Протест във Варна срещу проблемите на детските градини

  • 21 356
  • 600
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Доня Туфиня,
днес ли подаде молба или вчера? Направо съм в треска, чудя се какво да правя?? В тая горещина как да се замъкна до там, че и с детето....

# 541
  • Мнения: 595
Радио Варна продължват нашата тема...
Ще ходят при директори на градини да питат дали ни подкрепят  Grinning Grinning
Какво е тяхното менеие по въпроса. Който може да слуша че децата са у дома и искат да гледат ДВД...
Какъв е смисъла да ходят при директорите?Те какъв зор имат?
Нашата в победа си търси "спонсори" чиито деца после са с предимство.Била съм свидетел.

# 542
  • Варна
  • Мнения: 893
само ясла ще бъде на Чаталджа. той и онзи чичко в залата го каза.

# 543
  • Мнения: 8 769
Доня Туфиня,
днес ли подаде молба или вчера? Направо съм в треска, чудя се какво да правя?? В тая горещина как да се замъкна до там, че и с детето....
Вчера, нали така и така бях там, тогава го разбрах. Даже исках да отида на място, ама то там в същност няма къде да подадеш молба, затова молбите се приемат в общината. Те сами си признаха, че не е огласено!
Какво чакат, не знам.
Отивайте и се записвайте!

# 544
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Радио Варна продължват нашата тема...
Ще ходят при директори на градини да питат дали ни подкрепят  Grinning Grinning
Какво е тяхното менеие по въпроса. Който може да слуша че децата са у дома и искат да гледат ДВД...
Какъв е смисъла да ходят при директорите?Те какъв зор имат?
Нашата в победа си търси "спонсори" чиито деца после са с предимство.Била съм свидетел.
Зора е следния - раздуват се групите. Заболяваемостта на децата през последните 5 години е нарастнала много. Това каза директорка и учителка. При въпрос от страна на репортер какво може да се направи - "Няма интерес на обществото... Обществено недоволство няма, ние не можем да направим нищо"
По думите на директорката оптималния брой деца в група в ДГ трябва да е 22-26 деца, а в момента има групи които се посешават от 36-38 деца

Не нападайте директорите за спонсорите!!
Поставете се на тяхно място!
Ако не са спонсорите децата няма да имат играчки, няма да има ремонти в ДГ!
Общината отпуска минимални средства за всичко!Тези пари не стигат почти за нищо!!!!!
Ако вие сте директори и искате да осигурите добра обстановка нз децата си, да им осигурите добро и качествено хранене,защото ви пука,а пари от общината,която трябва да ви издържа няма, какво бихте направили?

Мисля че бихме могли да опитаме да водим диалог с Директорите на ДГ и евентуално да ги поканим на кръглата маса!

Момичета призовавам за сериозна подготовка за тази маса!!!
Трябва да се явят поне 5 майки, подготвени за да искаме и отстояваме правата си!
Трябва отново да поканим журналистите и да сме на ниво!!!!
Имайте предвид че там ще ни изядат с парцалите!

# 545
  • Мнения: 8 769
Радио Варна продължват нашата тема...
Ще ходят при директори на градини да питат дали ни подкрепят  Grinning Grinning
Какво е тяхното менеие по въпроса. Който може да слуша че децата са у дома и искат да гледат ДВД...
Какъв е смисъла да ходят при директорите?Те какъв зор имат?
Нашата в победа си търси "спонсори" чиито деца после са с предимство.Била съм свидетел.
Зора е следния - раздуват се групите. Заболяваемостта на децата през последните 5 години е нарастнала много. Това каза директорка и учителка. При въпрос от страна на репортер какво може да се направи - "Няма интерес на обществото... Обществено недоволство няма, ние не можем да направим нищо"
По думите на директорката оптималния брой деца в група в ДГ трябва да е 22-26 деца, а в момента има групи които се посешават от 36-38 деца
Точно така. Ако имаме подкрепата и на директорите (защото за учителите наистина е мъка да се справят с по 40 дребосъка, да не говорим за заболеваемостта), това ще е крачка напред.
Ще има открити и нови работни места-това малко ли е? Колко безработни квалифицирани учители ще могат да си намерят работа...!

# 546
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Може както предлжи Облачето да търсим и подкрепа от директори на Училища. Нали имат проблем със занималните.
Нашите деца няма да ходят само на градина.


