ми казва колко много ме обича...ох това е несравнимо чувство......ПРЕКРАСНО Е.....ех ама пак се разплаках......

E, ама как няма? То на мен ми се напълниха очите! Да ти е живо и здраво малкото Дани Hug

# 21
  • Мнения: 1 470
    Малкият ми още не може да говори...Но когато ме гушне с двете си ръчички,и ме стисне колкото силички има,това означава не-обичам те,аОбичам те!!!
    А големите ми,май-вече нямат много време за тези неща Hug...Все бързат за някъде,все искат да ми разкажат нещо интересно...Но аз постоянно им го повтарям,та има за всички ни от тези тъй важни в живота на човека думички-ОБИЧАМ ТЕ!!!

# 22
  • Мнения: 705
Нещо не съм правена по учебник. Разчувствам се от разни работи, разплаквам също. Но Кирчо не ми е казвал "Обичам те", защото аз не му го повтарям, а ако ми го каже сигурно ще се учудя.

# 23
  • Мнения: 4 187
Не си спомням кога беше първият път, но сега го чувам всеки ден и е прекрасно  Hug

# 24
  • Мнения: 2 237
Моята преди няколко дни. Heart Eyes Взех я от ясла,беше уморена и тъжна....Преди да заспи ме гушна ,каза "Мамо бичкам....." и заспа....

# 25
  • Мнения: 2 531
Сина ми - още няма такива излияния!
Щерката отдавна пее песничката - "мила моя мамо , колко бичам мама" ! Има и интерпретации - за баба, тате , бате... със сигурност е осъзнато, подкрепя го с най сладките прегръдки!

# 26
  • Мнения: 1 881
На около годинка и половина....Имаха ритуално говорене по телефона с баща й /още го правят/, Той й се обажда да си кажат "обичам те". Не знам до колко го е осъзнавала тогава, но сега съвсем целенасочено, като й се скарам и ми заявява "сега не те обичам"

# 27
  • Мнения: 1 069
Никога няма да забравя как една сутрин бързах да ги за веда на ДГ и после да бягам на работа. Емо беше на около 3. Точно го облякох и бяхме готови да тръгваме, той реши да пишка в гърнето, но струята сутрин е доста силна и преля, така че си намокри всичките дрехи и килима. Това естествено ме ядоса порядъчно, хванах го и го раздрусах, като му обяснявах, не много спокойна, каква беля е станала и как сега сигурно ще закъснея за работа. А той ококори големите си очи срещу мен и ми каза с тих гласец: "Мамо, обичам те!" Не мога да изкажа с думи, това което почувствах. Знам само, че целият ми яд, сякаш се изпари, прегърнах силно детето си и нищо друго нямаше значение в този момент!

ПП. Голям хитрец е тоя малкия!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Снощи като се гушкахме да я приспивам седна на леглото и ми каза "Аш бичам мама"  Heart Eyes Просто се разтопих от кеф  Heart Eyes Тя видя, че много й се зарадвах и я гушках и го повтаряше дълго време. Не знам дали го осъзнава истински, обаче е страхотно да го чуеш  Grinning После казваше- мама бича тати, тати бича бати и други такива комбинации  Crazy Толкова бързо растат мъничетата, хем й се радвам, че е голяма, хем ми е малко тъжно, че толкова бързо мина времето  Rolling Eyes
Забравих да напиша - на година и осем месеца е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт