Моят АГ преглед в болница "Вита"

  • 17 041
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 498
Тези във ВИТА съвсем го обърнаха на печалбарство. Това просто е абсурдно за частна клиника. Аз затова спях да ходя там отдавна.
Щом си решила да си плащаш има къде-къде по-добри алтернативи от ВИТА и Кълвачева.

# 16
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тези във ВИТА съвсем го обърнаха на печалбарство. Това просто е абсурдно за частна клиника. Аз затова спях да ходя там отдавна.
Щом си решила да си плащаш има къде-къде по-добри алтернативи от ВИТА и Кълвачева.
Peace

# 17
  • Мнения: 2 829
Тези във ВИТА съвсем го обърнаха на печалбарство. Това просто е абсурдно за частна клиника. Аз затова спях да ходя там отдавна.
Щом си решила да си плащаш има къде-къде по-добри алтернативи от ВИТА и Кълвачева.
Peace


 Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 18
  • Мнения: 2 751
Аз пък там, където ходя (Шейново), винаги чакам. Обаче бременните не са с предимство.
Всяка си има час, бременна-небременна, влизаме една по една...
Винаги влизам много след часа си, защото м/увременно може да дойде НАИСТИНА спешен случай, или да се наложи д-рът да се качи в родилна зала (което се случва рядко по време на прием).
Не недоволствам, защото знам, че положението е такова и лекарят си заслужава чакането.
Но ми се струва, че във Вита прекаляват.
И аз съм ходила за детето и...ами не мога да кажа, че съм много доволна, както се пише по форумите  Thinking

# 19
  • Мнения: 215
Аз съвсем наскоро родих при д-р Кълвачева.
Отидох при нея на ЖК в 8 месец и заварих точно картинката, която описвате. бях със записан час отпреди седмици, чаках с часове и естествено се оплаках на Рецепцията. Когато докторката се появи от раждане попита кой е вдигал скандал на рецепцията (макар само да бях попитала, колко ще се наложи да чакам допълнително, защото съм на работа).

все пак бях чакала много, странното е, че след малко тя излезе от кабинета си и ме повика по име. когато ме прие се извини и се държа изключително приятно, професионално и предразполагащо. предполагам това беше причината, въпреки всичко да реша да и се доверя и да родя там.

по принцип бременните не са с предимство, но обикновено са за запис на тонове, който се извършва в отделна стаичка в кабинета, така че те реално не пререждат останалите пациенти. въпреки това чакането е убийствено- имаш време да прочетеш "Илиада". Sick

тъй като започнах да ходя късно на консултации там, беше поносимо, а и когато вече не бях на работа чакането не ме притесняваше.
С ръка на сърцето обаче мога да кажа, че отношението на тази жена към пациентите и е страхотно. Винаги отговаря на мобилния си телефон. Самата тя звъни и се интересува от състоянието ти. Докато лежах в болницата забелязах, че имаше вечери, когато идваше в стаята ми и след 22.00 часа.

Права си да се сърдиш за чакането - не е никак редно, но явно има и дефицит на лекари и реално "търсенето" превишава "предлагането" и се налага ние пациентите да правим някои компромиси Confused

# 20
Като чета постовете на постоянните пациенти на д-р Кълвачева донякъде разбирам защо търпят това отношение, но си мисля че по този начин порочната практика съвсем се "узаконява" и дори имам чувството, че някои жени дотолкова са свикнали, че дори го намират за редно! Thinking Но ако така се продължава и всеки си мълчи винаги ще си останем "задния двор на Европа", вкл. и в това отношение.

В същото време нека си представим следната ситуация: някоя от тези пациентки си остави детенце или възрастен родител на грижите на съсед или човек срещу заплащане, и отиде на среща с адвокат (напр.) в 11 часа, а адвокатът, който е жена, се появи в 14 часа и каже бях на преглед при д-р Кълвачева, моля, проявете разбиране, каквото аз проявих, защото имаше раждане и няколко бременни пациентки, дали тази жена ще направи компромис и ще погледне философски? Или в най- добрия случай в кантората я предупредят поради горната причина да дойде на следващия ден, т.е. пак да търси някой и да се моли да гледа детето? Много се съмнявам че тогава ще прояви такова разбиране! Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 2 079
Като чета постовете на постоянните пациенти на д-р Кълвачева донякъде разбирам защо търпят това отношение, но си мисля че по този начин порочната практика съвсем се "узаконява" и дори имам чувството, че някои жени дотолкова са свикнали, че дори го намират за редно! Thinking Но ако така се продължава и всеки си мълчи винаги ще си останем "задния двор на Европа", вкл. и в това отношение.

В същото време нека си представим следната ситуация: някоя от тези пациентки си остави детенце или възрастен родител на грижите на съсед или човек срещу заплащане, и отиде на среща с адвокат (напр.) в 11 часа, а адвокатът, който е жена, се появи в 14 часа и каже бях на преглед при д-р Кълвачева, моля, проявете разбиране, каквото аз проявих, защото имаше раждане и няколко бременни пациентки, дали тази жена ще направи компромис и ще погледне философски? Или в най- добрия случай в кантората я предупредят поради горната причина да дойде на следващия ден, т.е. пак да търси някой и да се моли да гледа детето? Много се съмнявам че тогава ще прояви такова разбиране! Naughty

Да, така може да изтървеш важен клиент, от който да ти зависи месечния доход. Аз те разбирам.
Но какво може да се направи?
Компромис с това да не идеш при най-добрия и да потърсиш алтернатива в не толкова добър,известен, зает и претрупан от пациенти специалист.
Д-р Кълваева да си има заместник или поне мед. сестра(асистент, помощник), който да поема някои пациенти, докато тя е изражда.
На рецепцията, когато си записваш за първи път час да преупреждават.
В определени моменти часовете да се дават през по-голям интервал, за да има по-голям шанс за "изчистване" на натрупалите се пациенти, а не за тяхното по-голямо натрупване.
Междудругото пациентите на следващия доктор, който е на смяна след д-р Кълвачева, получават в аванс натрупано закъснение, без да има вина.
Проблема на организацията и управлението на болницата, а не на д-р Кълвачева. Ако беше нения частен кабинет, тя щеше да си разпределя сама времето и да преценява по колко пациента да взима на смяна, предвиждайки и вероятните раждания/спешни случаи, които могат да се случат.

Интересно ми е какво са ти отговорили на твоето оплакване от ръководството на болницата?

ПП Последния път като отидох на преглед при нея, нямаше никой пред кабинета и влезнах буквално на секундата и дори задъхана от стъпалата.

# 22
Д-р Кълвачева сигурно е много добра, но чак пък най- добрата едва ли. newsm78 Тук съм чела препоръки и за други лекари като най- добрите, така че такова определение при всички случаи е субективно. А пък и опитът ме е научил че незаменими хора няма.

А от болницата нямам отговор, в противен случай, ако се бяха извинили или поне направили труда да измислят някакво обяснение сигурно не бих пуснала темата, за да не правя лоша реклама.

# 23
  • Мнения: 191
Като чета постовете на постоянните пациенти на д-р Кълвачева донякъде разбирам защо търпят това отношение, но си мисля че по този начин порочната практика съвсем се "узаконява" и дори имам чувството, че някои жени дотолкова са свикнали, че дори го намират за редно! Thinking Но ако така се продължава и всеки си мълчи винаги ще си останем "задния двор на Европа", вкл. и в това отношение.

В същото време нека си представим следната ситуация: някоя от тези пациентки си остави детенце или възрастен родител на грижите на съсед или човек срещу заплащане, и отиде на среща с адвокат (напр.) в 11 часа, а адвокатът, който е жена, се появи в 14 часа и каже бях на преглед при д-р Кълвачева, моля, проявете разбиране, каквото аз проявих, защото имаше раждане и няколко бременни пациентки, дали тази жена ще направи компромис и ще погледне философски? Или в най- добрия случай в кантората я предупредят поради горната причина да дойде на следващия ден, т.е. пак да търси някой и да се моли да гледа детето? Много се съмнявам че тогава ще прояви такова разбиране! Naughty

bibitka,

Бих искала да попитам колко пъти си ходила на лекар в предния двор на Европа. Защото аз съм ходила на много места, включително и във Великобритания, която е една от най-предните дворове в Европа. Ако говорим за чакане тук, там това ще ти се стори детска игра. За специалист човек се записва с месеци напред, а пред кабинетаможе да чака и 12 часа за преглед.  Частните клиники не правят голямо изключение, кто се има в пред вид, че повечето от лекарите в тях работят в държавните болници и много умело насочват клиентие си към частното здравеопазване - за да не чакат толкова.
Др. Кълвачева е изключително възпитан и любезен човек и предполагам, че постъпката и е проиктувана от нещо, вероятно умора и претоварване. На всеки се случва. А ситуацията която описваш може и да не се случи - като виждаш, че не можеш да бъдеш прегледана навреме, откажи се и намери друг лекар, който да те приеме в точно определения час. Във ВИТА винаги има по 2ма гинеколози, само че пред кабинета на другия няма никой. А има и много други клиники и кабинети. Това му е хубавото на пазарната икономика - дава възможности за избор.

