ужасен съсед

  • 3 736
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Е именно де. Щом е дърт, явно е пенсионер, явно го бърка да плати няколко пъти по 50 лв.
Жалби до полицията през ден и ще вземат отношение.. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 957
Момичетата са ти казали.Всеки път без изключение-полиция.Няма смисъл да се саморазправяте-само ще си навлечете повече неприятности.Просто всеки ден щом вдигне патърдията-викате полиция и това е.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 285
1. Всеки път: по телефона на полицията (166 е безплатно от GSM, казваш "Здравейте, да се опача от шумен съсед, квартал едикой си" и те прехвърлят на съответното РПУ).
2. Всяка седмица: писмена жалба.
3. Един път месечно: очи в очи: лично или мъжа или намираш друг познат мъж, по-здрав или поне да е страшен на вид.

# 18
  • Мнения: 4 514
А аз се сетих да те питам: сами ли сте в тая борба? Другите съседи не се ли оплакват и те? Ако сте повече, резултатът може да дойде по-бързо. Но дори и да сте сами, трябва да се борите срещу тоя перко. Явно си е смахнат човека, но това не го оправдава. Боже, във всеки блок май има по един такъв перко...

# 19
  • Мнения: 275
Едва ли това, което ще напиша ще ти свърши работа в твоя случай, но е много готино и затова ще го преразкажа.
Наскоро някъде прочетох следното:
Един възрастен господин се пенсионирал и решил да се отдаде на тишина и спокойствие .Но  нещеш ли няколко весели младежи всеки ден минавали покрай неговия дом и тряскали  яко по кофите за боклук , викали и дрънчели с бясна настървеност.
Това влудявало господина и той мислил, мислил и измислил.
Излязъл един ден при младежите и им рекъл:
- Страхотна компания сте, браво деца, ще ви давам всеки ден по 5 долара да ми дрънкате.Много се забавлявам
И те доволни, че и пари ще изкарват дрънкали още по-силно.След една седмица дядото казал
- Съжалявам, деца, но нещо не дават редовно пенсията, ще ви давам по 2 долара  да ми дрънкате.децата не били много доволни, но минавали всеки ден и дрънкали.След още една седмица дядото излязъл и им казал
-Знаете ли има някаква реформа и ми намалиха пенсията не мога да си позволя по 2 , ще ви давам по 1 долар.
Децата  рекли;
Да бе за жълти стотинки, ще идваме тук да ти дрънкаме , айде без нас.
Така хитрият старец се спасил от шума, който правели децата.


Може и да не свърши работа, но ако решиш можеш да опиташ .Казват, че старите хора са като децата , може пък този съсед ако ти поискаш да ти пречи, той да ти направи напук и да спре да ти пречи.
Успех!

# 20
Почвай да се бориш, жалби и това с яките мъжаги много ми харесва. Минала съм по този път, нямаш избор, знай че си права предприеми всичко възможно, даже жалба в прокуратурата е вариант. Нашият изрод накрая се отказа.

# 21
# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Уф,направо нямам думи.При нас е същото с едната разлика че го прави дете, а не пенсионер.
Имаме съседче на 5-6 години,което не спира да препуска до 00.30 вечерта.Скача от леглата на пода и съответно при нас чак прозорците дрънчат #Cussing out
Има по-голям брат (20г),който  пък към 11.30 решава да си тренира DJ-ските умения и ние пак  #Shocked ...добре че не е за дълго
Колко пъти вече звъня в тях  и най-учтиво ги МОЛЯ да престанат ...е няма и няма.
Майката все ми обяснява че й трябвало време да му обясни на малкият и лека полека да спре да тича newsm78.....май и аз трябва да се замисля за полицията,въпреки съмненията ми че те пък могат да направят нещо.
Аи това би означавало война между семействата,а поделяме една къща.

