бебе и куче?

  • 18 799
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 209


Е това вече е пълна глупост!
Когато отгледаш едно куче,тогава ела да ми говориш кое е глупост и кое не.Кучетата не са като котките.Котките се привързват предимно към дома,а кучетата към стопанина си.Имахме куче на село при баба.Тя почина и нямаше какво да го правим...имахме вече и кучето в апартамента.Дадохме го на една съседка и всеки път,когато си ходехме на село го взимахме при нас...давахме храна....гледахме да облекчим жената и кученцето максимално.След 3 месеца кученцето ни умря. CryНикога не бих допуснала повторна такава грешка.Сега кучето ми....апартаментското....е на 11 години.Гледаме го заедно с бебката ,откакто се е родила.Не бих причинила такова страдание на още една душичка.Всеки трябва да поеме отговорността си.
все пак си мисля, че ти бъркат приоритетите в главата, извинявай ако е грубо!детето си е дете!остави тия теории, кой какво ,ако бил отгледал!отгледала съм и куче и котки, но въпреки привързаността ми никога не бих поставила здравето на детето ми в риск!интересно ми е ако детето ти, недай си боже, развие някоя алергия, тогава какво ще мислиш за страданието на детската душичка!! newsm78

# 91
  • Мнения: 209

Моите наблюдения са такива, че децата израснали с животни по-рядко стардат от алергии.
очевидно твоите наблюдения не съвпадат със здравните статистики! Mr. Green

# 92
  • Мнения: 209
може констатацията ми да подразни много хора, но забелазвам, че най-големите фенове на съжителството в апартамент между куче и бебе в тази тема са основно от столицата!какво ви става, бе хора?толкова ли ви липсва  природата, че държите задължително да я набутате, посредством някаква невинна животинка, в апартамент два на два!не я разбирам тая страст към кучетата??

# 93
  • Мнения: 105
Дцата ми растат в съжителство с една стара малка и злобна ку4ка и мога само да кажа горкото животин4е, все се 4уди къде да скрие от тях. Проблемът при нас идва 4е вси4ки са много ревниви по отношение на вниманието оказано им от баба и горката кучка естествено се нарежда на последно място, като само преди години е била на първо. Ест това е заварено положение при мен, но не ми пре4и само понякога е доста шумна а дреб трябва да спи ooooh!

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Ако някой си търси причина да изхвърли животинката си- това е много удобен случай. Имаш си извинение и спиш спокойно след като си изритал едно същество, което е разчитало на теб! Истината в повечето случаи е че те мързи да му чистиш, а и кучето вече не е така атрактивно- вече не е онова малко сладко кутре   animal037  

# 95
  • Мнения: 6 362
MamaZhana - не си права. Правилно е това, което пишат 7of9 и _venera - има вече много изследвания и статии, имаше и един цял брой на National Geographic посветен на алергиите. Доказано е вече абсолютно еднозначно, че ранното съжителство с животни намалява риска от развитие на алергии. Доказано е, че и освен останалите фактори - замърсен въздух и т.н., липсата на контакт с животни в градовете и е една от причините за повече проявени алергии, отколкото на село. Много по-често се развиват алергии децата, които се отглеждат в изкуствено стерилна среда.

Стига животното куче/котка да се обезпаразитява редовно вътрешно и външно и естествено да се има предвид нрава на животното, както и да се спазват елементарни хигиенни навици, то няма никакъв риск за здравето на бебето.

