2 въпроса за кърменето и пушенето

  • 18 866
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
1. как точно работи методът пушене веднага след кърмене като нали кърмиш от едната цица? да речем, че тя е напълно празна, но какво става с кърмата в другата?
2. по-добре ли е да прехвърлиш детето на изкуствена храна или да продължаваш да го кърмиш?
3. много моля върлите непушачки да не дават съвети как се спират цигарите и пр., придържайте се към въпросите като такива  Peace

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Пушенето вреди при всички положения без значение дали от една или две гърди кърмиш.
На втория въпрос няма как да отговоря, защото отговора няма да ти хареса  Mr. Green
Върла непушачка съм

# 2
  • Мнения: 346
По въпрос 1 - най-добре е да пушиш непосредствено след кърмене, тоест да мине повече време до следващото такова. Това се прави с цел да се намали високото ниво на никотин в кръвта на майката и в кърмата естествено, тъй като то е най-високо веднага след изпушване на цигарата. Необходими са 95 минути, за да се намали наполовина никотинът в организма на майката.
По въпрос 2 - според Американската Педиатрична Асоциация /AAP/е по-добре е да кърмиш бебето и да пушиш, но пушенето трябва да се намали до минимум. При повече цигари дневно намалява производството на кърмата, възпрепятства рефлексът на потичане. Води до повдигане, повръщане при бебето, разстройство и раздразнителност.

# 3
  • Мнения: 3 718
ХМ, логиката на това, че ако пушиш е най добре да го правиш непосредствено след кърмене е, че по време на пушене, нивата на никотин в кръвта и съответно в кърмата са най високи. Но тези нива постепенно спадат и след около час и половина спадат на половина. Смята се, че ако майката пуши по - малко цигари, непосредствено след кърмене, далеч от бебето, навън или в отделна стая, ползите от кърменето надвишават сериозно вредите. Бебето ти вероятно ще бъде минимално изложено на негативите на пасивното пушене, ако ти и близките ти внимавате много къде и кога пушите. Добре е да не се пуши в къщата, дрехите да се проветряват, да не се носи бебето от човек с цигара. Също е добре и ти да се измиваш добре и преобличаш преди кърмене. Ти сигурно си ги знаеш тези неща, но са важни, за да бъде изложено бебето минимално на вредите от пушенето.

На втория въпрос до някъде отговорих по горе, по добре за бебето е да намалиш цигарите, да внимаваш  и да кърмиш, отколкото да храниш изкуствено и да пушиш. Има изследвания, които сочат, че кърмените бебета на майки пушачки страдат от респираторни инфекции по-рядко от изкуствено хранените бебета чиито майки пушат. Ползите от кърменето са много, както за теб, така и за бебето, така че ползата от продължаване на кърменето е несъмнена. Пък и може да решиш в един момент, че пушенето е преодолим и заменим навик и да ги откажеш  Flutter

Тютюнопушенето обаче може да създаде някои перипетии с кърменето, намалена лактация, подтискане на рефлекса на потичане, засилени колики и други. Можеш да прочетеш повече за това тук

Успех в решението  Peace

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 08:41 от Шаманката

# 4
  • sofia
  • Мнения: 17
С първото ми дете пуших докато бях бременна и после докато кърмих.Пуших по малко дори имаше периоди по седмици без цигара.Дневно съм пушила по 1-2 макс.3цигари.Кърмих до 6 месец,на 9 мес.малкия се разболя и получи първия бронхоспазъм.Сега е с диагноза астма.Не е фамилно обременен.Не казвам че пушенето е причината за това,но мисълта че можеби аз съм причината не ми дава мира.Просто е страшно да гледаш как детенцето ти не може да диша и да си мислиш че може причината да си ти.Сега имам бебе на 6 мес.спрях цигарите щом разбрах че съм бременна ,не беше никакъв проблем,но времето назад не мога да върна.

# 5
  • Мнения: 472
Нали не очакваш някой тук да ти каже,мани го кърменето ,пуши си и си давай АМ?
Все пак пишеш в кърмаческия форум...
Пуших 15 години по една кутия на ден и за последно си дръпнах един ден преди да родя..
Първото си дете го кърмих деа и половина месеца Embarassedи пак не пушех в периода на кърменето.
Положи усилия и поне намали до минимум пушенето,но най-добре спри!
за всичко полагаме усилия:да се харесаме на гажето/съпруга,да се справим с работата си,да се грижим за дома си, за себе си...
Само децата ли не заслужават да положим усилие?Едно бебе на заслужава ли да оставиш цигарите за да е здраво и сито?
Мани ги тия цигари!5 лв.кутията стана...

# 6
  • Мнения: 60
От 10 години пуша по 1 кутия цигари....през бременността съм пушила (с изключение на 2,3 и 4 месец-ставаше ми лошо) и последната ми цигара беше буквално 5 мин преди секциото.В момента в който си видях за 1 път детето съжалявах че съм пушила и съм го тровила в корема ми.Само на кърма е от 2 час от появата си и не възнамерявам да пропуша отново докато го кърмя - дължа му го!!!!!А и по важно от кърменето за детето - няма......