# 23
  • Мнения: 288
То и ние така отначало се опитахме да се разберем човешки,за да няма война между съседите,но той започна още повече.Бебка беше на 15дни,когато една сутрин усили музиките,чак легълцето й вибрираше.Аз съответно му направих забележка,той ми отговори да я преместя в друга стая и наду още повече.Не издържах и извиках полиция,те явно го скастриха(не съм чула какво са му казали ,понеже се  опитвах да я успокоя),но след известен период от време пак се почна и то умишлено :с  чукане по стената посред нощ,на обед,усилване и намаляне веднага,за да може ,ако извикам полиция да се оправдае нещо.Абе нямам думи,това е всекидневен тормоз smile3514 #2gunfire

# 24
Да споделя и нашия опит в борбата с дразнителите/съседите под нас/.

Бях пускала тема как да се оправим с шумни съседи.
Момичетата ме посъветваха да дайствам с полиция.
За нашия случай с две думи:силна музика и шум по всяко време на денонощието-няма разрешени -неразрешении часове за тях #2gunfire.
Така и незнаем колко човека обитават жилището.
След множество забележки от наша страна,накрая ми прикипя и написах жалба до полицията,която занесах на крак и обясних на полицаите за какво иде реч.

След множество проверки и привиквания в полицията на младежите чудото стана.
Музиката не дъни така както преди,укротиха се нещата.
Само се моля Praynig това да не е временно състояние.

Така,че мисля може да пробваш с жалба до полицията.
Не сме длъжни ,а и не бива да си хабим нервите за глупости.
Аз напълно те разбирам,защото бяхме подложени на същия тормоз.
Успех и стискам палци Peace

# 25
  • Мнения: 552
Аз също съм подавала жалба в полицията, но не за шум, а за системен тормоз и обида от една пенсионирана съседка. Непрекъснато намираше от какво да се оплаче, беше ми научила графика - кога тръгвам за работа, на каква кола се качвам, с каква кола се прибирам (естествено, със служебната  Mr. Green), звънеше на майка ми по телефона да се оплаче как съм й тропала като стъпвам по теракота и си набивам петите  hahaha....... абе простотии.
Вълшебната думичка при жалбите е "СИСТЕМНО" - ползвайте я, има страхотен резултат.
Вече цяла година си живея необезпокоявана  Grinning
Успех   bouquet

# 26
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Вземи едни слушалки или антифони и пусни на дечко хубава музика .... После поздрави съседа си с точно обратното на това, което харесва - аз препоръчвам старите албуми на Линкин Парк или Мерилин Менсън ! Ако на детенце не му е комфортно да слуша музика - просто го заведи за една вечер някъде на гости, но не забравяй да си оставиш уредбата на максимум усилена ! И да вика полиция пенсията няма кой да му отвори у вас  Mr. Green
Лекувай така няколко вечери ... За бонус му остави кучешки акота по изтривалката или я най-добре я запали, стопи му ключа за осветление на етажа и в асансьора, вземи черен спрей и му напиши на вратата интимно послание и най-доброто за което се сещам !!!!!!!!!!!!! - намери от онези старите бутилки за олио ( абе карай - става и в буркан от компот), напълни я с олио и му я засили на терасата или по джама - ако не получи инфаркт от тая терапия, имам още медикаменти  Mr. Green
Така де, какви полиции, какви жалби - действай в стил Денис Белята - винааааааги помага Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 376
Вземи едни слушалки или антифони и пусни на дечко хубава музика .... После поздрави съседа си с точно обратното на това, което харесва - аз препоръчвам старите албуми на Линкин Парк или Мерилин Менсън ! Ако на детенце не му е комфортно да слуша музика - просто го заведи за една вечер някъде на гости, но не забравяй да си оставиш уредбата на максимум усилена ! И да вика полиция пенсията няма кой да му отвори у вас  Mr. Green
Лекувай така няколко вечери ... За бонус му остави кучешки акота по изтривалката или я най-добре я запали, стопи му ключа за осветление на етажа и в асансьора, вземи черен спрей и му напиши на вратата интимно послание и най-доброто за което се сещам !!!!!!!!!!!!! - намери от онези старите бутилки за олио ( абе карай - става и в буркан от компот), напълни я с олио и му я засили на терасата или по джама - ако не получи инфаркт от тая терапия, имам още медикаменти  Mr. Green
Така де, какви полиции, какви жалби - действай в стил Денис Белята - винааааааги помага Simple Smile

 Joy Joy hahaha Joy Joy

Това ме кефи!!!

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Забравила си да споменеш и капване на каноконлит в ключалката Mr. Green

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Забравила си да споменеш и капване на каноконлит в ключалката Mr. Green

 Joy Joy даааа - не се бях сетила просто
Какво стана със съседа ?

Общи условия

Активация на акаунт