Извън статистиките.
Аз бях отгледана под похлупак. Страдах от астма и алергии към всичко. Издувах се като балон и се задушавах само, ако някъде беше минала котка, камо ли ако имам контакт. От кучета също имах алергия. Започнах да преодолявам алергиите след като порастнах достатъчно, омъжих се и излезнах от вкъщи. Започнах тенденциозно да се сблъсквам с алергените. В началото беше трудно, постепенно организмът ми започна да привиква и започна да приема нормално все повече алергени. Неща, които преди бяха немислими сега са факт - мога да спя с вълнено одеяло без да се задуша, в момента гледам (в къща, но две от кучетата са домашни и спят вътре) три кучета и две котки.
Знам, че това звучи абсурдно, особено за голяма част от лекарите, но е факт и съм убедена, че на късна възраст израстнах алергиите именно заради това, че на организма ми му се наложи да изгради правилен имунитет. Не твърдя, че при вече проявила се алергия това е правилната стратегия и надали бих имала смелостта да я приложа върху децата си, но съм убедена в най-новите изследвания доказващи точно тази връзка между животните, алергиите и проявленията им, а именно - че по-ранният сблъсък на организма с алергени предразполага правилна реакция на имунната система, а не проява на алергия.
Децата ми, въпреки че се водят фамилно обременени с алергия, отраснаха от раждането си с куче вкъщи (в апартамента) и не са развили алергии.

Всеки, разбира се, е свободен да направи правилния според него избор, но това, че за някой е абсурдно съжителството с животно, не дава право да се отричат вече доказани факти и световни изследвания.

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
може констатацията ми да подразни много хора, но забелазвам, че най-големите фенове на съжителството в апартамент между куче и бебе в тази тема са основно от столицата!какво ви става, бе хора?толкова ли ви липсва  природата, че държите задължително да я набутате, посредством някаква невинна животинка, в апартамент два на два!не я разбирам тая страст към кучетата??
doh  Що ги държите горките кучета в апартаментите- я бързо да ги изпратите на вън да тичат на воля  #2gunfire
все пак си мисля, че ти бъркат приоритетите в главата, извинявай ако е грубо!детето си е дете!остави тия теории, кой какво ,ако бил отгледал!отгледала съм и куче и котки, но въпреки привързаността ми никога не бих поставила здравето на детето ми в риск!интересно ми е ако детето ти, недай си боже, развие някоя алергия, тогава какво ще мислиш за страданието на детската душичка!! newsm78
Само се чудя какво стана с тези котки и кучето, когато се появи бебето ти  Thinking

# 97
  • Мнения: 6 362
Позволих си да потърся в Гугъл. Ето линк към една от статиите (на английски е)

http://www.cbsnews.com/stories/2002/08/27/earlyshow/health/healt … /main519978.shtml

С няколко думи - в статията става дума точно за това, как до скоро се е приемало, че съжителството на деца с животни обуславя развитието на алергии, но все повече изследвания доказват точно обратното, а именно, че израстването на детето с животни значително намалява риска от развитие на алергии и то не само към животни, а и към полени и друг тип алергии.

# 98
  • Мнения: 27 524
Хората, които не обичат животните, няма да си променят мнението и отношението независимо с какви статии ги затрупате  Wink

# 99
  • Мнения: 2 222
Ок,нека детето да живее с куче,няма лошо,но тук говорим за БЕБЕ!За всяко нещо си има време(визирам купуването на куче).
А идеята дъщеря ми всеки ден да си похапва косми от пода,за да "свиква с околната среда"ми звучи абсурдно!
Всеки сам си преценява кое е допустимо и кое абсурдно в отглеждането на собственото си дете. НО едва ли едно БЕБЕ може да  "си похапва косми от пода"!
естествено, че може!или смяташ, че като започнат да пълзят вече не са бебета?! Mr. Green
Не става въпрос, че вече на са бебета, но не са НОВОРОДЕНИ. На 6-7 месеца вече са си ХОРА  Mr. Green
Нали трябва да изграждат имунитет? То щом до възраст 6-7 месеца е живяло с животното какъв е пробела да му пипа космите по земята?!?!?!
Темата прерасна в един ужесточен спор...
А пък аз нещо нямам желание да споря. Всеки сам си решава кое е добро за детето му и кое не.  Peace

Хората, които не обичат животните, няма да си променят мнението и отношението независимо с какви статии ги затрупате  Wink
Напълно си права!   bouquet

# 100
  • Мнения: 617
Здравей.Аз лично съм против това да се гледа куче при положение,че в къщата има новородено.Съжалявам,но аз не бих го допуснала,обаче в същото време е и доста кофти,защото сте свикнали с кучето.Като най-приемливо бих ти предложила ако имате възможност временно да го оставите при някой близък докато все още нероденото бебче навърши годинка.Пожелавам ти лека бременност и раждане и дано съм ти била полезна.  bouquet  bouquet  bouquet

 И аз съм на същото мнение. По добре да вземеш мерки преди да се случи нещо за което можеш да съжеляваш после.

