Поляк се събуди след 19 години кома!

  • 1 483
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
11 внука биха ми били достатъчна изненада.
Майната им на магазините и мобилните.

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз бих се изненадала от съществуването на Интернет.
И от това какво е станало с хората, които познавам.

По въпроса за евтаназията ( от религиозна гледна точка и аз не мога да го приема, но смятам, че хората имат право да избират ):
Тези, които остро сте остро против: познавате ли някого, при когото е била извършена. Аз познавам 3-ма, за които беше край на жестоки, продължили с месеци, а при някои с години мъки. Коя съм аз да ги съдя за решението им?

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И пак гласувайте за евтаназията и казвайте, че трябва да сме толерантни и да избираме кой има право да живее и кой не...

Ако самият човек иска да сложи край на мъки, които не може да поняся повече, кои сме ние че да го задължаваме да живее?
Всеки случай е строго индивидуален. Не може от един да се правят заключения за всички останали.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На това се казва "Да си проспиш живота"
Евала на жена му, че така добре се е грижила за него.

# 19
  • Мнения: 335
... Ако самият човек иска да сложи край на мъки, които не може да поняся повече, кои сме ние че да го задължаваме да живее?...

Понякога и от зъбобол може да ти се струва, че искаш да умреш. И като ти оправят зъба става различно.
Това прави въпроса с евтаназията и другите смъртни присъди спорен.
Опасността от грешка.
Както и възможността да се злоупотреби с правото на живот по някакви си други причини (криминални, търговски...).

Кои сме ние, че да издаваме смъртни присъди?
А кой би ги изпълнил? Може би като по затворите - електронен "палач"?

Общи условия

Активация на акаунт