За хубавите ябълки и прасетата

  • 8 043
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 180
tanya, колко трябва да се чака, за да падне хубавата ябълка от високото клонче. Па и ме съмнява, че ще е вече поизгнила.

В крайна сметка това се получава. И какво тогава - оказва се, че прасето изяжда не толкова "хубава" ябълка newsm78... Нещо не ми се връзва....А има и нещо друго - най-хубавите неща нали се пазят, пазят и пак ще се окаже, че накрая за нищо не стават...

# 16
  • Мнения: 750
Да погледнем още от гледна точка на прасето. Прасето разрязва ябълката, доставя му удоволствие да я консумира по малко,но сладко. В един момент го лъхва зловоние. Какво прави прасето?

# 17
  • Мнения: 153
Да погледнем още от гледна точка на прасето. Прасето разрязва ябълката, доставя му удоволствие да я консумира по малко,но сладко. В един момент го лъхва зловоние. Какво прави прасето?

1. Избягва бързо в старата си кочинка, при другите прасета (вече е много щастливо и доволно от другите прасета, без да се сеща за "хубавите ябълки")...
2. Примирява се с чаровната обвивка на изгнилата си ябълчица...

# 18
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Да погледнем още от гледна точка на прасето. Прасето разрязва ябълката, доставя му удоволствие да я консумира по малко,но сладко. В един момент го лъхва зловоние. Какво прави прасето?
Продължава да яде, щото все пак е прасе, пък и си казва "Другите не знаят, че мирише - виждат, че е хубава... нека ми завиждат " ...

# 19
  • Мнения: 4 585
Червените ябълки прасетата ги ядат.
А дали червените са червиви.
Доброто прасе яде всичко.
Wolf яде и прасе.

# 20
  • Мнения: 750
Очаквах те, Wolf. Но защо червените? Как точно изглеждат червените? Жълтите не са ли по- сочни и сладки? А ти свинка ядеш ли?

# 21
  • Мнения: 4 585
Очаквах те, Wolf. Но защо червените? Как точно изглеждат червените? Жълтите не са ли по- сочни и сладки? А ти свинка ядеш ли?
Аз очаквах Сопрано,
той идва към шеста страница.
Червените ябълки са толкова красиви, че пичовете
от преклонение пред красотата им не ги захапват.
Накрая изва прасето.
Грух, прас, хряс, хруп.

# 22
  • Мнения: 1 072
Да погледнем филосовски.

Ми ако прасето е с лирична душа и аристократично възптание, затворено в гнусната клетка на биологичния си вид и презирано от обществото поради остарелите и закостенели разбирания, навиращи в съзнанието ни мисълта, че всичко свинско е "свинско"?

Ми ако ябълката, така красива и примамлива, всъщност е генно модифицирана и изкуствено поддържана дълго време в състояние на зрялост, но абсолютно безвкусна и душевно безлича?

Кой сега е прасето и кой ябълката?

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
хахах - Айде сега да подхванем и Снежанка - защо яде сочна, червена ябълка, а не сладка жълта ?

# 24
  • Мнения: 2 759
...Ми ако ябълката, така красива и примамлива, всъщност е генно модифицирана и изкуствено поддържана дълго време в състояние на зрялост, но абсолютно безвкусна и душевно безлична?...
                    Често срещано явление напоследък. Но на прасетата не им пука. Пък ябълките претендират за естественост до доказване на противното. И така.

# 25
  • Мнения: 750
хахах - Айде сега да подхванем и Снежанка - защо яде сочна, червена ябълка, а не сладка жълта ?

Защото така хубаво изглеждала, сочно, апетитно, че на Снежанка й текнали лигите и неможала да устои на изкушението. Сега мисля, ще дойде ред и на един друг ябълков образ от едно друго произведение, дето обаче не се споменават точно прасета.

# 26
  • Мнения: 7 111
Хубавите ябълки са онези, в които червейчетета си живеят. Екологично чисти, непръскани.
Чревляците са гЪдини тарикати.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 585
Всички жени пазаруват така.
Най големия морков, най голямата краставица.
Наблюдавал съм ги и на женския, и на сточна.
Снежанка не е оценила вкуса и аромата на
седем малки жълти ябълчици.

Когато седем малки мъже с големи сърца плачеха
за червената си ябълка,
мина принцът на бял кон и им я отнесе.
Кой е прасето?

# 28
  • Мнения: 677
Аз съм прасе и от прасешката си камбанария веднага се съгласявам със сентенцията!
Хубавите ябълки са за мен.
Себеподобни не ям.

# 29
  • Мнения: 2 161
Имаме един приятел,страхотен мъж,страхотен човек.Скоро ще се жени.За мен той е ябълка и прасето ще го изяде.То вече го изяде,де.

Общи условия

Активация на акаунт