бебе и куче?

  • 18 725
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Племеницата ми расте с куче и коте - просто не влизат в нейната стая докато е малка.
Моето куче остана при нашите - просто стечение на обстоятелствата,  но често ходя да си ги виждам. Като се роди бебка пак ще ходим.
Кучето с течение на времето става член на семейството и ми е странно, че някой се чуди дали да го махне - пък и какво значи да го махне - да го даде на някой или да го пусне някъде....

Всяко дете трябва да си има куче.   animal037

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм против ... освен ако кучето не го разхождате в първите 6 месеца.... защото кучетата внасят вкъщи много мърсотия  ... не защото са мръсни, а защото се пъхат навсякъде и душат и ближат всичко ...вкл. и дупетата на улични кучета ...иначе не съм сигурна , че предизвикват алергии, по- скоро предпазват от такива

# 17
  • София
  • Мнения: 3 688
аз съм против гледането на куче и бебе заедно.Все си мисля че колкото и да чистиш и пазиш неможе да не попадат косми при бебето.Пък и ако сте в апартамент кой ще разхожда домашния любимец когато ти неможеш да излизаш с бебето?

# 18
  • Мнения: 296
Ние си гледаме бебе и куче Laughing. От както е топло кучето е отвън, но цяла зима си беше вътре при нас и бебето. Когато е обезпаразитено и ваксинирано мисля, че няма проблем. Аз го имам от 10 години и просто не мога да си представя да се разделя с него. По време на бременността ми другото ми куче почина и много тежко го преживях Tired. Но всеки човек е различен, който не държи много на животното много ясно, че ще го махне.

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 23:14 от meril

# 19
  • Мнения: 3 069
Не мисля, че удачно да се гледа каквото и да е домашно животно при бебе.
Ще ти дам пример с по-големия син....започна да прави пристъпи още от двумесечно бебе.Непрекъснато ходене и лежане по болниците.Все ни питаха имате ли котка или куче и аз им казвах НЕ.В крайна сметка се намери един свестен лекар който се сети да пита за всякакви домашни любимци и му казах за аквариума с рибките.
Оказа се, че водата която се изпарява от аквариума е пълна с бактерии и микроорганизми и от това е имало алергия детето ми.
Очакавай и неочакваното, когато става дума за подобно съжителство!

# 20
  • Мнения: 2 657
Категори4но НЕ Peace
имах домашни любимци,но след като разбрах 4е съм бременна едното ку4е го дадох,а другото понеже беше много зло го пуснах в една гора...

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз съм твърдо против. Обичам кучета, но мястото им е на двора.
Пък и с косми които хвърчат на всякъде - не благодаря  Stop
Имах много малък сладък шпиц преди години, колкото и много да чистех, пак си миришеше на куче, скубеше се ужасно много.

# 22
  • Мнения: 1 008
Аз съм ЗА! Ние нямаме куче, но при майка ми има и изобщо не се притеснявам от това! Бебетата не мога да се гледат в саксии, че да не развиват алергии... То въздуха е отровен, та ако опре от всичко да ги предпазваме... Не съм привърженик на прекаленото изнежване... Аз откакто се помня вкъщи винаги е имало куче или коте... Влияе положително - разтоварва и ти се отблагодарява с огромна любов! не мога да си представя да си изхвърля животинчето   Sad само в краен случай ако наистина се установи че влияе зле на детето.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Имам куче и без основателна причина не бих се разделила с него. За мен това е безотговорно, защо сте си взимали куче или коте, като не одобрявате животни и бебета на едно място  newsm78 -

# 24
  • Мнения: 804
И аз съм изправена пред същата дилема, но вече направих своя избор - ще задържа кучето (ротвайлер). Относно алергиите, ще посъветвам всички, които се интересуват да потърсят броя на National Geographik от миналата година за алергиите. Точно там прочетох колко процента е по-малко вероятността дете да има алергии ако гледате в хола си крава. Обяснението е на принципа, че с колкото повече алергени се сблъска бебето, толкова повече намалява вероятността да развие алергия към нещо по-късно.
А ако имате и по-голямо дете, което е свикнало с кучето, помислете то как ще реагира ако махнете любимото животно и на негово място "натресете" ревящо бебе, което ви обсебва цялото внимание. Това ще е предпоставка да засилите негативните чувства на каката/баткото към новия член на семейството.
За мен най-важно е кучето да не прояви ревност към бебето, защото на същата минута ще изчезне от дома ми (кучето разбира се). А ако се появи друг проблем винаги може да се махне кучето, но да се изпада в истерия предварително е малко излишно. УСПЕХ!

# 25
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че да  Hug
Ако всички махаха кучетата си след появата на бебе...  Rolling Eyes
Няма никакъв, ама никакъв проблем. Не е нужно първите дни да му се навира в лицето кучето, но след това ги запознай, всичко ще е наред  Peace

# 26
  • Мнения: 1 008
madchen  Peace
Ние сме страшно очаровани от нашето куче! Мислихме, че ще ревнува, особено майка ми, защото е свикнала с нея и много я пази. Нищо подобно - животинките са много умни! Сега пази и бебето, като и се скараме се отдръпва. А по принцип кучето ни е много своенравно. разбрала е че това е нов човек, но от нашето семейство и го приема съвсем нормално!

# 27
  • Мнения: 498
Абе стига с тия алергии бе хора.Не искам някой да ми се обиди ама това ви се е превърнало в мания бе!Алергии към всичко.Аиде стига бе вие как сте гледани?!В инкубатор? Shocked Аз съм отгледана с две кучета ОТ БЕБЕ!Булонки!С мнооого косми.Не съм алергична към абсолютно нищо!Брат ми е отгледан с каракачанка и е здрав мъж!СЕга със син вече с мъжа ми ще си вземем куче.Колкото по-рано се сблъска едно бебе или дете с куче коте разходки и т.н. толкова по-здрава му е имунната система!Дръж си кучето,мила и хич не се притеснявай! Hug

# 28
  • Мнения: 219
Аз имам 2 даже.Независимо от всичко и двете са част от семейството ми.С едно дете съм и чакаме второ.
Не разбирам как може до вчера да гледаш животно и после да "го пуснеш в гората".Нямам думи...
Защо ги взимате бе хора,гледате ги и ги захвърляте като ненужни вещи после без да се съобразявате че и те са жви същества...
Ми и питбула ми е агресивен и то слабо казано към мъжки кучета но си го обичам като мое дете и никога няма да се разделя с него или с другото.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 603
.................................а другото понеже беше много зло го пуснах в една гора...

Ееее,  не вярвах, че чак такива хора има  #Crazy #Crazy #Crazy.
Пълен потрес.
После защо имало бездомни кучета и хапели, и серяли в детските площадки....и все някой ни е виновен за нещо...
Друг въпрос е как може да гледаш нешо и после да решиш да го изгониш......

Общи условия

Активация на акаунт