Но ако продължиш да пушиш съвета ми е: Купувай си кърма от банките за кърма.Щом си позволяваш кутия цигари,ще си позволиш и здравословно ядене за детето ти!!!!

# 7
  • Мнения: 1 125

Но ако продължиш да пушиш съвета ми е: Купувай си кърма от банките за кърма.Щом си позволяваш кутия цигари,ще си позволиш и здравословно ядене за детето ти!!!![/b][/color]

Дрън дрън дрън!

Все пак, основна функция на кърмата е имунната защита (посредством имуноглобулините, съдържащи се в нея). А това означава, че в нея има най-мното имуноглобулини точно срещу бактериите в непосредствена близост до бебето (а не бактериите в близост до комшийката или ... някоя друга донорка).

# 8
  • Мнения: 668
По въпрос 1 - най-добре е да пушиш непосредствено след кърмене, тоест да мине повече време до следващото такова. Това се прави с цел да се намали високото ниво на никотин в кръвта на майката и в кърмата естествено, тъй като то е най-високо веднага след изпушване на цигарата. Необходими са 95 минути, за да се намали наполовина никотинът в организма на майката.
По въпрос 2 - според Американската Педиатрична Асоциация /AAP/е по-добре е да кърмиш бебето и да пушиш, но пушенето трябва да се намали до минимум. При повече цигари дневно намалява производството на кърмата, възпрепятства рефлексът на потичане. Води до повдигане, повръщане при бебето, разстройство и раздразнителност.

Никотинът е най-безвредната съставка в цигарите. Нитрозамините, които се вкарват в организма и правят дуктове на ДНК, които после водят до рак и генетични мутации са доста по-опасни. Кърмене и пушене, както и пушене по време на бременност е най-висшата безотговорност.

# 9
  • Мнения: 1 125
Ммм да ако ще се пуши е хубаво да са с малко катран цигарите ... ама те пък съдържат повечко етан диол (етилен гликол)

# 10
  • Мнения: 631
Ами доколкото знам в електронната цигара има само никотин.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 606
3. много моля върлите непушачки да не дават съвети как се спират цигарите и пр., придържайте се към въпросите като такива  Peace

Щом си пуснала темата тука ще има хора и от двата лагера и всеки има право да каже мнение.Ето моето:
Ако обичаше детето си повече от себе си тази тема нямаше да я има.Никога не съм разбирала жените, които пушат докато са бременни или докато кърмят, или спират да го правят за да пушат.Пожертвайте се поне малко за тях, нали не сте ги създали за да ги тровите.

# 12
  • Мнения: 80
3. много моля върлите непушачки да не дават съвети как се спират цигарите и пр., придържайте се към въпросите като такива  Peace

Щом си пуснала темата тука ще има хора и от двата лагера и всеки има право да каже мнение.Ето моето:
Ако обичаше детето си повече от себе си тази тема нямаше да я има.Никога не съм разбирала жените, които пушат докато са бременни или докато кърмят, или спират да го правят за да пушат.Пожертвайте се поне малко за тях, нали не сте ги създали за да ги тровите.

Абсолютно подкрепям това мнение, и съм сигурна, че всяка майка е способна да направи това за детето си. И да се намалят до няколко на ден - пак е нещо.  Аз съм една бивша върла пушачка, повярвай ми че не се спират толкова трудно цигарите, когато имаш толкова силен мотив - здравето на детето ти.

# 13
  • Мнения: 9 481

Но ако продължиш да пушиш съвета ми е: Купувай си кърма от банките за кърма.Щом си позволяваш кутия цигари,ще си позволиш и здравословно ядене за детето ти!!!![/b][/color]

Дрън дрън дрън!

Все пак, основна функция на кърмата е имунната защита (посредством имуноглобулините, съдържащи се в нея). А това означава, че в нея има най-мното имуноглобулини точно срещу бактериите в непосредствена близост до бебето (а не бактериите в близост до комшийката или ... някоя друга донорка).

Ако с това искаш да кажеш, че е по-добре даването АМ-далеч не си права  Stop
По-добре "кърмата на комшийката", отколкото к'вото и да е АМ..

# 14
  • София
  • Мнения: 6 661
...Тютюнопушенето обаче може да създаде някои перипетии с кърменето, намалена лактация, подтискане на рефлекса на потичане, засилени колики и други. Можеш да прочетеш повече за това тук

Все пак, струва ми се, че 20 цигари, посочени като безобидни в статията, са прекалени. Не вярвам, че до 20 цигари ползите са повече от вредите, винаги съм си мислела, че има нещо объркано в тази статия - при превода или не знам къде...
Ако не можеш да откажеш цигарите, придържай се до 2-3 на ден поне.
/за протокола - кърмя от почти 3 г., пуша по 2-3 цигари на ден/.

Общи условия

Активация на акаунт