Синът ми ми изкара акъла

  • 3 027
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Ох, майчета, юнака, за когото разказвам, е вече на 18 години, та тая история отдавна не си я бях припомняла, а сега си я върнах с такава сила в съзнанието, че - няма да повярвате! - имахме за десерт сладолед, аз го извадих от камерата и го подгрях в микровълновата печка!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Представям си как си се изплашила... ooooh!
И на мен това е един от големите ми страхове  Rolling Eyes
С Калина сме имали няколко инцидента /макар и от съвсем друг характер/ като сме я оставяли сама в стая и то буквално за минути... Sad Затова съм постоянно нащрек и винаги, когато отиде до някоя друга стая я наглеждам. Даже и на майка ми, която я гледа в момента постоянно й напомням. 
Господ да ги пази, защото ние не сме в състояние да ги опазим от всичко  Praynig

# 17
  • Мнения: 155
Стреса е огромен....Големият ми син обичаше да се прави на Батман и два пъти зад гърба ми си слага столчето на тераста и  и качил се на него ми вика-Мамооо сега ще полетя!
Да ни ви казвам как съм скачала от мивката до терасата....След вторият опит да скача сложихме райбер горе на вратата и се отваряше само когато той не е в стаята.Сега като си помисля тогава живеехме на втория етаж,а сега сме на 6.Как ще обезопасяваме още си нямам на идея,но скоро ще трябва да го направим,че бебо ако се метне на батко си,още след няколко месеца ще започна да треперя...

# 18
  • Мнения: 2 732
Ох, и на мен това ми е голям страх, дано на никое дете не се случва това, което майките мислим!!!

ЗА ПВЦ дограма има някакви стопери или нещо подобно , защити за деца!
Ако някой има такива стопери ,моля да сподели . Praynig
По темата и мен много ме е страх

# 19
  • Мнения: 1 470
     Ние нарочно преди години,сложихме мрежа вместо дървен парапет на нашият балкон-в къща сме...И двамата ми големи сина ги опазихме така,но малкият как се е научил да си завира пръстчетата на крачетата в мрежата,и се катери...Та и аз един ден така,го виждам висящ над пърапета,и не смея да мръдна,да не го пък стресна...Между другото това беше миналото лято,значи е бил към годинка,още не ходеше,но вече се катереше...Е хванах го де...И сега внимавам да не излиза сам!Пък друг един ден,несъобразително бях подпряла суишилнята сгъната на парапета,и познайте,нашият веднага се опита да се възползва...Така че наистина трябва страшно много да се внимава!

# 20
  • Мнения: 2 531
Ние живеем на 3-ти етаж! Един ден когато сина ми беше още малък и нямах изградени предпазни навици чувам мъжа ми вика от вън бързо да излезна... а то - сина ми се качил на един стол на терасата и се навел с протегнати надолу ръце и вика на баща си - " тате- тате" .... а таткото стои с разперени ръце отдолу, готов за включване и ме вика да го прибера.
Имаме още една случка, когато се беше покатерил на масата на терасата и надничаше надолу  ...
Сега вратата към терасата ми е винаги затворена и само дете не оставям там!

# 21
  • Мнения: 94
Ужас! Направо ми призля!

Как се обезопасява ПВЦ дограма?

Продават се специални ключалки за нея - много са ефикасни, блокират въртенето на дръжката така че може да стои и отворен под наклон но не може да се отваря. преди 2 години когато сменяхме дограмата се предлагаха само немски и струваха около 25 лева, но преди месец чух от позната че има и български за около 7

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Задължително измисли нещо за да не може да отваря сам прозорците. Или сложете рамки с мрежа против комари...
И ние имахме подобен случай... аз на терасата на кухнята виждам как Сиси ми маха от прозореца на спалната, ама до кръста я виждам и тя въодушевена ръкомаха ухилена.... Беше преди 2 години, на 4г е била, за да се покаже толкова значи е стъпила на радиатора, на 6тия етаж сме. Как съм взела завоите до спалната не знам, нямаше я на прозореца и сърцето ми спря. Тя седнала на леглото ...вече беше уплашена. Така я бих, ама така я бих и ревах, че добре, че баща и дойде и я спаси. След това сменихме дограмата и направих всички прозорци с вертикално отваряне, въпреки това все имам едно наум и въпреки че знае и че е послушна, никога не я оставям сама на терасата например.

# 23
  • Мнения: 2 700
Добре, че ви се е разминало  Praynig
Не отлагайте, обаче, обезопасяване, защото познавам семейство, което загуби детето си така Cry.
Ако дограмата ви е дървена, най-лесно можете да ограничите отварянето на прозорци като монтирате райбер в горната част на прозореца, така че детето да не може да го стигне дори и стъпило на стол.

# 24
  • Мнения: 967
Ще кажа само едно - не остяйте на случайността да пази децата ви, а после "изкарах си акъла". Сега нещастието се е разминало, ами утре ако страховете ви се сбъднат! Не искам да звъча така крайно, но бива ли да си играем на руска рулетка с живота на децата си - ще паднели или няма да падне!!!
Ако прозорците ви са ниски - заковете ги с райбери високо горе, така че детето дори и на стол да се качи да не може да достигне или си измислете друг начин за обезопасяване. Ясно е, че не можем да стоим до децата си във всеки момент - най-малкото до тоалетна трябва даходим, а те са деца, не разчитайте на тях да се опазят сами - НАША ОТГОВОРНОСТ Е ДА ОПАЗИМ ЖИВОТА ИМ !!!
Помня едно детенце, което падна от 8 етаж докато баба му за секунда отишла до тоалетната. Семейството после остъкли и затвори всички тераси - късно !!!
Не викайте нещастието с безотговорно поведение  Cry

# 25
  • Мнения: 5 183
Ужас!
Направо изтръпнах. Моми4ета, обезопасявайте вси4ко, защото злополуките стават за секунди, пази Боже.
Още ми е пред о4ите, като 4е ли беше в4ера, а не преди цели 4 години. Синът ми си щъпурка с проходилката насам-натам, в присъствието на мен, татко си и дядо си. Трима души не можахме да го овардим - всеки мисли, 4е другия го гледа, ама аз режа салата, татито наглася видеокамерата нещо, а баща ми си 4ете вестник и ... извенъж се 4у изтрещяване и тишина. Тук Томи, там Томи - няма го! И 4ак тогава изрева - паднал по стълбите с проходилката (те са то4но 3 стъпала, но това е предостатъ4но). Толкова се беше стреснал, 4е не изплака даже веднага. А как беше охлузен - ужас! Добре 4е само с това се размина! Praynig
На другия ден стълбите ве4е си имаха ограда с резе, поставена от баща ми.

# 26
  • Мнения: 1 753
Лелелелелелелееееееееееееееееее, аз щях да съм умряла до сега...  ooooh! Представям си какво ти е било. Тази сутрин София направи едно обикновено падане от леглото и след това цялата треперех, а пък си представям ако преживея подобно нещо... Ми кво да ти кажа, нищо по-ново от идеите на другите - обезопасете си прозореца, защото вечно ще живееш със страха (а пък и реалната опасност) да не падне от прозореца...

Ми сега вземи медикаменти за успокояване (знаеш си какви  Mr. Green) и се нацелувай и напрегръщай дребното  Hug

# 27
  • Мнения: 1 364
Аз също изпитвам ужас от терасите. Винаги затварям терасите и Алекс не я оставям сама.

# 28
  • Мнения: 1 455
Момичета понеже имах подобен случай,не прочетох темата,но искам да кажа,че продават ключалки за ПВЦ дограма,ние ги купихме за 7,00 лв. едната,сложете си за да ви е по спокойно.Така с ключалката не може да отвори,освен ако няма ключ.

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 13:42 от gery gerry

# 29
  • София
  • Мнения: 1 105
Момичета понеже имах подобен случай,не прочетох темата,но искам да кажа,че продават ключалки за ПВЦ дограма,ние ги купихме за 20,00 лв. едната,сложете си за да ви е по спокойно.Така с ключалката не може да отвори,освен ако няма ключ.

Къде ги продават?
Ще обезопасим при всички положения!!!

Общи условия

Активация на акаунт