Момичета искам и още нещо да помоля - нека не казваме че се борим само защото детето ни не е прието! Нека се борим за общата кауза!
Маса медии излизат с личен проблем на .... Затова от общината така ни поканиха да ни решат проблема!
И друго - не мисля че районирането е най - големия проблем. Фалшивите бележки и т.н трябва да се наблегне че ако има ДОСТАТЪЧНО места навсякъде, ако има една добра конкуренция между градините няма да има измами!
Можем и да искаме стимул з ахора които са готови да направят частна ДГ, но качествена - със двор, спални помещения, занималня,място за спорт....Това също е решение за част от родителите! Има много хора които искат децата им да са в частни занимавки, но те или ги няма или не са качествени!

# 547
  • Мнения: 8 769
Mimito, абсолютно си права.  bouquet
Това казах и в интервюти си за Нова тв, но за съжаление излъчиха частта в която казвам,ч е детето ми не е прието.... Confused
Недостигът и ограничението са предпоставка за корупция и ескалиране на напрежението...това го казах в прав текст...но не го излъчиха...

# 548
  • Варна
  • Мнения: 567
В момента чета вестник Народно Дело и просто не вярвам на очите си.

На 3стр. е отразен протеста. Заглавието е "Прибраха на хладно в зала Варна протестиращите майки"
...Кметът К.Й. покани шумно протестиращите пред общината млади жени, повели рожбите си, за да не колабират под жарките слънчеви лъчи....
...Предварително огласеният мирен протест с балони се превърна в истинско бойно поле на емоционални изблици...

Има снимка на майки, под която пише "Разярените жени щурмуваха общината"

Кметът Кирил Йорданов -  "Митингът режисиран", според него сме били насъсквани , от някой който спонсорира митинга!?

Нямам думи момичета, такова нагло и безцеремонно изопачаване на нещата.

Т.нар "журналистка" се казва Виолета Гурнакова.

Купете си го този вестник и го пазете!

# 549
  • Мнения: 274
Вероятно това е нафуканата, напудрена всезнайка, дето ни прати да търсим стария кмет, а не този и да сме си ходели по селата, че там нямало проблеми с яслите и прочее глупости и недомислици на един ограничен мозък. Не смятам че тя е журналист действително! По-скоро е срам за тази професия!
Аз не пиша, но пък чета редовно. Причината е, че не съм особено добра в идеите - твърде бойна и крайна съм.

# 550
  • Мнения: 8 769
В момента чета вестник Народно Дело и просто не вярвам на очите си.

На 3стр. е отразен протеста. Заглавието е "Прибраха на хладно в зала Варна протестиращите майки"
...Кметът К.Й. покани шумно протестиращите пред общината млади жени, повели рожбите си, за да не колабират под жарките слънчеви лъчи....
...Предварително огласеният мирен протест с балони се превърна в истинско бойно поле на емоционални изблици...

Има снимка на майки, под която пише "Разярените жени щурмуваха общината"

Кметът Кирил Йорданов -  "Митингът режисиран", според него сме били насъсквани , от някой който спонсорира митинга!?

Нямам думи момичета, такова нагло и безцеремонно изопачаване на нещата.

Т.нар "журналистка" се казва Виолета Гурнакова.

Купете си го този вестник и го пазете!
Личи си кой е насъскан и кой изопачава фактите. Как пък нито една друга медия не видя насъскани и разярени майки, които да щурмуват общината?
Тази "журналистка", която е кметкса подлога очевидно, също е за съд! #Cussing out

# 551
  • Мнения: 5 178
Хвала на таквизи репортерки  #2gunfire #Cussing out
А каква е минималната възраст за ясла, защото покрай недостига на места в яслите и ДГ цените на детегледачките са скочили двойно.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Хвала на таквизи репортерки  #2gunfire #Cussing out
А каква е минималната възраст за ясла, защото покрай недостига на места в яслите и ДГ цените на детегледачките са скочили двойно.
Длъжни да са да ги вземат от 10месеца, но "предпочитали" да са на 1,6м. Цитирам директорка на ДЯ.

# 553
  • Мнения: 274
http://www.mediator.online.bg/bg/ethics/sbj.htm
Тъй като много ме е яд на тази особа, прочетете това и мисля, че ако имат меил в Народно дело, можем да им го испратим за да го предадат, пък и да се осветлят все пак ... Може да им се почернят определени фрази, които са нарушили. Мога да поровя за учебници по журналистика в нета и да пратим пасажи и от тях  Grinning
А за възрастта една тетка вчера ми се скара с благ тон, че нали съм знаела, че за ясла детето трябва да е на 1.6 год. ( в подтекст "какво ма патко търсиш тука да ми размърдваш задника и да ме занимаваш с работа?!" )

# 554
  • Мнения: 3 595
От 10 месеца, ако се подаде молба са длъжни да го приемат...друг въпрос е дали ще го приемат  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт