Къде сте ФЕВРУАРКИИ?

  • 17 079
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 102
Здравейте февруарки!  Hug
Досега само срамежливо надничах при вас, но може би вече мога и да се включа  Grinning ! Днес видях чудните две чертички! Първа бременност, желана и планувана!

# 241
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета Simple Smile
Аз съм от таз годишните родили февруарки и се зарадвах като видях ,че вече има разписали се нови февруарки Wink
Пожелавам на всички ви леко и успешно бременеене Hug  bouquet

# 242
  • Мнения: 53
По всичко личи, че ни е ужасно горещо. На никой не му се пише и не му се стои пред компютъра  Laughing
Толкова ми беше добре през почивните дни на балкана!!!
Току що пък научих, че Четвъртък и Петък съм командировка в София, сега ми остана де се моля да се нормализира времето, защото не се виждам в тези горещини по автобусите  Shocked

# 243
  • Мнения: 1 446
Здравейте, момичета.

Докладвам: отидох на лекар, но бебто се е метнало на баща си и още се крие по ъглите. Лекарката каза да не се притеснявам, че още било рано да се види при толкова късна овулация и каза да отида на 6 юли. Аз мъничко се притесних и си купих още едно тестче - този път си имам две дебели прекрасни черти!

Естрела, двете сакчета са много добра новина: пожелавам ти да чуете и две сърчица в най-скоро време Simple Smile

Гигамига, добре дошла и тук! Май с теб ще си вървим заедно, а кой знае, може скоро да открием мартенките, защото по мои груби сметки, аз съм за около 15.03


Да добавя нещо за фолиевата киселина: тази, която пиех, една таблетка съдържа 0.4. Лекарката ми каза при бременност да пия по 3 таблетки на ден!

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 18:43 от Славундер

# 244
  • Мнения: 102
Славундер теб на какъв ехограф те гледаха? Аз в неделя ходих на коремен и нищо не се видя, освен че имам много хубава матка  Grinning
Заради тази късна овулация ще трябва да си почакам още седмица-две.  Rolling Eyes Сигурно и при теб е така, на теб кога ти беше овулацията?

# 245
  • Мнения: 663

Да добавя нещо за фолиевата киселина: тази, която пиех, една таблетка съдържа 0.4. Лекарката ми каза при бременност да пия по 3 таблетки на ден!
Много странно, те всички са си по 0.4мг и по принцип предписанието е една таблетка дневно. newsm78

# 246
  • Мнения: 1 446
Славундер теб на какъв ехограф те гледаха? Аз в неделя ходих на коремен и нищо не се видя, освен че имам много хубава матка  Grinning
Заради тази късна овулация ще трябва да си почакам още седмица-две.  Rolling Eyes Сигурно и при теб е така, на теб кога ти беше овулацията?

Овулация - 8 юни (засечена с тестове), дата за лелка - 22 юни (слава Богу, подминала). Гледаха ме при 5-дневно закъснение с вагинален, нищо се не видя. Лекарката каза, че е нормално да не се види при О на 08.06. Каза ми да ида на 06.07 (почти месец след дата на О).


Да добавя нещо за фолиевата киселина: тази, която пиех, една таблетка съдържа 0.4. Лекарката ми каза при бременност да пия по 3 таблетки на ден!
Много странно, те всички са си по 0.4мг и по принцип предписанието е една таблетка дневно. newsm78

Това количество е при планиране на бременност, след това приемът трябва да се увеличи. Затова има специални витамини. Ето малко информация за Фолиевата киселина . Има много информация в Нет-а, както и в Библиотеката на Искам бебе.  Hug

# 247
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336

Да добавя нещо за фолиевата киселина: тази, която пиех, една таблетка съдържа 0.4. Лекарката ми каза при бременност да пия по 3 таблетки на ден!
Много странно, те всички са си по 0.4мг и по принцип предписанието е една таблетка дневно. newsm78
Да, и на мен ми е предписана по 0.4 мг дневно. Странно ... newsm78

# 248
  • Мнения: 1 446
А бе голяма съм бяла птица. Чета статиите и си пише, че и при бременност трябва да е 0,4мг. Ще пия по 2 на ден - тя не може да се предозира и на 6-ти юли ще го уточним с доФторката.

# 249
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Момичета, аз да ви се оплача.  CryМного ме мъчи гаден запек. Sick  Close Направо ме побърква. Особено тия дни в това топлото време, направо полудявам. Вие имате ли такъв проблем и как го решавате?