# 101
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Здравей,
Имам две деца - на 3 год., и бебе на 4 месеца. Grinning Имам и ку4е,булонка на 6 год,тоест тя е каката. И двете си деца родих и  отглеждам с постоянното присъствие на "каката" Mr. Green Така е , понякога има косми, но идеалната хигиена,васкините,обезпаразитяването,вси4ко това спира нежелателните ефекти.
Никога,нито за миг не си помислих да я дам за "времено",да я махна.Никога. толкова много я оби4ам,и винаги казвам,4е имам 3 деца Mr. Green Относно алергиите,никое дете не е застраховано, а ли4ната ми статистика показва,4е познатите ми деца с алергии,нямат ку4е в къщата.....

Така 4е , не го прави,ако наистина оби4аш това животин4е,ако е 4аст от живота на семейството ти, ако се разпределите правилно,вси4ки ще бъдете щастливи. А децата трябва да растат с животни,за да могат да възпитават любовта си към тях и правилното отношение,а не да подритват ку4етата,които после ги хапят,и видите ли ку4етата лоши/а никой не се замисля,4е това дете е възпитано да мрази/

Успешно раждане и съм сигурна,4е ще вземеш най-правилното решение за вси4ки Grinning Grinning Grinning

# 102
  • Мнения: 2
Аз съм бременна в 7 месец,и гледам куче немска овчарка,не бих се разделила с нея .Имам голяма дъщеря на 16 години,тя също ми е отгледана с куче,не сам имала никакви проблеми с нея.Децата трябва да се възпитават да обичат животните.относно алергиите аз съм от Бургас,Тук всяко 3
 дете има алергия и тя определено не е от домашни любимци а от въздуха който дишаме,затова че не лишавайте детето .семейството и животинчето от обич

# 103
  • Мнения: 195
Здравей,

аз съм бременна в 8 месец и от 4 месеца си имаме страхотен дакел вкъщи. Имам дъщеря на 7 години, която страшно мнго искаше да си има куче. До сега не ми беше ясно, кога да си го вземем като сме на работа всички и по цял ден няма никой вкъщи. В 4 месец започнаха контракции и болки и си останах вкъщи и до сега съм у дома. Реших, че това е момента да си вземем куче и докато се роди бебенце да го научим на хигиенни навици. Още нещо дъщеря ми има алергия от както се е родила, много диагнози и много главоболия съм преживяла. Бяха ми забранили да вкарвам животни в къщи, но аз реших, че това е начина да и помогна като и вкарам дразнители. Първо и взех рибка в стаята и до месец нещата се оправиха в началото се обрина пих ме малко лекарства и явно организма и свикна. След това си взех ме куче, беше страшно, получи обрив и сърбеш, но устоях на напрежението и сега тя е добре, не се обрива не я сърби само е много щастлива. Явно с алергиите трябва да се борим като вървим срещу тях.

Смятам, че ако се спазва добра хигиена вкъщи едно куче не би навредило на никого, а напротив само може да ни направи по-щастриви и по-добри. Не мисля че стерилната среда за едно бебе е най-добрия вариант за него може би тогава даваме зелена светлина на алергиите. Поне при мен беше така първия път затова сега ще опитам по-свободен режим на живот.

Това е от мен дано да съм била полезна.

# 104
  • Мнения: 1 817
Хората, които не обичат животните, няма да си променят мнението и отношението независимо с какви статии ги затрупате  Wink

Вече си дадох отговор защо така отговаряш, та ти просто не обичаш животните!!!
значи си пристрастна, а не говориш от собствен опит.
Аз каквото съм писала съм почерпила от опита си- и в теми, които не съм компетентна не се вкючвам... Wink

Общи условия

Активация на акаунт