# 24
Имам близки в Бон, Берлин, Берн и Лозана. Като съм разпитвала, много се учудват на това чакане, а не ходят само в частни кабинети. Специално за Швейцария сме обсъждали, че няма преглед през 15 мин. и пациенти без записан час, освен супер спешни. Освен това никой досега не ми е споделял да е чакал няколко часа и накрая лекарят да изчезне. Ще разпитам и позната която си прави гинекологична операция в Белгия в държавна болница, беше във възторг, но беше преди време и специално за чакане не съм я питала.
Написаното от жените дотук ме увери в едно: че това е практика във Вита, те знаят за проблема и определено не им пука. При всички случаи аз се насочвам към друг гинеколог, който не води ЖК, както ме посъветваха по- горе. Но това не значи, че трябва да си мълча за порочната практика с часовете! Ако някой го устройва- да си мълчи, мен- не ме устройва!

# 25
  • Мнения: 4 555
Хайде, хайде, неприятна ситуация да, но чак пък унизителна!

Цитат
Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди!
Правилно ти е казала. Сега ти се струва, че светът се върти около теб и работата ти, но след време наистина ще разбереш, че има и по-важни неща.
Peace
Точно нещо такова смятах да кажа (но с доста по-остър тон), само че си ме изпреварила.

# 26
А дотогава семейството ми минава на издръжка на "Вита" или мама и тате? newsm78 Grinning

Лилита, а нали се сещате, че тя нямаше как да знае дали имам деца или не, дали не съм за преглед за бременност и т.н.  Така че за мен такава реплика е просто нещо да се каже. Да не говорим, че жената която си тръгна заедно с мен беше към 45 годишна и в нейния случай тази забележка си беше направо неуместна /не че не е възможно, но според мен е неуместна!/.  Но това не съм го коментирала тнито на рецепцията, нито в писмото до управителя, защото все пак не става дума за мен.

# 27
  • София
  • Мнения: 537
За всеки на даден етап от живота му са важни различни неща и трябва това да се уважава. Майчинството не ни прави автоматично по-важни от останалите. Аз съм и настояща, и бъдеща мама, имам и натоварена професия и хич не ме радва някой да разполага с времето ми, без да ме пита. Особено ако е било предотвратимо. Както според разказа е било.

Сега, като има раждане или спешен пациент, аз не вярвам да има нормален човек, който няма да прояви разбиране, ама пък всички напреднали бременни да минават с предимство, пред АГ кабинет, където потокът им не секва - е това тотално оплита програмите на всички останали и не го намирам за честно. Още повече, като си очевидно бременна, нито ти е толкова лошо като в първите месеци, нито в работата ще ти се карат, щото си била на преглед. Т.е. няма причина да не си изчакаш реда, освен ако наистина не си спешен случай. А и ако дойдеш навреме, ще чакаш макс половин час, щото няма да са минали още 10 бременни без ред и да се е оплел графика. Според мен, в ранна бременност или ако си кърмачка с малко бебе, има много по-голяма нужда да минеш с предимство, отколкото ако си в напреднала бременност. Ако тези жени могат да чакат, защо другите да пререждат?

В тази ситуация, ако лекарката бе предупредила бибитка за вероятността да не я приеме, нямаше да има никаква драма. Разбира се, по-големият проблем си е организацията в самата болница, ама това пък е още по-голяма тема, която хич не ми се зачеква.

# 28
  • Мнения: 168

Бременни,  небременни – все чакаме.

Точно се бях насочила да ходя във Вита, за да си уреждам раждането.. явно няма да е там..Колкото и да се въоръжавам с търпение – не става така.

Онзи ден чаках пред един кабинет 2 часа за преглед (прием в частна клиника Малинов). Ми какво да ви кажа – чудех  дали да не си тръгна, защото не знаех изобщо дали ще ме приемат. На втория час ме извикаха – добре, че не си тръгнах. Това е най-кофтито чакаш – изчаква ти се чакалото и не знаеш дали ще влезеш.