# 250
  • Мнения: 663
И аз съм така, но забелязах, че като закусвам с плодове всичко е ок.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 946
Според калкулаторите в интернет моето бебче ще се роди на 29 февруари. Те бебета много не обичат да ги спазват тези дати.. Simple Smile
Иначе още не съм ходила на лекар, за да ми определи термина. Това ми е първа бременност и малко ме е страх. Дори не зная къде да търся гинеколог.. то е ясно, че в някоя болница, ама..
Имате ли предпочитания към някой гинеколог в София?

# 252
  • София
  • Мнения: 717

Дездемонка, кивито върши чудесна работа. Хем има много витамин с, хем ще ти помогне! Simple Smile

# 253
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Момичета, аз да ви се оплача.  CryМного ме мъчи гаден запек. Sick  Close Направо ме побърква. Особено тия дни в това топлото време, направо полудявам. Вие имате ли такъв проблем и как го решавате?

И аз съм така.Няма оправия,всичко пробвах. SadЩе полудея.

# 254
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Добре дошли на Гигамига и saxophone ! Hug  bouquet
За запекът - всички ще минем от там. Организмът ни произвежда хормони, които правят матката по-спокойна, но и червата стават по-лениви. Това е причината. Повече плодове и зеленчуци, кисело мляко и разходки. Миналият път така се преборих, сега все още действа.
Аз ще съм на доктор втората седмица на юли. Днес си говорих с Нина и щях да ям пердах, че повръщам и ми прилошава. Хайде, първото как да е, ама това припадане от моето кръвно хич не е добре. Иначе е решила да ме води при Марков. Където ми каже - там, само да чуя сърчицето и всичко да е наред.
saxophone , по този повод, хубаво е да си избереш лекар или акушерка, на които ти имаш пълно доверие. Аз постъпих така - имам си близка акушерка и тя ми подбира докторите, познава ги как работят и кой за какво става. Ако ще раждаш нормално даже е по-добър избор, защото при нормално раждане по закон и правило изражда акушерка, а доктор присъства и следи тоновете на бебето. Намесва се само при усложнения, затова на всички ви пожелавам, на раждането на нито една от нас да не се налага да се намеси доктор! Praynig
По въпроса за докторите в София. Имам опит от предишната бременност и има някои изследвания, които е добре да се правят само при определени специалисти. Това е феталната морфология, малко са утвърдените лекари и час при тях се записва от много рано. Бих препоръчала Димитрова или Марков във "Фемина" - освен, че са едни от най-добрите в тази област, във "Фемина" има и добра апаратура. При Димитрова си правих  феталните морфологии - в 12-13 , 18-19 и 30-32 г.с. Доколкото знам в момента цената на една е 80лв. Към 20-23 седмица се прави и преглед на сърцето на бебето - бих препоръчала Томова. Освен прегледа тя ще направи и фет. морфология и също е много добра (цената сега била около 100 лв). Затова може да се отиде на 1 и 3 фет. морфология при Димитрова или Марков, а втората да се съчетае с прегледа на сърцето при Томова.
Има още едно изследване - биохимичен скрининг - около 16-17 г.с. Състои се в това да ви вземат кръв и да ви гледат с ултразвук в деня на изследването. Изчислява се каква е вероятността да се роди дете с тежка аномалия. На много места го правят и взимат кръв, но самото изследване се прави само на 2 места в България - МД София и МД Варна. Само там има нужната апаратура за такова изследване. Затова ако си отидете направо там ще си спестите чакане за резултата (аз чаках 1 седмица, но си спомням, че имаше момичета, които чакаха между 10 и 20 дни). Може да си носите ехографска снимка от вашия гинеколког и там само да ви вземат кръв, може ултразвук да се направи и на място. Изследването е около 25 лв, горе-долу толкова е и ултразвукът.
За съжаление всички тези изследвания не се покриват от здравната каса  Tired.
Другото което е хубаво да се прави е да се дават кръв и урина всеки месец след 12 г.с.( По здравната каса е само 3 пъти ). Моята лична лекарка ми беше дала направленията, които не ми стигаха и така всеки месец ми пийваха по малко кръвчица.
За други работи сега не се сещам (запис на тоновете се прави след 30 г.с.). Дано не съм ви досадила с всичката тази информация.
Лека нощ и  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт