Насилници на животни

  • 1 322
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
Много хора се държат безобразно с животните, а да посегнеш и да нараниш животно е най-голямата низост, защото то не може да се защити.

Когато съм била дете съм проявявала жестокост, защото не съм осъзнавала какво правя. Не е оправдание, сега съжалявам много.

Чувала съм за ужасни случаи. В клуб Котки на дира редовно някой разказва как е видял дечица да мъчат котенца, а като е отишъл при родителите, просто вдигат рамене "Ами аз какво да направя..."

Някои истории звучат направо нереално. Малко детенце хваща и пуска малко котенце в горящата печка на дърва, а майката даже не се опитва да го извади - "Ще вземем друго... " 

Дали е истина, може ли да има такива хора?

# 16
  • Мнения: 278
Като дете станах свидетел как един тъпак гонеше с каруцата си едно куче и го застреля с пушка. Беше малко като на филм за каубои, само дето кучето пострада. Много плаках, събра се тълпа около мен и се чудеха след като не е мое кучето, защо плача ... По енимал планет има предаване за полицаи, които патрулират и ходят по сигнал за малтретирани животни. Мисля, че трябва и у нас да се сформират такива патрули, да има нормални "кучкарници", където уличните кучета и други пострадали животни да живеят. Все пак те не живеят по 50 години.
По въпроса за котенцата имам един съсед който е на 26-27 години и го видях как блъскаше главата на едно котенце в парапета на стълбището и не спря докато то не спря да мърда. Въпросния съсед е от този тип по повод на когото е пусната темата. Според мен не са много в час такива хора - психично болни и трябва да се лекуват.

# 17
  • Мнения: 6 167
в италия за такова нещо спокойно можеш да си осъмнеш зад решетките
за изоставяне на животно също.

# 18
  • Мнения: 9 093
не ми се говори и не ми се мисли за такива неща, защото се разстройвам и после с дни не мога да се оправя.
напоследък това ми е темата за размисъл - дали не си заравяме главите в пясъка, надявайки се проблемът да отшуми...и аз се разтройвам много, изпадам в ревове, затова предпочитам да не разбирам - сякаш ми е по-леко като не го видя/чуя...
Мисля си, че ако сега мога да си позволя да прибера безпризорна животинка от улицата, както наскоро направих с 5 малки котенца, то скоро, когато имам дете, надали ще мога да си го позволя...някак си нещата си имат приоритети и това ме подтиска още повече - че ако искам наистина да помагам на животните в беда, трябва да се заема едва ли не "професионално" с това, за да има поне малък ефект...
Оф, прекалих с размислите...не знам дали само аз си мисля такива неща newsm78

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Подведе ме заглавието. Очаквах да прочета за sheep lovers и други такива.

# 20
  • в Низината
  • Мнения: 705
И аз като Блонди не мога да понасям такива гледки. Тези хора за мен са извратени, комплексари!!! Заслужават само #2gunfire

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Че на кой нормален и психично здрав човек тези гледки му харесват... newsm78
а хората, които бият било то хора или животни според мен им трябва един здрав, ама ЗДРАВ мъжки...бой...да се почувстват като слабата страна ... тъпаци #Cussing out

# 22
  • Мнения: 160
Момичета радвам се, че не само аз мисля така защото разказах на много хора тази случка но много малко от тях реагираха като Вас.

чувствам се безпомощна защото няма закон който да принуди такива изверги да престанат да измъчват животни. Радвам се , че се намесихме защото ако беше продължил да рита кученцето незнам какво щеше да стане. Ако се бяхме да опитали да вземем кучето с нас сигурно щеше да извика полиция и накрая ние да сме виновни че сме взели "чужда собственост", така поне ми обясни познат полицай  Twisted Evil

Въпросният "господин" беше облечен по последна мода и на не повече от 30 години. Какво може да предизвика такава злоба в млад човек не мога да си обясня.