Според мен е въпрос на организация и гъвкавост. Но понеже всички доктори предпочитат да си напълнят списъка, без значение дали пациента е съгласен да чака 3 седмици за дата и после още половин ден, за да влезе, затова е така.
Да признавам им – големи светила са някои доктори, обаче и ние имаме живот, ангажименти и програми.

Подкрепям бибитка, защото това отношение към пациентите е обидно и неуместно, независимо дали сме бременни или не. Ами като няма свободни часове – да не ме записват. И да не ми дават един и същи час с още 5 жени.
А ако лекаря има спешен случай – то това може да стане ясно веднага и да се съобщи.

Въобще – лошо ми става вече, като трябва да ходя на ЖК независимо платена или безплатна. Явно чакането е част от прегледа.

Ако някой знае ЧАСТНА клиника в която, часовете се спазват – моля да сподели!

# 29
  • Мнения: 1 369
Преди 2 години ходех при Др.Коларов. Може би наистина е много добър. За мен се оказа недостъпен. Винаги съм го чакала с часове, когато имам записан час. И в Майчин дом,и в частния кабинет- беше в една клиника срещу арката на медицинаска академия,не знам съществува ли още или се премести в болницата на Мазнейкова. Докторът ми беше много симпатичен, съдейства ми да си направя всички изследвания,необходими за установяване причината за стерилитет. В началото беше лесно,понеже можех да планирам нещата отдалеч- записвам си час и освобождавам деня от други ангажименти. Накрая не ми установи проблем и реши да ми прави стимулации. На който е минал по този път му е ясно как се прави фоликулометрията- няколко последователни дни на определен ден от цикъла. Е да,ама когато ми дойде цикъла и се обадя за час,вече свободни няма. Трябва да ходя без час. Последният път,когато се опитах да стигна до него,застанах пред вратата му в 10ч сутринта/когато му започва приемното време/. Той дойде към 11,30!!!???!!! Вкара няколко бременни с него. В 13,30 още чаках,но нямаше как да остана. Трябваше да съм на работа в 14ч,аз също работя с хора и имах записани часове. Тръгнах си със сълзи... Защото беше пропуснат месец-следваше уикенд, в който той не работи. Имаше ли или нямаше фоликули-на кого му пука,освен на мен... На всичко отгоре,когато доктори приемат и бременни и жени,борещи стерилитет, още повече ти става мъчно,че бременните влизат с предимство,а ти,която толкова много искаш да забременееш,а не можеш, стоиш мирно и чинно пред вратата и накрая си тръгваш?? Повече не отидох при него. Защото не можех да си позволя да загубя още един месец,когато пиеш хормони живота ти не е хич приятен...
 Специално във Вита съм ходила също,когато тъкмо се нанесе в новата сграда. При друга докторка. Описаната картинка ми е позната. Макар,че тогава все още не беше придобила чак такива измерения.
Общо взето съм с впечатлението,че при който и гинеколог да ходиш,винаги се чака. За редовен преглед винаги си записвам час следобяд,след работа. Ако обаче ми се наложи извънредно...не знам. Разбирам,че колкото по-добър е един лекар,по-търсен става и се чака. И за себе си бих предпочела истински добрия специалист,загубено време и точна диагноза, вместо обратното. И на тях не им е лесно. Не знам какво може да се направи за организацията,но съм сигурна,че каквото и да стане,винаги ще има недоволни. В момента дори не знам на чия страна заставам. Защото съм наясно и с двете страни. Полудявам,когато имам час,а чакам 2-3 часа след него. Но и знам какво е да си от другата страна. Работата с хора не можеш да сложиш в рамки и да кажеш точно колко време ще ти отнеме. Може във всеки момент да се появи спешен случай,който да се наложи да превари чакащия/ Но на следващия ден може чакащия да бъде спешен и да превари някой друг. Просто трябва да гледаме и двете страни ... И да направим избора си... Аз тогава избрах. Не знам за добро или за зло. Знам ли какво щеше да се случи,ако чинно си бях чакала и зарязала работата??? Може би нямаше да го сменя и нямаше да намеря докторката,благодарение на която забременях,и благодарение на която загубих бебето си в 9я месец?  Неведоми са пътищата...

Общи условия

Активация на акаунт