За ходенето

  • 1 866
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Ще проходи изведнъж, не се тревожи. Яна проходи стабилно на година и 2 месеца. Преди това пълзеше или се придържаше за мебелите. Бях се притеснила, че не се отпуска да направи няколко крачки сама, и в най неочаквания за мен момент я видях да ходи сама Hug
След няколко дни вече се движеше съвсем стабилно Peace

# 16
Дъщеря ми тъкмо се беше отпуснала и преброждаше целия апартамент самичка,като чат пат се подпираше на мебели и взе че падна и то много жестоко.Не бях махнала дъската за гладене и тя се хванала да види какво има отгоре(имаше само дрехи слава богу)и дръпна дъската и падна с нея CloseСцепи си устичката,тя реве,аз ревава...Ужас беше...Та от тогава така се е стресирала,че прави най много две крачки сама,иначе само за ръчичка.Но аз не се притеснявам.Ходенето няма да и избяга.Само наистина трябва да махнеш проходилката.

# 17
  • Мнения: 27 524
Има, синът ми проходи на година и половина, а преди това само пълзеше. Няма от какво да се притесняваш, не го насилвай, когато се почувства уверен - ще се пусне  Hug

# 18
  • Мнения: 209
Яна направи първите нестабилни крачки още на 9 месеца и така си остана!вече почти два месеца се клатушка като пияна! и няма никакъв страх!не ходи помебелите , а иска сама!непрестанно съм зад нея и я придържам за дрехата, каишки не понася!устремява се все едно е най-добрия бегач, а въобще още не може да се задържа!така че спокойно, не сте сами!твоя поне се държи за нещо! Grinning а проходилката я махни, че може да я обърне!нашата мома вече я свърши тая!като станат по-подвижни тръгват да се блъскат като луди и стават бели!! Hug

# 19
  • Мнения: 1 044
Моя много добра позната има детенце момиченце, което проходи на 1 г. 6 м. Сега тича като жребче!Аз знам, че до 1г. 6м. е нормално да се проходи.Понякога причината е проходилката, понякога става въпрос за пълнички бебета, по-мързеливички, а понякога е просто за сметка на по-бързо интелуктуално развитие, като при моята позната - нейното дете казваше стихчета на 1 г. и 7 м. и пееше за дядо Мраз! Моето момченце проговори чак на 2г. и 2 м., а проходи на 1 г. 1 м.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спокойно, ще си проходи детенцето, когато инстинктивно се почувства уверено за това!

# 21
имам дъщеря на 10 която използваше паяк и съм супер доволна проходи около 1 1,2год сега мъничката е още на 4 м но след 6,7м мисля и нея да я пробвам не съм съгласна ,че свикват с това и после бавно се престрашават,напротив това е и като гимнастика за заякване то като се умори си посядва

# 22
Благодаря за успокоителните думи момичета!!!Проходилката я махнах още като падна и не искам и да я виждам.Проблема при мен е че ме стресират много хората(съседите)-зад гърба ми говорят че детето ми не е наред защото не е проходило-затова се ядосвам и притеснявам че не ходи.Просто хората са много злобни-все техните проходили на 9 м.10 м.пък мойто не можело. Sad

# 23
  • Мнения: 24 467
Мила, това не се дължи толкова на "злобата" на хората, колкото на непрестанният им стремеж да блеснат винаги, когато е възможно било с лични постижения, било с постиженията на децата си. За в бъдеще все повече и повече такива констатации за напреднали "собствени" деца и за "назадналото" твое ще чуваш и колкото по- рано спреш да им обръщаш внимание- толкова ще бъде по- добре за теб и детето ти.
Ако ти самата си притеснена за своето дете то говори с лекар отново, ако искаш и ортопед включи, един специалист най- добре ще ти каже има ли нещо притеснително.
Ако обаче не си притеснена за това, че детето не се развивало според нечии критерии /съседски, приятелски, роднински/- тогава не виждам въобще защо повдигаш такъв въпрос. Във всички книжки пише, че дете на 1 г. и 3 м., което не е проходило самостоятелно, не е все още проблем.

# 24
  • Мнения: 441
И аз не мисля, че е късно. Освен това съм чувала, че деца, ползвали проходилка, се забавят в прохождането, защото са свикнали да се осланят на нея и не са развили още способността да балансират.
-не съм съгласна.Дъщеря ми не е ползвала проходилка ,а проходи на 1год и 2 мес.Малкият имаше проходилка и проходи на 11 месеца.

Всяко дете е индивидуално.Щом лекар ви е казал,че детето няма здравословен проблем,няма нужда от притеснения.Хич да не ти пука какво говорят съседите и твоето дете ще проходи.Приготви се за много бели и тичане   Wink

# 25
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Първо ще те успокоя с факта, че колкото по-късно проходи едно дете, толкова по - стабилно и това е доказано !

Точно така! И вкъщи да не е със буйки/сандали - допълнително пречат на стабилността. Първо трябва да се почувства стабилно в/у собствените си ходила.

# 26
  • Мнения: 1 364
Ще проходи, но махни проходилката.

# 27
  • Мнения: 91
Моята дъщеричка проходи на 10 месеца, въпреки че от шестия си я слагах по малко в прходилка. Аз съм за проходилките и не смятам, че спъват прохождането на децата. Сега ходи доста добре. Като беше на 11 мес. падна и се одари и имаше период, в който е беше страх, но той бързо отмина. Мисля че всички деца са си индивидуални. Едни обичат проходилки, други не. Едни прохождат рано други не. Искам само да те попитам дали говорите? чувала съм, че децата който първо проговарят по-бавно прохождат!

# 28
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Александра проходи на 1г.4м.,а пролази след това.
Просто я беше страх.

# 29
  • Мнения: 91
Моето дете проходи на 10 месеца, въпреки че от шестия я слагах по малко в проходилка. Какво толкова ви пречат проходилките? Аз смятам, че за всяко дете си е индивидуално. Аз съм проходила на 9 месеца, а брат ми на 2 години - и двамата сме били на проходилка.
Не смятам че е нужно да се притесняваш. Всичко с времето си! Дъщеря ми проходи, а още не може да лази, но не се притеснявам!

Общи условия

Активация на акаунт