за киселото мляко

  • 2 647
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И аз се впечатлих от този съвет, затова го и споделям. До колкото разбрах, антибиотика унищожавал някаква бактерия в стомаха, което е и причина да получим разстройство, а в киселото млякото тази бактерия я имало  Thinking

Вярно е. Интересно ми е, че не сте го чували, от дете винаги са ми давали антибиотиците с кисело мляко. Вече има и лекарства, които съдържат тези бактерии и се препоръчва да се приемат по време на лечението с антибиотици.

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това с антибиотиците  и киселото мляко си е традиция от как се помня, тука съм срещнала подобно приемане! даже  сега знам, 4е се пие и някакво лекарство с  мле4на киселина(или бактерии) за регулиране средата в стомаха!гъби4ките след антибиотик се избягват именно така.

# 17
  • Мнения: 7 837
Давам органик.
Отдавна съм забравила вкуса на бг киселото мляко, но пък Данон има и тук. Не намирам огромна разлика.

# 18
  • MUC
  • Мнения: 297
Между другото в Германия, в магазините на Лидл има кисело мляко точно с българската бактерия. Поне така пише на кофичката де  Rolling Eyes Струва 40 цента половин кило и много ми допада на вкус.

# 19
  • Мнения: 907
Между другото в Германия, в магазините на Лидл има кисело мляко точно с българската бактерия. Поне така пише на кофичката де  Rolling Eyes Струва 40 цента половин кило и много ми допада на вкус.

Да,и аз съм опитвала от това, хареса ми,но не мога да си го купувам редовно.

Казват, че използват бифидус и др. бактерии тъй като хората тyk предпочитали по-некиселия им вкус. БГ бактерия в съчетание с другата (забравих и името) предизвиква реакция на окиселяване на млякото, затова нашето е и по-кисело. Интересно ми е обаче дали и другите бактерии са толкова полезни като нашите. Иначе за вкуса може всякакси да се докара, като съдържание много такива псевдомлека не съдържат никакви култури - само сметана, ароми и пълнители разни.

Тук при разстройство забраняват всякакви млечни продукти, кисело мляко също, дори да не дават антибиотик.  Rolling Eyes

# 20
  • MUC
  • Мнения: 297
Моят приятел имаше сериозни проблеми със стомаха, причинени от дълго лечение с антибиотик. Само и единствено кисело мляко можеше да яде от млечните продукти. Не му бяха обяснили защо, но и когато друг път е взимал антибиотици, непозволяващи употребата на млечни продукти (не всички АБ са такива мисля), киселото мляко му беше разрешено.

# 21
  • Мнения: 434
Аз купувам от турските магазини или Българско кисело мляко от търговските вериги. Не ми се струват химизирани.
Не знам къде си, за да ти кажа къде да търсиш.

# 22
  • Мнения: 1 783
Антибиотиците убиват полезните бактерии в стомаха и затова е по-добре да се пият с кисело мляко

Ние купуваме на данон, защото е най-евтино  Simple Smile, иначе един път купих едно на което пишеше Българско Кисело Мляко, и наистина беше чудесно, но повече не го видях в магазина. Важното е да пише че има живи бактерии. Ние освен това даваме като добавка в храната само бактериите, защото уж подпомагали имунната система.

Американците само подсладено кисело мляко ядат, което е пълно с какви ли не захари и други боклуци, затова избягвам да го давам на детето, а той умира за кисело мляко

# 23
  • Мнения: 1 909
Давам и на двамата кисело мляко още от съвсем малки и те много обичат. Когато не искат нищо друго да ядат, на кисело мляко никога не отказват.

След усилено пробване на всички възможни киселите млека тук (включително има едно, което твърди, че е с български вкус - нищо общо!) , най-близко ми се струва натуралното на Данон, или въобще всякакво натурално с Бифидус.

Ако не бяха свекърите да научат сина ми да подслажда млякото, и до днес сигурно щеше да си го яде неподсладено.  #Cussing out

Пробвала съм и да подквасвам, но става само около един месец и след това вече не е същото - явно бактериите не издържат.

# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
купувам  лидълско кисело мляко с нашата си бактерия.
вкусно е.

# 25
  • Мнения: 3 521
Между другото в Германия, в магазините на Лидл има кисело мляко точно с българската бактерия. Поне така пише на кофичката де  Rolling Eyes Струва 40 цента половин кило и много ми допада на вкус.

И в други супермаркети го има Wink.
Има и едно, на което си пише Булгаришер йогурт, малки кофички са, цена 38 цента, натурално, съвсем като нашето е. Peace

# 26
  • Мнения: 2 292
zа подсладените и плодовите zнам, че има много сметана вътре, не са много кисело мляко, а някаква сметанова смеска ... кисело мляко давам, прясно също, но още го пие првсното само с биберон  Rolling Eyes

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
това с антибиотиците  и киселото мляко си е традиция от как се помня, тука съм срещнала подобно приемане! даже  сега знам, 4е се пие и някакво лекарство с  мле4на киселина(или бактерии) за регулиране средата в стомаха!гъби4ките след антибиотик се избягват именно така.

то даже не е лекарство, заЩото е съвсем натурално. буквално преведено са "мле4ни ферменти" и съдържат полезни за организма бактерии. винаги се дават, когато се предписва АБ, който униЩова естествената стомаШна флора, а съЩо и вагиналната Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 909
Може ли някой да ми каже, каква марка са тези Лидълски млека с български бактерии?

 newsm78

# 29
здравейте мами, давате ли на вашите деца кисело мляко ,какъв е вкуса му в другите държави? как мислите , дали е химия или... ( то пък и българското вече е химия,като изключим домашно приготвеното)

давам, много му харесва
тук има всякакви
на хлапето давам натурално пълномаслено, т.е. без плодове и без захар
ако не се лъжа, някъде към 7, 8 месец се появява в схемата за захранване 

Общи условия

Активация на акаунт