Пушене и кърмене

  • 80 582
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
17 години пушех като комин - по 1-2-3-4- и повече кутии дневно  #Crazy Не искам да ви обяснявам КОЛКО ЗВЕРСКИ ми се пуши сега. Но  не го правя. Или съм тотален мазохист, или щерката е по важна от това...  Wink

# 16
  • Мнения: 1 924
Наистина ли смятате, че може все пак да се пуши умерено  и да се кърми?  Cry

Аз съм на път отново да пропуша...винаги съм намирала в цигарите отдушник от нервното напрежение, понеже съм по-нервничка по принцип,
пък от раждането насам съм доста неспокойна и стресирана ,
та оттам ми идва и желанието.
Хем се успокоявам,като пуша, хем се упреквам,че си отново тровя живота след толкова време без цигари ooooh!
Отвратително е, направо си съчувствам.

# 17
  • Мнения: 1 111
17 години пушех като комин - по 1-2-3-4- и повече кутии дневно  #Crazy Не искам да ви обяснявам КОЛКО ЗВЕРСКИ ми се пуши сега. Но  не го правя. Или съм тотален мазохист, или щерката е по важна от това...  Wink

 Peace и аз така,забременях и ги спрях пустите им фасове,сега още кърмя но твърдо съм решила да не ги почвам.Но прекрасно ви разбирам всички на които им се пуши,в началото е така като минат 2-3-4-5м.  Mr. Greenняма да ги мислите толкова цигарите.Успех на всички Hug

# 18
# 19
  • Мнения: 1 924
Всичко това е прекрасно , но кой е източникът?
За първи път попадам на подобна информация.[

# 20
  • Варна
  • Мнения: 758
Всичко това е прекрасно , но кой е източникът?
За първи път попадам на подобна информация.[

Не знам кой е източника, но съм го срещала и някъде другаде. Доколко е вярно е съвсем друг въпрос.

Без връзка с темата, много ми хареса изчерпателното обяснение след т. 11
" Жени с малки гърди произвеждат по-малко мляко, отколкото тези с големи.
Глупости!" 
Joy

# 21
Ако правилно си спомням името - д-р Джак Нюман, специалист по кърмене с дългогодишен опит. Общо-взето всичко в този сайт, свързано с кърменето е превод от негови книги и брошури. За мен например, точка 5 пък ми беше мн успокояваща  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 092
Мен пък ме "изкефи" това "Кърмещата майка не трябва да избягва пикантните храни, чесън, зеле или алкохол" Mr. Green
По темата - спрях да пуша като видях двете чертички .По време на бременността вече в края запалих 3-4 пъти Embarassedпоради нервно напрежение и ядове в работата -счети съм и това пусто годишно приключване през април ми скъса нервите  #Cussing out  сега ми се пуши , но съм решила да предприема драстични мерки - продължавам да кърмя Laughing

# 23
  • Мнения: 72
Пуших по 1-2 кутии на ден. По време на бременоста също запалвах по 2-3 цигари на ден, но много се притеснявах за бебето. И сега ми се пуши страшно много/не съм докосвала цигара вече три месеца/, но смятам че детето ми е най-важно пред всичко.

# 24
  • София
  • Мнения: 368
Много ме е срам и аз да се присъединя към леко подпушващите кърмещи мами Embarassed Ама много се укорявам и уж съм силен човек, ама като се ядосам и припалвам по една две цигари на ден, а понякога и малко повече. Това е от около две седмици насам, иначе през цялата бременност и до осмия месец на детето се въздържах успешно. Вярно е, че пуша мноого преди кърменето - а то е вече само сутрин и вечер, ама все пак го правя с наведена глава. Ще трябва май да се устискам ... newsm78

# 25
  • Мнения: 19 303
вярно е,че ако си пушила по време на бременността,е по-добре да кърмиш,защото бебето е свикнало да поема никотин чрез теб.ако решиш да спираш цигарите или да го отбиеш ,трябва да е постепенно,за да може организмът му да се адаптира.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 682
вярно е,че ако си пушила по време на бременността,е по-добре да кърмиш,защото бебето е свикнало да поема никотин чрез теб.ако решиш да спираш цигарите или да го отбиеш ,трябва да е постепенно,за да може организмът му да се адаптира.
Shockedтази информация откъде е? звучи абсурдно, без да се заяждам, аз също пуша по 1-2 цигари на ден и кърмя, но такова нещо ми е трудно да повярвам.

# 27
  • Мнения: 19 303
вярно е,че ако си пушила по време на бременността,е по-добре да кърмиш,защото бебето е свикнало да поема никотин чрез теб.ако решиш да спираш цигарите или да го отбиеш ,трябва да е постепенно,за да може организмът му да се адаптира.
Shockedтази информация откъде е? звучи абсурдно, без да се заяждам, аз също пуша по 1-2 цигари на ден и кърмя, но такова нещо ми е трудно да повярвам.
от педиатър тук.аз не пуша ,но така е казал педиатъра на моя приятелка.не е хубаво да пушиш много,но ако си пушила през бременността,било по-добре да кърмиш първите седмици и постепенно да отбиеш бебето.после четох и на други места за тази теория.това не защитава пушенето.става въпрос  да се даде време на бебето да се адаптира към липсата на никотин.

# 28
  • Мнения: 3 591
Това с липсата на никотина е голяма глупост  Naughty Абсистенция има , дори и при една изпушена цигара, и тя ще е има няма 24 часа и ще премине. Независимо дали плавно или неплавно се спрат цигарите.

Цитат
било по-добре да кърмиш първите седмици и постепенно да отбиеш бебето

Това е така - за страстните пушачки, да се стимулират да дадът на бебето си коластрата и предимствата от нея/докато ограничават временно пушенето/, след което да отбият плавно, за да няма стрес за детето и проблеми с гърдите им- и после да си пушат колкото искат. Но не и заради абсистенцията. По тази логика на наркоманките, където абсистенцията е 100 пъти по силна, трябва като родят и  да дават наркотици на бебето  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 19 303
не,не,мед.сестрата,с която после говорих по въпорса нямаше това предвид.казах само какво е казал педиатъра,не знам дали има много поддръжници на тази теория.
на майките наркоманки доколкото знам се дават средства,заместители на наркотиците определено време

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 16:22 от bubi0909

Общи условия

Активация на акаунт