Отново конкурс за фотошопки - нови идеи и предложения!

  • 6 965
  • 183
  •   1
Отговори
# 90
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
една от първите ми задачи в университета беша да направи снимка, която разказва една история.

нямахме тема. може да се направи за фотографките. Peace

между другото в момента всяка една снимка или колаж, предназначени за реклама са базирани на снимки, които разкават истории.

така е и със снимките публикувани от Хипатия.

# 91
  • Мнения: 3 810
Да, но в такъв случай ще се присъединя към тези мнения.
Ще стане твърде общо без тема и като този конкурс:
"България през моя обектив"
В момента в Кулпикса тече
http://www.4coolpics.com/photo-konkurs//82.html
Това са нещата публикувани там. Само за сравнение.
В кулпикса както гледам е станала манджа с грозде ooooh! Всичко що е снимано в БГ изглежда минава като за конкурса Rolling Eyes То като цяло темата си е много обща ама чак пък толкова.

Може би поне подкрепено с това предложение като насока на историята:
Примерно Лято, море, любов...  Joy или каквото се сетите от три думи.

Защото аз за себе си мога да кажа, че зад всяка снимка, която правя има някаква история, макарче може би зрителя не я вижда...
Само да помислим за най- подходящите думи Thinking

Хрумна ми сега категориите да са не на продукти(колаж, картичка, плакат, снимка), а на думи- всеки със своите изразни средства.
И без това обработената снимка трудно се разграничава от някои колажи, а картичката и плаката си е колаж.

Не знам, кажете вие как ви идва като идея....че аз не мога да преценя...

# 92
  • Мнения: 2 931

Хипатия, ако можеш да предложиш и категории...защото всичко това ми се струва една категория- колаж.
Те всички ще са колаж.
Все още няма тема как се правят анимации , видеоклипове:)
Или пък тема за уебдизайн.
Създаване на лого, шаблони за уеб страници и разни подобни.
Все още е рано за тях мисля,въпреки че пак с Фотошоп се правят повечето
Както и да е....
бях писала нещо като категории
Най-смешна
най-оригинална
социално насочена
и могат да се предложат и други
Идеята ми беше съвсем спонтанна,
четейки темата.
Аз лично никога не бих могла да направя някаква свястна реклама на България.
Поне не ,ползвайки някакъв графичен редактор


# 93
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371

Хипатия, ако можеш да предложиш и категории...защото всичко това ми се струва една категория- колаж.
Те всички ще са колаж.
Все още няма тема как се правят анимации , видеоклипове:)
Или пък тема за уебдизайн.
Създаване на лого, шаблони за уеб страници и разни подобни.
Все още е рано за тях мисля,въпреки че пак с Фотошоп се правят повечето
Както и да е....
бях писала нещо като категории
Най-смешна
най-оригинална
социално насочена
и могат да се предложат и други
Идеята ми беше съвсем спонтанна,
четейки темата.
Аз лично никога не бих могла да направя някаква свястна реклама на България.
Поне не ,ползвайки някакъв графичен редактор




Мисля, че една от категориите наистина може да бъде най-смешна снимка. В категория снимки, например! Но на журито просто не му завиждам, в този случай! Sick

# 94
  • Мнения: 2 931


Мисля, че една от категориите наистина може да бъде най-смешна снимка. В категория снимки, например! Но на журито просто не му завиждам, в този случай! Sick
не трябва да има жури
По-добре е темата със снимките,колажите и там каквото още има,
творбите, които ще се състезават
 да се сложи в Клюкарника.
Както и в разни други форуми.
Хората обичат да гласуват.

# 95
  • Мнения: 2 863
Аз като част от досегашното жури, смятам че това се изчерпа- първо, второ има нови хора, които не са избирали това жури, а то пък следва да ги оценява -второ и трето някъде изчезна занимателната част... Аз лично почти не влизам във фотошопските теми вече( моля не примеайте това като нов зов за дискусия за или против рамките) но на мен ми е скучно, стоя си само във фотографската тема, където всеки ден научавам нещо, мога да изкажа или получа критика и общо взето липсва охкането и ахкането на кое колко е изключително....
Не участвах в последния конкурс, освен като жури, но мисля, че едно общо  анонимно глаусване плюс чудесното хрумване на мики резултатите да не се виждат, докато не станат окончателни, е  достатъчно.
Лично на мен рекламата на България ми звучи твърде сериозно, изисква голям ресурс и не е нещо, което мога да направя между две разходки с детето, така че не бих участвала... звучи патриотично, но на за мен това е хоби и не искам да се взимам на сериозно, а реклама на България няма как да се прави несеризоно...

# 96
  • София
  • Мнения: 2 082
.........
Лично на мен рекламата на България ми звучи твърде сериозно, изисква голям ресурс и не е нещо, което мога да направя между две разходки с детето, така че не бих участвала... звучи патриотично, но на за мен това е хоби и не искам да се взимам на сериозно, а реклама на България няма как да се прави несеризоно...
Споделям твоето мнение за рекламата на България. Много насериозно ми идва предвид идващи отпуски, ваканции, слънце, море, празни глави...
 А отнсно рекламата - все пак трябва да се рекламира някакъв определен продукт. Някак не си представям ей така да си рекламираме нещо. Много ми е неясно как може да стане изобщо това? Дори се съмнявам и много участници да има, а и в процеса на работа много повече въпроси и неясноти ще изникват.