Бих искала един ден нещата в България да се променят и да се наказват такива постъпки

# 23
  • Мнения: 86
Само като чета и кръвта ми кипва..............обикновено тези гадове, които си избиват комплексите, най-често го правят върху беззащитни животни. Защото им е толкова смелостта..............Най-тъжното е, че много деца реагират така към животинките..........и аз съм се наслушала на истории за гаври с малки котенца и кученца и не мога да проумея какъв родител трябва да си, за да си абсолютно безразличен към подобно поведение спрямо ЖИВО СЪЩЕСТВО??!!!!И сега може да ви прозвучи малко крайно, но нали знаете кои са трите неща, които в ранна възраст издават убийците...............жестокост над животни, пиромания и нощно напикаване....................

# 24
  • Мнения: 9 093
Ако се бяхме да опитали да вземем кучето с нас сигурно щеше да извика полиция и накрая ние да сме виновни че сме взели "чужда собственост", така поне ми обясни познат полицай  Twisted Evil
По този повод бях пуснала тема тук, миналата година, питах дали някой знае име или координати на Агенция за закрила на животните - повечето потребители се отнесоха с насмешка, така и не получих отговор...в ей такива ситуации, ако знаеш на кого да се обадиш и къде да сигнализираш, това е вече активно действане по въпроса.
До ден днешен не знам дали има такава организация, не знам телефон, адрес, нищо.

# 25
  • Мнения: 685
Няма такава агенция в нашата държавица.

Ако имаше закони такива изроди щяха да са на топло, независимо на кой е посегнал.
Ако имаше агенция за закрила на животните ще му отнемат кучето и ще го съдят. #Cussing out

А тук какво?! Най малко ще получа една ....  или аз ще си изям боя, защото съм защитила беззащитна жива душичка или съм негодувала срещу насилника.
Такива заслужават само  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 1 393
В момента в Америка тече голям скандал и макар да засяга по- скоро спортния свят, се дискусира доста широко в медиите.
Става дума за популярен спортист, играещ американски футбол, на чието имение (в задния двор) наскоро беше открита нелегална арена за бой на кучета.
Въпросният господин е отглеждал десетки питбули, с цел въпросното занимание и заедно с приятели са се събирали в своето тайно извратеняшко общество нощем, за да залагат на кучетата и да ги пускат да се бият едно срещу друго...до смърт.
Освен няколкото десетки освирепели от глад кучета, които намериха вързани в това имение, малко по- късно откриха и поне още толкова трупа на кучета, заровени на същата територия.

Ужасна, потресаваща и гадна история.  Confused
Която показва, че бездушните зверове, готови да се гаврят с животни са навсякъде.

# 27
  • Мнения: 822
hand,много е тъжно това,на което сте станали свидетели...Каквото и да си говорим тук,без специално,организирано полицейско звено,което да реагира на такива сигнали,надали нещо би се променило...Такива хора винаги е имало,и да,някои от тях стават добри престъпници...
Не агенция,но организация за защита на животните би трябвало да има в София.Имаха такъв клуб и във Варна.Но тези хора преди се занимаваха по-скоро с бездомните животни и преговори с различни международни фондации за помощ за приюти...
В този случай те надали биха могли да помогнат по някакъв начин...И след като този "кучелюбец" си е позволил да се държи така навън,не искам да си представям,какво прави,когато е сам с животното вкъщи...Мога само да му пожелая,в следващия си живот да се прероди като куче...
Твърде много жестокост и злоба ни заливат дори в ежедневните ни взаимоотношения...Явно добре се приспособяваме към тях,щом хората не се впечатляват от подобни деяния...Спокойствието си ли пазим,или страхът пази нас?...За мен това е по-шокиращото...

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 21:40 от niara

# 28
  • Мнения: 457
За хората по селата пък е нормално като роди кучката и да сложат малките в чувал и в дола. Отиват на дъното на реките. Нямат пари да хранят кучетата, а и всеки си има куче на двора и не му трябва друго гърло. Повечето са невежи и не знаят, че няма да им струва нищо да си кастрират кучето.

# 29
  • Мнения: 9 093
Повечето са невежи и не знаят, че няма да им струва нищо да си кастрират кучето.
Ей това пък ако го прилагаха повечето стопани, нямаше да го има проблемът с бнездомните животни, както и с изхвърлените отдома такива...уви, прост е народът, и стиснат за стотинката.

Общи условия

Активация на акаунт