Henna tattoo - къде, цени ....

  • 75 895
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 037
Аз правех хена татуировки преди.

Няма такова нещо с белене и подуване, вероятно причината е била друга- алергия от слънце, крем..какво ли не.

Не е вярно, че оставали белези.... Остава само разлика от слънцето, ако си хванал тен с нея, или ако не се къпеш често  Mr. Green

Не боли.
Не е вредно, не прониква в кръвта.

Опрделено всичко зависи от сместа и вида материали, които се използват...Но повече от две седмици не издържат.
На мен си ми стоят по 10-тина дни, на клиентите ми - също. Но ако се направи на кръста на дама с лек мъх или окосмение..определено няма да е така дълготрайна...
А и къната оцветява косъмчетата и гледката не е много приятна, имайте го предвид.

Отдавна не се занимавам вече.. а ми се иска..

За София не мога да помогна, аз работех в Китен и Созопол.
А каква точно къна използваше за направата на татусите?Става ли с тези които се използват за боядисване на коса от козметичните магазини? newsm78

# 16
  • Мнения: 2 386
Не е нужно да цитираш цялото мнение  Wink.

Сместа я приготвяше асистентката ми (как звучи Mr. Green ), ще попитам и ще отговоря със сигурност, за да няма заблудени.
Определено българските къни не вършат работа.
Индийска..

# 17
  • Мнения: 1 037
Оки,ще чакам с интерес отговорът ти Flutter

# 18
  • Мнения: 2 386
Lawsonia inermis, извлечена от самото растение, но в много малки дози! Peace

Порових се и открих и това:


It shall not contain more than 10 percent of plant material from
 Lawsonia alba Lam. (Lawsonia inermis L.) other than the leaf and
 petiole, and shall be free from admixture with material from any other
 species of plant.
 Moisture, not more than 10 percent.
 Total ash, not more than 15 percent.
 Acid-insoluble ash, not more than 5 percent.
 Lead (as Pb), not more than 20 parts per million.
 Arsenic (as As), not more than 3 parts per million.


http://en.wikipedia.org/wiki/Henna

Най- добре не правете това вкъщи.  bowuu


# 19
  • Бургас
  • Мнения: 85
Аз съм си правила такъв татус на ръката . Направих си йероглифи и ми стояха около 10-12 дена ... като започна да избледнява реших да я махна напълно за да не изглежда грозно и просто я търках повече с гъба и сапун ... не ми останаха никакви "следи" от татуса .  Flutter

# 20
и аз съм много заинтригувана, но имам малко опасения... аз от къде да знам с каква кана го рисуват... Те едва ли ти показват кутийката или нещо такова

# 21
много е вайно как сте си приготжили пастата, с която ще се рисувате!
трябжа да е много гъста, поцхти като паста за зъби, но не чак толкова, нанасяйте я с клечка за зъби или някакъв подобен писец и наслоявайте за да стане релефно и като изсъхва кожата да поема от боята - аз като си направя  татуировката я повтарям през 15дена и все си стои черна и хубава (стига да е на място, където може самички да си я рисуваме).
консистенцията на къната е най-важна - и го правя точно с къната на хена хаус, която си купих още преди повече от година -такаче не се чудете -всеки може сам вкъщи да си прави татуси Simple Smile
поздрави

# 22
[img]Правила съм преди и аз на морето,там работих... сега съм си направих преди 3 дена на Ахтопол...... преди съм си правила и сама и когато съм на море.. трае 10-15 дни зависи от търкането с вода и сапун.... Simple Smile
Много готино седи... Сега мисля в София да се занимавам пак......защото ми доставя удоволствие да рисувам

# 23
здравейте аз съм на 12 но също се интересувам от татуси.може ли някои да ми каже къде има такъв магазин в които да продават къна в София

# 24
  • Мнения: 2 108
На мен ми я правихана морето. Стои 10-тина дни. Според мен излиза/маха се най-много от потта. Ако е на място, на което се потиш  повече,по-бързо изчезва. Не съм имала проблеми с алергии, зачервявания, сърбежии подобни. Струваше ми 5-7 лв.

# 25
  • Мнения: 4 447
Направих си на морето за 10лв на кръста. Стана супер.
Стоя две седмици. И след като се изми се оказа, че е
оцветила в черно иначе русите ми косъмчета на кръста.
Наложи се да ги махам.... Така, че го имайте предвид. Peace

# 26
  • Мнения: 112
Незнам в България хенна-та с какво качество е, но се рисувам винаги като ходя в Индия, особено по тамошните импразници това е задължителен ритуал за жените. Аз най-често ръцете до лакътя и около пъпа. Обикновено ми издържа до 3седмици. Интересното е, че за да се постигне ефект на трайност и потъмняване на къната /защото за индийките е важно цветът да стане възможно най-тъмен/, след като захъне и се излющи горния слой, мажат декорацията с крем против мускулни болки - оня, дето мирише на мента икамфор и е много мазен...викат му "Moovе". И ефектът е поразителен. Последният път пробвах - издържа месец и няколко дни, да не говорим че стана почти черна и седеше много ефектно Simple Smile
Иначе самите индийки се рисуват с къна по съвсем прост начин. Хенна-та за такива цели се продава във фунийки, режеш връхчето, стискаш и се декорираш с различни дизайни /списанията са пълни с декорации/. Абсолютно никакви странични ефекти или алергични реакции нямам.

# 27
  • София
  • Мнения: 167
А при положение, че от понеделник до петък плувам всеки ден в хлорирана вода, по-бързо ли би избледняла или хлора не може да повлияе?

# 28
Добре де кажете шибаната рецепта как да се приготви знам вече че трябва да е като паста за зъби правих с една рецепта от интернет но нищо не стана просто се напука и нищо не остана
и аз, кажете в какво трябва да се разтвори къната?
аз си купих някаква индийска къна за 1.20лв и на втория ден почти се излющи  Confused
и още, доволни ли сте от тази къна дето се поръчва от нета и колко пари струва?

# 29
  • Мнения: 123
Само с къна никога няма да стане слагат се едни кристали, който всъщност задържат цвета /маха се за около 2 до 3 седмици напълно и  няма никакви странични ефекти/ , но се намират много трудно, по-вероятно е някой татуист да ви помогне  Peace

Общи условия

Активация на акаунт