Подкрепям повече конкурса да е на тема лято и море или да "описва" стих. И да си върви пак в познатите категории -рамка, колаж/картичка, снимка, а защо не и втори брой на списанието от предния конкурс Mr. Green
А ако темата е примерно "ваканция в България" може да се обхване и леко елемента с рекламата на България. На да не звучим патриотично и да изкараме разни лозунги, а да наблегнем пак на децата ни.
Нещо да е по-познато като подход и изпълнение.

# 97
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
.........
Лично на мен рекламата на България ми звучи твърде сериозно, изисква голям ресурс и не е нещо, което мога да направя между две разходки с детето, така че не бих участвала... звучи патриотично, но на за мен това е хоби и не искам да се взимам на сериозно, а реклама на България няма как да се прави несеризоно...
Споделям твоето мнение за рекламата на България. Много насериозно ми идва предвид идващи отпуски, ваканции, слънце, море, празни глави...
 А отнсно рекламата - все пак трябва да се рекламира някакъв определен продукт. Някак не си представям ей така да си рекламираме нещо. Много ми е неясно как може да стане изобщо това? Дори се съмнявам и много участници да има, а и в процеса на работа много повече въпроси и неясноти ще изникват.

Подкрепям повече конкурса да е на тема лято и море или да "описва" стих. И да си върви пак в познатите категории -рамка, колаж/картичка, снимка, а защо не и втори брой на списанието от предния конкурс Mr. Green
А ако темата е примерно "ваканция в България" може да се обхване и леко елемента с рекламата на България. На да не звучим патриотично и да изкараме разни лозунги, а да наблегнем пак на децата ни.
Нещо да е по-познато като подход и изпълнение.


Да, наистина лятото, морето са много добра тема, впредвид наближващата ваканция. Но ми се струва, че малко ще стане безинтересно да правим отново корица на списание, било то и на друга тема. А за реклама - бихме могли да изберем някакъв продукт, но пак ми се струва, че този продукт не трябва да го има, всмисъл, трябва да е нещо, което не съществува - памперс, измислена марка, дрешка, магазинче, което го няма /да кажем измисляме някакво си име за детски магазин/, детска количка или каквото и да е, но нещо свързано с детството и децата ни.
За снимка - да кажем "С деца на море"...

# 98
  • Мнения: 11 329
Докато се намъдрувате, аз си имам вече готова идея за картичка Добре дошъл в България Laughing
Нямам нищо против да поотложим нещата за наесен, когато всички ще са на линия и ще има по-голяма конкуренция.

# 99
  • София
  • Мнения: 6 743
А защо не да се обявят категориите и цяло лято да остане да се коментира, твори и до 01.09. да са пуснати творбите  Hug
Може да се включи и в такъв случай и категория: "Първият учебен ден"  Hug

# 100
  • Мнения: 3 810
"С деца на море" пак е много ограничаващо за някои. Не всеки ходи на море. По- скоро нещо свързано с думата "ваканция" ми харесва повече.
май повече клоня към предложението на Jaly по дума или стих.
Хипатия, журито се въведе, защото иначе конкурса се печели не от най- стойностната работа, а от работата, чиито автор има повече агитка. Журито бе въведено с цел да се компенсира малко комерсиалността.
Аз например в клюкарника не влизам и идея си нямам за какво биха гласували форумките оттам...
Спирамс идеите, защото така става всеки със собствена идея и накрая нищо.
Но ще продължавам да следя Peace

# 101
  • Мнения: 2 931
честно казано не мога да разбера
Става въпрос за конкурс за фотошопки/или Корел за някои/
или за фотографки?

Мими,нали не се опитваш да ми кажеш ,че най-добрите спечелиха призове?
Журито се състои от хора- но много малко като количество.
Колко бяха? 6? 7?
Ако проблема е в това ,че всеки участник ще вземе да подкупва гласуващите
по някакъв начин ,то тогава нека няма изобщо конкурси.
ТУк едва ли някой печели пари от това ,че неговата творба е на първо място.
Мислех ,че темата за Фотошоп бе създадена за усъвършенстване на уменията.
Както и именно за това са и конкурсите
А Клюкарника - в голямата си част,
се състои от една доста интелигентна част от членуващите в този форум.
Хора,които влизат там единствено ,когато искат да поразпуснат и
изпуснат парата - ей така необвързващо.

# 102
  • Мнения: 2 961
Хипатия май си пропуснала първият конкурс,че май и вторият;)

# 103
  • Мнения: 2 931
Хипатия май си пропуснала първият конкурс,че май и вторият;)
нищо не избягва от зоркият ми поглед:)
разбирам какво имаш предвид
Добре ,и какво тогава?

# 104
  • Мнения: 11 329


Мими,нали не се опитваш да ми кажеш ,че най-добрите спечелиха призове?


Нещо май пак бъркаш в клякането! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт